Isa mesih yaşama giden tek yoldur

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27900
  Anonim
  Pasif


  İsa Mesih Yaşama Giden Tek Yoldur

  ‘İsa, ‘Yol, gerçek ve yaşam Ben’im’ dedi. Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez!’(Yuhanna 14:6).

  İsa Mesih’ten başa kurtaran yoktur. Günahlı insanı Tanrı ile barıştıran tek kişi, Tanrı’nın özünden çıkıp gelen İsa Mesih’tir. Günahlı insanın korkunç cehennem yargısını kaldırabilme gücüne sahip olan tek kişi İsa Mesih’tir. Çünkü bütün peygamberler, kadın – erkek ilişkisi sonucunda dünyaya gelen herkes yerdendir ve günahlıdır. Günahlı bir doğaya sahip olan bir kimse, başka bir günahlının günahlarının bedelini ödeyemez. Borçlu bir kişinin, başka birinin borçlarını ödeyemeyeceği gibi. İsa Mesih bu dünyada yaşadığı 33 yıl boyunce tek bir günah bile işlemedi, çünkü O göktendir, ezelidir, ebedidir. Diğer peygamberler yerdendirler, ölümlüdürler, öldüler ve toprağa gömüldüler. Ama İsa Mesih yaşıyor, diridir!

  Her insan günahlıdır ve herkes sonsuz cehennem yargısını haketmiştir. Dinlerin öğrettiği dini kuralları yerine getirmekle, iyi işler yapmakla, dindarlıklarımızla Tanrı’yı hoşnut etmemiz olanaksızdır. Tanrı’ya 100 Milyon dolar borcunuz olduğunu düşünün. Bu borcu ödeyebilmeniz için iyilikler yapıyorsunuz, dini kuralları yerine getiriyorsunuz vs. Ama tüm bu çabalarınızın tutarı 500 dolar, ya da 1000 dolar. Tanrı’ya olan borcunuz İse 100 Milyon Dolar… Eğer bu borcunuzu ödeyemezseniz, bir daha çıkmamak üzere hapise atılacaksınız, işkence edicilerin eline teslim edileceksiniz Ama borcu olmayan, çok zengin birisi çıkıyor ortaya ve diyor ki: ‘Senin günah borcunu ben ödeyeceğim, o zaman özgür olacaksın!’ İşte İsa Mesih aynen bunu yaptı; gökteki görkemini ve yüceliğini bırakarak insan bedeni aldı ve dünyamıza geldi. Kendisi günahsız olduğu için, günahlı olan insanın sonsuz ölüm cezasını kaldırmak için kendisini fidye olarak sundu ve çarmıh ölümüne gitti. Günahlı olan biz insanların günahlarının bedelini ödemek için kanını döktü ve canını verdi. Bizlerin ödememiz gereken cezayı kendisi kanıyla ödedi.

  Sevgili okuyucu, sevgili üyemiz, sen de günahlısın, sonsuz ölümle karşı karşıyasın. Kendi çabalarınla bu kurtuluşu elde edemeyeceksin. Ama İsa Mesih senin sonsuza dek yaşamanı istiyor. Senin günahlarının bedelini kendisi kanını akıtarak, canını vererek ödedi. Bugün İsa Mesih’in senin günahlarının bedelini ödediğine iman ediyorsan kurtulacaksın. İsa Mesih kimseyi zorlamıyor, ama herkesin kurtulmasını ve sonsuz yaşama kavuşmasını istiyor. Karar senin!

  ‘Tanrı insanları İsa Mesih’e olan imanlarıyla aklar. Bunu iman eden herkes için yapar. Hiç ayırım yoktur. Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı. İnsanlar İsa Mesih’te olan kurtuluşla, Tanrı’nın lütfuyla karşılıksız olarak aklanırlar!’ (Romalılar 3:22-24).
  Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.