• Dieses Thema hat 1 Teilnehmer und 0 Antworten.
Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Autor
  Beiträge
 • #25665
  Armagan
  Verwalter

  İsa Neden Geldi?

  Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim. — Yuhanna 10:10
  İsa neden geldi?
  İsa bir inanç bildirgesine sahip olmamız için mi geldi? Bizim doğru yaşamamız için bize bir takım ahlak kuralları, yapmamız ve yapmamamız gerekenlerin listesini vermek için mi geldi?
  Yeni bir din ya da yeni bir kilise başlatmaya mı geldi?
  Hayır! İsa tek bir sebeple geldi: yaşama, bol yaşama sahip olalalım diye!
  “Yaşam” kelimesi Müjde’nin en büyük anlam taşıyan kelimesidir. ınsanın yaşama ihtiyacı vardı, çünkü ruhsal olarak ölüydü. Ruhsal ölüm, yani şeytanın doğası, Adem’in ölmesiyle insanın düşüşünde insana geçti. Bu şeytani doğayı kökünden kurutmak Tanrı’nın nesiller boyu uğraştığı şeydir. İsa bu nedenle dünyaya geldi. İsa, “…Bense insanlar yaşama…” diyerek başladı.
  İnsanın ihtiyacını karşılayacak tek şey Tanrı’nın doğasıdır: sonsuz yaşamdır. Bunun yerini hiçbir şey alamaz.
  Bir kişi sonsuz yaşamı aldığında, Tanrı’nın doğasını, Tanrı’daki yaşamı kendi içine almış olur. Bu tanrısal iş insanı anında şeytanın ailesinden çıkarır ve Tanrı’nın ailesinin bir parçası yapar.
  O’nun yüceliği ve erdemi sayesinde bize çok büyük ve değerli vaatler verildi. Öyle ki, dünyada kötü arzuların yol açtığı yozlaşmadan kurtulmuş olarak, bu vaatler aracılığıyla tanrısal özyapıya ortak olasınız. — 2. Petrus 1:4
  Tanrı çocuğu olduğunuzda, Tanrı kendi doğasını, sonsuz yaşamı, sizin içinize aktarır. Bu yaşam, bu doğa, bu varlık, Tanrı’nın bu özü, anında ruhunuzu değistirir. Ruhsal ölümden — şeytanın aleminden — yaşama, yani Tanrı’nın alemine, geçersiniz (1. Yuhana 3:14). Şeytanın egemenliğinden Mesih’in egemenliğine geçersiniz.
  Sonsuz yaşamı aldığınızda, şeytanın doğası sizden çıkmış olur. Kurtulmuş olduğunuz yozlaşma ruhsal ölümdür, şeytani doğadır (2. Petrus 1:4).
  Teoride değil, gerçekte şeytani doğa sizden çıkmış olur. İkinci Korintliler 5:17 “…eski şeyler geçmis,…” der. Ve Tanrı’nın doğası içinize gelmiştir.

  Şimdi Tanrısal öz yapıya —Tanrı’nın doğasına, Tanrısal yaşama— ortaksınız!
  Şu sözleri ikrar edin:
  Tanrı’nın yaşamı ruhuma aktarılmıştır. Tanrı’da yaşama kavuştum. Tanrı’nın yaşamı, Tanrı’nın doğası ruhuma dökülmüştür. İçimde olan Tanrı’nın yaşamının ve doğasının beni yönetmesine izin vereceğim. Tanrı’nın yaşamı içimdedir. Tanrı’nın doğası içimdedir. Tanrı’nın yetenekleri içimdedir. Tanrı’nın hikmeti benim içimdedir. Benim başarısızlığım demek, Tanrı’nın başarısızlığı demektir. Ve Tanrı asla başarısız olamaz! Tanrısal öz yapıya sahibim.

  Nehir Kilisesi, Istanbul

Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.