ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… İslam (FORUM KAPALI) Islamiyeti Taliban Gibi mi Yasayacagiz? -Deniz Baykal

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25202
  Armagan
  Anahtar yönetici

  >

  İSLAMİYET’İ TALİBAN GİBİ Mİ YAŞAYACAĞIZ

  islamiyet-i-taliban-gibi-mi-yasayacagiz_o.jpg

  Resmi büyütmek için tıklayın

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İslamiyet’in Dünyada En İyi Yaşandığı Ülkenin Türkiye Olduğunu, Halkın Dini Özgürlükler Konusunda Hayatından Memnun Olduğunu Söyledi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İslamiyet’in dünyada en iyi yaşandığı ülkenin Türkiye olduğunu, halkın dini özgürlükler konusunda hayatından memnun olduğunu söyledi. Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap eden Baykal şunları söyledi: “Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Avrupa’da kendisine şikáyetlerini ileten ülke temsilcilerine, ’Evet, haklısınız şikáyetinizde. Türkiye’de azınlıkların din özgürlüğü yok. Ama sanmayın ki olay ondan ibaret. Müslümanların da din özgürlüğü yok’ diyor. Bunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı. Bir yabancı siyasetçi Türkiye’ye hesap sormaya kalkınca, ’azınlıkların dini özgürlükleri baskı altında’ deyince, onun söylemesi gereken şudur: ’Azınlıkların dini özgürlüklerine gösterdiğiniz ilgiden çok mutlu oldum. Yunanistan’da, Batı Trakya’daki Müslüman Türk azınlığın dini haklarına da aynı ilgiyi gösteriyor musunuz’ diyecek. Onu demiyor. ’Haklısınız’ diyor. Onlar bir söylüyor, bizimki üç söylüyor Türkiye’nin aleyhine.

  İslamiyetin dünyada en iyi yaşandığı ülke Türkiye. Özgürce herkes ibadetini yerine getiriyor. 70 milyonun böyle bir şikáyeti var mı, yok. 70 milyon hayatından memnun, ama bunlar değil. Niye acaba? 70 milyonun yaşadığı İslamiyet ile bunların kafasındaki İslamiyet farklı mı? Onların kafasında başka bir İslamiyet mi var. Yani, Türkiye’deki İslamiyetten şikáyet etmek için kafanda başka bir İslamiyet olacak. Türkiye’deki İslamiyeti İran’dakiler, Afganistan’dakiler, Taliban dudak bükerek, beğenmez. Onlara göre mi İslamiyet yapacağız. Biz İslamiyetimizden mutluluk duyuyoruz.”

  21.06.2008 05:18 [1411378]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.