Isa mesih’in hakkinda söylediği sözler

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İSA MESİH’İN KENDİSİ HAKKINDA SÖYLEDİĞİ SÖZLER

‘İsa,Yaşam ekmeği Benim. Bana gelen asla acıkmaz, bana iman eden hiçbir zaman susamaz dedi’ (Yuhanna 6:35).

‘İsa onlara, Siz aşağıdansınız, ben yukarıdanımdedi. Siz bu dünyadansınız, ben bu dünyadan değilim’ (Yuhanna 8:35).

‘İsa yine halka seslenip şöyle dedi: Ben dünyanın ışığıyım. Benim ardımdan gelen, asla karanlıkta yürümez, yaşam ışığına sahip olur (Yuhanna 8:12).

‘Kapı Ben`im. Bir kimse benim aracılığımla içeri girerse kurtulur. Girer, çıkar ve otlak bulur’ (Yuhanna 10:9).

‘Ben iyi çobanım. İyi çoban koyunları uğruna canını verir’ (Yuhanna 10:11).

Baba beni kendine ayırıp dünyaya gönderdi. Öyleyse `Tanrı`nın Oğlu`yum` dediğim için bana nasıl `Küfür ediyorsun` dersiniz?’ (Yuhanna 10:36).

‘İsa ona, Diriliş ve yaşam Ben`im’ dedi. Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır’ (Yuhanna 11:25).

‘Siz beni Öğretmen ve Rab diye çağırıyorsunuz. Doğru söylüyorsunuz, öyleyim’ (Yuhanna 13:13).

İsa, Yol, gerçek ve yaşam Benim dedi. Benim aracılığım olmadan Babaya kimse gelemez(Yuhanna 14:6).

‘Ben gerçek asmayım ve Babam bağcıdır’ (Yuhanna 15:1).

‘Pilatus, Demek sen bir kralsın, öyle mi? dedi. İsa, Kral olduğumu sen söylüyorsunkarşılığını verdi. Ben gerçeğe tanıklık etmek için doğdum, bunun için dünyaya geldim. Gerçekten yana olan herkes benim sesimi işitir’ (Yuhanna 18:37).

‘Var olan, var olmuş ve gelecek olan, Her Şeye Gücü Yeten Rab Tanrı, Alfa ve Omega Ben`imdiyor’ (Vahiy 1:8).

O`nu görünce, ölü gibi ayaklarının dibine yığıldım. O ise sağ elini üzerime koyup şöyle dedi: Korkma! İlk ve son Ben`im’ (Vahiy:1:17).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.