ANASAYFA Forum TURKISH CHRISTIAN FORUM (in English) Miscellaneaus Is Islam Europas future?

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26546
  Armagan
  Anahtar yönetici

  [YOUTUBE]det7TUsLy8U[/YOUTUBE]

  http://www.joelstrumpet.com/?p=2265
  UK: Muslim protesters threaten Geert Wilders: “We’ll have his head”
  Because this shocking video does not fit the liberal template, only a few conservative blogs will cover it. The fact that these Muslims feel the need to threaten Geert Wilder’s life for telling the truth about Muhammad is only proof of their own insecurity concerning the demonic source of their own religion. Until ten times more Muslims protest and shut up these violent punks, only the most willingly blind will consider Islam to be anything other than the enemy of mankind.

  #29665
  Anonim
  Pasif

  @kefas 15757 wrote:

  sevgli Evangelist kardeşim izledim videoyu ingilizce bilmiyorum ama söylenenleri anlayabiliyorum, düşünüyorum şu manayı çıkarıyorum Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkelerde müslüman kardeşlerimiz istedikleri gibi özgürce dini inançları hakkında konuşabiliyorlar ibadet yerleri kurabiliyorlar, eleştiriler yapabiliyorlar ama benim garibime giden ise kendilerine şu soruyu sormamalarıdır. acaba bizim müslümanların çoğunluğundaki yada yönetimindeki ülkelerimize bir kaç Hristiyan gelse bizim buralardaki konuştuğumuzun yüzde birisini konuşsalar biz onlara izin verirmiyiz.? bir kilise yapmak isteseler biz nediriz sorularını neden kendilerine sormazlar, hrand dink, malatya, trabzon,, pakistan dünyanın başka yerlerinde yaptıkları ise sanırım onlar için sadece bir oyun, yada o oyunlarının KDV si sanırım.
  bizler nerede olursak olalım yinede Tanrı nın sevin, öldürmeyin emirlerinden asla ve asla çıkmayacağız sevmeye devam edeceğiz.Amin
  esenlikler dilerim hepinize

  Sözkonusu gösteri yanılmıyorsam Londra’da Hollandalı sağcı Özgürlük Partisi başkanı Geert Wilders’ın İngiltere ziyaretini protesto etmek için yapılmıştı. Greet Wilders özellikle müslümanlara karşı politikalarıyla tanınıyor.
  Bildiğim kadarıyla müslümanlar Avrupa’da gayet özgürler. Hiç Avrupa’da bulunmadığım için uzaktan atıp tutmak istemiyorum ama, duyduklarım yola çıkarak edindiğim fikir şudur ki, Avrupa derin uykusundan uyanmadığı sürece bu tür gösterileri daha çok görecektir.
  Hani siz Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkeler demişsiniz ya, açıkçası Hristiyanların çoğunlukta olduğuna çok da fazla inanamıyorum. Tekrar yineliyorum, söylediklerim gördüklerim değil duyduklarımdan ibarettir. Yanlışım olursa yurtdışında yaşayan kardeşlerim düzeltsinler. Türkiye’deki hristiyanların sıkıntılarını zaman zaman oradaki arkadaşlarımla paylaştığım zaman şunu öğrendim ki, çoğunluk Hristiyan dediğimiz bu ülkelerde, imanını dile getirmeye UTANAN insanlar var. İnsanlar hakkımda ne düşünür, benimle alay ederler diye çekinenler var. Ayrıca kiliselerin de belki çok verimli çalışmadığını düşünüyorum. Ya da çalışamadığını. Çünkü bildiğim kadarıyla, eğer bir GAY kiliseye giderse ve kilisede GAY olduğu için kişiye yanlış yolda olduğu, tövbe etmesi gerektiği söylenirse bu suç.
  O’nun cinsel tercih özgürlüğüne müdahale sayılıyor bu durum.
  Şimdi Avrupada imanlılar imanını dile getirmekten utanırsa, özgürlük adına kiliselerin elini kolunu bağlarsa, her köşe başında sarıklı cübbeli görmeye alışmak zorundadır. Buyrun size özgürlük…
  Çifte standart konusuna gelince, malesef müslüman kesim inanılmaz bir dokunulmazlık zırhı giyiyor üzerine. Onlar İncil’i Hristiyanlığı her şekilde eleştirebilir, tartışabilirler ama konu kendi inançlarını eleştirmeye geldiğinde hiç de anlayışlı değiller malesef. Kendileri için Avrupadan isteyip edindikleri özgürlüğü hiçbir zaman kendi ülkelerinde Hristiyanlara vermediler vermeyeceklerde. Bu olgunluğu beklemek hayalperestlik olur. Şimdi belki bir müslüman çıkıp diyebilir ki, kilisen var, gidip geliyorsun daha ne istiyorsun :) Ama bu ikiyüzlü bir özgürlük. Şöyle ki , benden vergi alan devlet, benim paramla Malatya’da katledilen kardeşlerimin peşine adam takıp attıkları her adımı takip edebiliyor. Ki bu sadece ortaya çıkan rakamdır. Daha bizim bilmediğimiz ne kadar paralar attığımız adımları öğrenmek için harcanıyor tahmin edemiyorum.
  Uzun lafın kısası, bu dünyanın egemeni belli. İsa Mesih giderken bize gül bahçesi vadetmedi bu dünyada. Sıkıntı çekeceksiniz dedi. Ama sonuna dek dayanan kazanacak. O’nun verdiği vaade güvenerek dayanmaktan başka yapacak birşeyimiz yok sanırım.
  Sevgiler…

  #33748
  Anonim
  Pasif

  Şeytanın zamanını yaşıyoruz. Açık açık ölüm ve katliam niyetleri ortaya konuyor ve bunun adı din oluyor.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.