Isa tanri değilse !

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26585
  Anonim
  Pasif

  Tevratta yese ve iskil adlı peygamberler yoktur. Kim bunlar ve tevratın hangi bölümünde, hangi ayetinde yese 30000 kişiyi diriltmiştir. Böyle bir yazı yoktur. Gerçekler tam da Kemal Kardeşin yazdığı gibidir. Yaratılan bir Tanrı ya da Kısıtlanan Bir Tanrı tespitini sunabileceğiniz bir inancımız yoktur. Tanrı Ezelidir. Yaratılmamıştır. Tanrı Sözü ,Mesih bedeni aldığında var olmaya başlamadı, O öncesizlikten beri, Tanrının zamanı ne kadarsa,o kadar zaman vardı. Yalnızca Mesih bedeni formunda da gözüktü. Hiçbir peygamber Rab Mesih İsa’nın gerçekleştirdiği mucizeleri gerçekleştirmemiştir. Musa Asayı yılama dönüştürdüğünde bunu Tanrı’nın ona verdiği güçle yapıyordu yani musa kendiliğinden bu güce sahip değildi. Ama Mesih’in yaptığı mucizeler tamamen kendi gücüyle yaptığı şeylerdi. Onun yetkisi, gücü hep vardı, verilmedi. Çünkü O Tanrı idi. Yuhanna 11:40-45 de Mesih tam bir yetkiyle “Lazar dışarı çık” diyor. Ve yine başka bir yerde günahları bağışlama yetkisine sahip olduğunu söylüyor. Rab Tanrı’dan başka birinin günahları bağışlama yetkisi yoktur. Mesih bunu söylüyor ama, çünkü O Rabdir.

  Bir Felçlinin İyileştirilmesi

  (Mar.2:1-12; Luk.5:17-26)

  1 İsa tekneye binip karşı kıyıya geçti ve kendi kentine gitti.

  2 Kendisine, yatak üzerinde felçli bir adam getirdiler. İsa onların imanını görünce felçliye, “Cesur ol, oğlum, günahların bağışlandı” dedi.

  3 Bunun üzerine bazı din bilginleri içlerinden, “Bu adam Tanrı`ya küfrediyor!” dediler.

  4 Onların ne düşündüklerini bilen İsa dedi ki, “Yüreğinizde neden kötü düşüncelere yer veriyorsunuz?

  5 Hangisi daha kolay? `Günahların bağışlandı` demek mi, yoksa `Kalk, yürü` demek mi?

  6 Ne var ki, İnsanoğlu`nun* yeryüzünde günahları bağışlama yetkisine sahipolduğunu bilesiniz diye…” Sonra felçliye, “Kalk, yatağını topla, evine git!” dedi.

  7 Adam da kalkıp evine gitti

  Siz Rabbi sınırlandırıyorsunuz. İnsan düşüncesiyle Rabbin her yaptığını anlayabileceğinizi sanıyorsunuz ama hayır. Rab Tevratta çok kere aranıza geleceğim, aranızda yaşayacağım, beni bileceksiniz, beni göreceksiniz diyor. Bu nasıl olabilir diyorsanız neden diyorsunuz. Rab Tanrı yarattığı insanlarının arasına bir bedene bürünere neden gelemesin. Bunu yapamayacak güçte mi? Tabii ki yapacak güçtedir. Mesihi kabul etmeden gerçekleri göremezsiniz. Rab sizi aydınlatsın. O’nu sınırlandırdığınızın farkına varırsınız umarım.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.