Isa Mesih SEVGI’dir

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Kardeşlerim rabbin o büyük sevgisini anlayıp, “Bize verilen Kutsal Ruh aracılığıyla Tanrı sevgisi yüreklerimize dökülmüstür. Romalılar 5:5” bizlerde onun gibi sevelim.Her canı sevelim.Kırmamak için ezilelim. İsa o korkunç acıları çekerken, genede seviyordu.Yüzünü Tanrıya dönüp baba onları bağışla diyordu.İşte asıl sevgi bu kardeşlerim.Dünyayı değiştirecek olan sevgide bu .(hanginiz çocuklarına güzel bir dünya sevgi dolu dostlar kardeşler bırakmak istemez ?) hep bağışlayan affeden sevgi.Yüzlerce yıldır insanlar bu sevgiyi görmüyor.İblis- görmemeleri için bütün gücüyle gerçeği onlardan gizliyor.Ve böylece her kuşak İsanın kurtaran sevgisinden habersiz yaşıyor. Artık iblise dur demenin vakti geldi kardeşlerim .İblisi durdurmalıyız.Çekil git hayatlarımızdan iblis demeliyiz.İsanın adıyla hayatlarımızdan kovmalıyız.Emin olun İsa’nın adını duyunca kaçıp gidiyor.Ve bir daha uğramıyor.Bunu- sizi saran tanrının o eşsiz ruhunun sıcaklığından anlıyorsunuz. Artık seviyorsunuz.Kırmamak için incitmemek için üzmemek için çabalıyorsunuz.Gerçek bir Hıristiyan oluyor gerçek bir Hıristiyan gibi davranıyorsunuz.Sizin bu haliniz Dünya için tanrının bir armağanı aslında .Dünya bunu görmüyor.Düşünsenize artık ölüm değil-yaşam veriyorsunuz.Asıl zenginlikte bu kardeşim .Bilinki çok paranız olması çok katlı apartmanlarınızın olması iyi bir ünvanınız olması sizi değiştirmeyecek. Değiştirseydi -haberleri açtığımızda insanın cinnet halini görmüyor olacaktık.Bir Hıristiyan için asıl zenginlik –inanınca- isteyince tanrının verdiği ,o eşsiz sevebilme gücüdür kardeşim. “Benim vereceğim sudan içen sonsuza
    dek susamaz. Benim vereceğim su, içende sonsuz yasam için fıskıran bir pınar olacak” (Yuhanna 4:14)Bu sevgiyi ne olur alın. Tereddüt etmeyin.İblise inanmayın.Bu satırları yazmamam için -uyanmamanız için her zamanki gibi uğraşıp duruyor.Kendine arkadaş arıyor.Asla ona arkadaş olmayın. (İblis sadece insanların üzerinde hüküm sürmez, içlerinde de hüküm sürer, çünkü o, itaatsizliğin çocuklarının içinde egemenlik kurar (Efesliler 2:2).Bir günah sizin için basit olabilir-Unutmayınki onun için tohumdur-mayadır.Kanser gibi sizi sarmasına izin vermeyin.Sıkıntıda mısın rabbi düşün onunla konuş kardeşin babanmış gibi ve öyle yaşa.İnan kardeşim sen kazanacaksın. Cennetinde kazananlarla dolu olduğunu bilerek yaşa.Neşe içinde Yaşa.sevinç İçinde Yaşa .Bu Dünyaya hiçbir şey getirmedik-hiçbir şeyde götürmeyeceğimizi bilerek yaşa.Hep elini ilk uzatan sen ol.önce sen affet.Affedilmesende affet –Rab diyorya sonsuza kadar affet-Düşmanını affet.Bu güzel sözü duyunca iman ettim.Çok şey kazandım.Yaşamıma anlam kattı.Küçük yüreğim –kocaman bir yürek oldu sevdikçe büyüdü.Karşılık beklemeden yapılan iyiliklerin verdiği iç huzurla dolup taştı.Şimdiyse bütün kalpler İsa nın kalbine benzesin, hayatlar sevinçle dolsun diye uğraşıp duruyorum.Bu sözler kiminizin kalbine dokunacak –kiminize git işine detirtecek duam: kalbinize dokunmasıdır.Yaşama giden yolda bana kardeş olmanız içindir.Canlarınızın sevgi dolu yaratanla tanışmasıdır.Emin olun bizleri çok seven bir yaratıcımız var .O iblis gibi katil değil- sevgi dolu-sevgi dolu olmasa, yaşamanızı istemese bu sözleri bana yazdırırmıydı.İnanın bu sözleri bana sevinçle yazdırıyor.Hepimizin kurtulmasını istiyor.İblisin tuzağına düşmemizi istemiyor. (Dönün! isyanlarınızdan dönün! Günahın sizi yıkıma sürüklemesine izin vermeyin.isyanlarınızı kendinizden uzaklastırın. Yeni bir yürek, yeni bir ruh edinin. Neden öleceksin…?” diyor Rab Tanrı. “Öyleyse günahınızdan dönün ve yasayın!” (Hezekiel 18:21-22, 30-32).
    Yeryüzünüde cennete çevirmek istiyor.Onun için en günahkarımız bile değerli .Onuda İsa yı ve bizi sevdiği gibi seviyor.Bizlere gelin diyor.Kapıyı hep açık bıraktığını söylüyor.Bu yaşama sevincine bizleride davet ediyor.
    Cennetin uçsuz bucaksız olduğunu hepimize çok yer olduğunu söylüyor.Bu dünyada gülmeyen yüzlerimizin orda güleceğini müjdeliyor.İsayı sevenler yaptıklarına inanlar burada diyor.Onlarla birlikte sevinin diyor.Öyle bir sevinmekki bu sonsuza dek bitmeyecek diyor.Ne dersin kardeşim! bu esenliğe çağrıldın .hala yerinde duracakmısın .Sen den isteğim rable konuş -davet için teşekkür et.Ona inan-sözlerinin yazılı olduğu sevindirici haberi oku-elini uzat.

”Birbirinize karşı iyi yürekli olun.Tanrı sizi Mesih’te bağışladığı gibi, siz de biribirinizi bağışlayın” (Efes. 4, 32).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.