Işık ve karanlık.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Eşinin ölümünden,sonra,tek olan oğul,u ile yaşayan yaşlı bir adam,
    varmış.Zamanında çok çalışarak,emeği ile yapmış oldugu malını ve tüm servetini,çok sevdiği bu tek oğula bağışlamiş.
    Ne varki oğul,babasına karşı sert tavırlar takınıyor ve her fırsatta,yaşlı adamı söylediği agır sözlerle hırpalıyor,sürekli babasını azarlıyormuş.Sonunda bir gün babasını, evden kovmuş.
    Zavallı,yaşlı adam,çaresizlik içinde,kendini kapının dışında bulmuş, gözyaşları içinde,ne yapacağını bilmez bir halde,evden ayrılıp,sokagın ilerisindeki köşe başında,bir yere çekilip,için için aglamaya başlamış.
    Ya Rab,ben ne suç işledimki bunları yaşıyorum.bu yaşlı kulunu yanlız bırakma,diye dua etmeye başlamış…Az ilerdede bu zavallı ihtiyarın,torunu arkadaşları ile oyun oynuyormuş.Dedesini ağlarken görünce,koşarak yanına gelmiş. Dedeciğim,neden aglıyorsun,burada ne işin var demiş.Yavrum artık o eve gelemem,baban beni istemiyor,çok üşüyorum benim evden battaniyemi getirebilirmisin gece soguk olacak,battaniyemi getirirsen,gece üşümem,demiş.Çoçuk koşarak,eve gitmiş,ve dedesine ait olan battaniyeyi almış,ve babasının olduğu odaya girerek,şu battaniyeyi ikiye kesermisin babacığım,diyerek,battaniyeyi babasına uzatmış,babası şaşkın şaşkın ogluna bakmış,neden battaniyayi kesmeni istiyorsun demiş.Çoçuk,sakin bir şekilde,şu yanıtı vermış.
    Bu battaniyenin yarısı dedeme yeter.Öbür yarısınıda,sen sakla.Büyüdügüm zaman,seni evden kovunca sana lazım olur,demiş.
    Bu söz, bir bıcak gibi hayırsız evladın, yüregine saplanmış,o an biri sanki ona dokunarak,onu uykudan uyandırmış..hemen kendini toparlayarak,ben ne yaptım.demiş.Odadan fırlamış ve babasının yanına koşarak,gözyaşları içinde,babasından af dilemiş.ellerini öpüp babasının koluna girip onu eve getirmiş..

Yaşlı adam ellerini açıp dua etmiş.. duası …… Sıkıntı içinde Rab,be seslendim,Yanıtladı ve beni rahata kavuşturdu.
    Mezmurlar118:5
    Oğulun duası ise..
    Kim yanlışlarını görebilir.Bağışla göremediğim kusurlarımı,Bilerek işlenen günahlardan koru,İzin verme bana eğemen olmalarına.O zaman
    büyük isyandan uzak kusursuz olurum…Mezmuz19:12.13

Tanrıya ne kadar yaklaşırsak,günahımız o kadar belirginleşir.ışık ne kadar parlarsa,kiri,Rabbin sevmedigi bizde istemedigi karanlıgı ortaya çıkarır.Yaşamımızda bazı şeylerin düzgün gitmemesi.bizim Tanrıdan kopuşumuzdur.Oysa Rabbin lütüf kapısı bize her zaman açıktır..yeterki bunu unutmayalım.Günahımızdan tövbe edelim.

“Ama günahlarımızı itiraf edersek,güvenilir ve adil olan Tanrı,günahlarımızı bagışlayıp bizi her kötülükten arındıracaktır.
    1Yuhanna 1:9

Günahımızı itiraf edersek Rabbimizin bize vaatleri ise..
    Adımla çağrılan halkım alçakgönlülügü takınıp dua eder,kötü yollarından dönerse,gökten onları duyacağım,günahlarını bagışlayıp ülkelerini sağlığa kavuşturacağım.Gözlerim burada edilen duaya açık,kulakların işitici olacak..2 Tarihler 7:14.15

Ya Rab bizi çagırdin bunu biliyorum,Bizleri daha ana rahmindeyken seçtiğini bize söyledin.Yüceler Yücesi senin çağırdıkların olmakla kalmıyalım.Bizi doğru yolundan ayırmaki senin seçtiklerin olabilelim.Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.