isa mesih

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26939
  Anonim
  Pasif

  isa peygaber yeryüzüne geri dönecekmi

  #35148
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Tayfun forumumuzda sizi gormek guzel, Aramiza hosgeldiniz. Esenlik olsun size.

  Isa peygamber yer yuzune gelecekmi diye sormussunuz.

  Oncelikle arastirmaniz ve ogrenmeniz gereken konu ISA MESIH bir peygamber degildir.

  ISA MESIH Tanrinin ta kendisidir. ve 2000 yil once KURTARICI olarak insan bedeni alarak yer yuzune geldi. Isa Mesihin Tanri oldugunu ve Yuceliginden soyunarak insan bedeni alip yer yuzune gelecegi yuzlerce yil once yasamis peygamberlere vaad edilmisti. Ve bu vaadler Isa Mesihin yer yuzune gelisi ve yaptiklari ile gerceklesti.

  Oluleri diriltti , Korlerin gozunu acti , Sakatlari yuruttu vs. Ama en onemlisi ise Gunahsiz oldugu halde kendidisinde kotuluk bulunmadigi halde , Bizim gunahlarimizin bedenlini odemek ve bizi tekrar cennetine alabilmek icin carmiha gerildi ve öldü , üc gün sonra tüm görkemiyle dirilerek bize mujdeyi verdi.

  Peki neydi o mujde ; Isa Mesihe iman edenin sonsuz yasami olacagi ve ölümü yenmis olacagidir.

  Tanri butun bunlari neden yapti biliyormusun , cunku seni cok ama cok seviyor… Ve senin icin ölümü yendi…

  Aynen Tanrinin insan bedeni alip bizim Gunahlarimizin bedelini odemek icin yer yuzune gelmesi gibi , zamani gelince yargilamak icinde tekrar gelecektir. Ama o gun Iman etmeyenler icin cok gec olacak.

  Isin özü sudur ki Isa Mesih tüm görkemiyle tekrar gelecek ve biz iman edenler olarak o günü heyecanla bekliyoruz. O gün yargi günü olacak, Isa Mesih kendine iman edenleri toplamak ve cennetine götürmek icin , iman etmeyenlerden ise hesap sormak icin gelecek.

  Eger aklinda ne zaman gibi bir soru varsa sana soylemeliyimki boyle bir tarih kimsenin elinde yok , ama o gunun nasil olacagi ve belirtileri Kutsal Kitapta acikca anlatiliyor. O gunu yanlis Tanri biliyor ve ben kendi fikrim olarak diyebilirimki cokta uzak degil…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.