Isa Heykeline Yildirim Düstü

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24467
  klaus
  Anahtar yönetici

  İsa heykeline Yildirim Düstü – 13 Şubat 2008 Çarşamba 10:56

  Brezilya'daki İsa heykeline yıldırım düştü, Hıristiyan alemi 'kötü işaret' diyerek kiliseye koştu.

  Dünyanın en büyük Hz. İsa heykeli, karnavallar kenti Rio'da tüm ihtişamıyla yükselmeye devam ediyor. Ama pazar günü çıkan fırtın sırasında heykele yıldırım düşmesi herkesi korkuttu. Olaya tanık olan Riolular dehşete kapıldı. Görgü tanıkları “Yıldırım öyle güçlüydü ki heykeli ikiye ayırdı sandık” dedi.

  u.20080213105956.jpgYıldırımın heykele düştüğü anı kaydeden amatörlerin çektikleri görüntüler, televiyon kanallarında yayımlanınca, Riolular arasında bir dedikodu yayılmaya başladı. Dedikoduya göre yıldırımın Hz. İsa heykeline düşmesi 'kötü bir işaret'.

  Bunun üzerine Hıristiyanlar kiliselere koştu. Herkes, din adamlarının olaya açıklık getirmesini istedi. Papazlar halkı yatıştırmaya çalıştı ama kiliselere koşturup dua edenler “O tepede paratoner de var. O varken nasıl oluyor da yıldırım heykele düşüyor?” dedi.

  Rio'nun 700 metre yüksekliğindeki Concovado tepesinde bulunan 39.6 yüksekliğindek, 700 tonluk beton heykel, dünyanın yeni 7 harikasları arasında da yer alıyor. Yıldırım düşmesi sonucu çok az hasar gördüğü açıklandı.

  :) )))))))))papazlar acaba halkı nası aydınlatmışlar? :) )) valla çok güldüm bu habere.papazlar şimdi demişlerdir:BABA-OĞUL-KUTSAL RUH savaşıyor:)))))))))(HAŞAAAAAA)…14 Şubat 2008 Perşembe 20:25Mahmut Akar

  Dikkat, Paratoner olduğu halde çarpmışYani heykele yıldırım düşmesin diye korunması dahi yapılmış.
  Varın gerisini siz düşünün ey hristiyanlar,
  Tanrınız niçin kendisine ait bir heykele zarar versin?…14 Şubat 2008 Perşembe 17:45tonytony

  YILDIRIMsevgili arkadaşım, Allah korusun birgün de camiye ya da Mekkeye yıldırım düşse o zaman da islam'a laf edilse ne derdin? Yani bir dinin doğru olup olmadığının kıstası yıldırım düşmesimi? Öyleyse yıldırımıa dayanabilmiş madem güçlü bir din olsa gerek ne dersin?…14 Şubat 2008 Perşembe 11:04

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.