insanların tesadüf dediği şeylerle karşılaşıyorum

• Bu konu 3 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

bir garip durum. Istanbulda yaşıyorum..Kesinlikle bizi yaradan ve yöneten bir gücün olduğunu düşünüyorum. Bir yakınım öldüğünde içime doğmuş olması,bazı yemekleri canım çektiğinde 1-2 gün içinde evde yapılmış bulmam(kimseye söylemediğim halde),bazı insanlarla şaşırtıcı bir şekilde tanışmak,tanıştığım insanlarla aramdaki benzerlikler vs.vs . çok garip şeyler. Isadan gelen bir mucize olarak görmüyorum.Çünkü sadece Hristiyanlığı araştırdıgım andan itibaren değil,hayatım boyunca bu tür şeylerle karşılaşıyorum.ve gerçekten artık bir liste yapsam tekrar okuduğumda ağzım açık kalır..Özellikle son zamanlarda üst üste gelmeye başladı..

Hristiyan olmaya niyetlensem de olmadım.Çünkü inanç değiştirmek kolay değil.
    Bir kere oturduğum masada melisa yazıyormuş,ama kolumu öyle bir açıyla koymuşum ki Karşımda Kocaman Isa yazısı belirmesin mi. yerimden fırlayacaktım.Kolumu oynatınca anladım Melisa yazdıgını.

böyle garip garip şeyler. Tanrıyla alakası var mı derseniz..Istanbulda Kiliseye gittiğimde de buna benzer şeylerle karşılaştım.hani number 24 diye bir film vardı ya,oradaki adam gibi olacağım artık.

Anonim
    Pasif
    happychristmas;18622 wrote:
    bir garip durum. Istanbulda yaşıyorum..Kesinlikle bizi yaradan ve yöneten bir gücün olduğunu düşünüyorum. Bir yakınım öldüğünde içime doğmuş olması,bazı yemekleri canım çektiğinde 1-2 gün içinde evde yapılmış bulmam(kimseye söylemediğim halde),bazı insanlarla şaşırtıcı bir şekilde tanışmak,tanıştığım insanlarla aramdaki benzerlikler vs.vs . çok garip şeyler. Isadan gelen bir mucize olarak görmüyorum.Çünkü sadece Hristiyanlığı araştırdıgım andan itibaren değil,hayatım boyunca bu tür şeylerle karşılaşıyorum.ve gerçekten artık bir liste yapsam tekrar okuduğumda ağzım açık kalır..Özellikle son zamanlarda üst üste gelmeye başladı..

Hristiyan olmaya niyetlensem de olmadım.Çünkü inanç değiştirmek kolay değil.
    Bir kere oturduğum masada melisa yazıyormuş,ama kolumu öyle bir açıyla koymuşum ki Karşımda Kocaman Isa yazısı belirmesin mi. yerimden fırlayacaktım.Kolumu oynatınca anladım Melisa yazdıgını.

böyle garip garip şeyler. Tanrıyla alakası var mı derseniz..Istanbulda Kiliseye gittiğimde de buna benzer şeylerle karşılaştım.hani number 24 diye bir film vardı ya,oradaki adam gibi olacağım artık.

23 numara :) Jim Carrey’i sevdiğim tek film :)

Rab’den gelen mucizelere, belirtilere inanan insanlar var, inanmayan insanlar var.

Diyelim ki inananlar haklı. İş yine bitmiyor, bu belirtiler şeytandan mı geliyor, yoksa Rab’den mi geliyor?

Gerçekten zor konular.

Şuan için durumunu kestirmek oldukça zor bir iştir ama eğer Rab’bin sözünü okuyup, O’na dua edip, O’nu ararsan mutlaka ama mutlaka ona ulaşacaksın. Çünkü bu bir vaaddir ve kapı çalındığında açılacağı söylenir.

Anonim
    Pasif

Sevgili Happycrristmas.
    Haklısın güzel kardeşim.İnanç değiştirmek gömlek değiştirmeye benzemez.

Ama yani ,TANRI’da bize bir akıl vermiş okumak,öğrenmek,
    araştırmak,tahlil etmek için.. değilmi..!
    Öncelikle kendine şunu sormalısın..
    ..Ruh’um neyi istiyor..?
    ..Neyi arıyorum..?
    ..İçimdeki konuşan ses ,neyin sesi.

TANRI, senin ne niyet’te olduğuna bakmaz.O’seni seçmiş se zaten O’na aitsindir..
    Kiliseye gitmekten bahsetmişsin.
    Peki, sen, neden Kiliseye, gidiyorsun..?
    Ruh’undaki arayışın sebebi nedir..
    Bunları bir düşün…
    Seni Kiliseye yönlendiren hangi güç..?

Sorduğun soruya gelince;

Onunda cevabı var Sevgili Happychristmas.
    İnsanlar doğuştan bazı duyulara sahiptir,Örneğin altımcı his dediğimiz duyu diyelim.
    İslam yada hangi Din, olursa olsun fark etmez..Hep içimizde bir ses bize konuşur.
    ..Şunu şöyle yap..
    ..Bunu böyle yap..Onu öyle yapma..
    ..ya..ne zamandan beri görmüyordum..onu aklımdan geçirdim.şimdi karşimda..bende özel güçlermi var nedir…
    ..Medyum mu oldum acep..? Fal Baksam köşe olurum..
    ..Anacım ya..Okul’da canım karnı yarık ,birde pilav istemişti.Benim Ana Kralicem,eve geldim sen yapmışsın.
    ..Oğlum serkan ..bak geliyor..Dün ekmiş ti..ya, şimdi sıra sende, oyna oyununu..içime doğdu, garanti aynen oldu.Eh kızım ben şimdi seni ağlatmazmıyım.
    ..Ya..ben demiştim..Anneme..gitme diye içimdeki ses beni hiç yanıltmadı.
    ..bu sınavın kötü geçeceğini biliyordum içime doğmuştu.

Gibi veya, buna benzer, bir çok şey yaşıyorsundur.

..Dün içimden geçirdim..Düşmüş kolunu kırmış.
    ..bu hislerim, birde loto oynarken, bana konuş sa ya..hayatım değişir.

Bak Happychistmas,sana konuşan içindeki duyu altıncı duyu..
    bu duyu bazen Benlikle ilğili kötü şeyler de insani yöneltebilir.tamamen egolarla ilğili çalışır.bu her insanda vardır.

Gelelim bizlerin almış olduğumuzu, söylediğimiz KUTSAL RUH’un yani,
    (TANRI)nın bizimle olan konuşmasına.

Bunun altıncı duyu ile bir ilişkisi yoktur Öncelikle bunu bilmelisin.

İSA MESİH’e İMAN ederek, aldığımız Kutsal Ruh, hiç bir zaman Benlikle ilgili,Kişisel eğolarımızda,kötü olabilecek yönlendirmelerde (İntikam,kin hırs,kısasa kısas) bizi yönetmez, bizi yönlendirmez ve konuşmaz.

İnandığımız Kutsal Kıtap’ta derki,

“O bizi mühürledi ve güvence olarak yüreklerimize Kutsal Ruh’unu yerleştırdi.”
    ‘ Kor 1:22

“Ne varki TANRI’nın Ruh’u içinizde yaşıyorsa,siz benliğin değil RUH’un denetimi altındasınız.”
    Romalılar.8:9

“Çünkü konuşacak olan siz olmayacaksınız.Babanızın Ruh’u sizin için aracılığınızla konuşacaktır.”
    Matta 10:20

Bizlerde çalışan Kutsal Ruh.Gerçeğin Ruh’u ile bize seslenir.sevgi ön plandadır.iyilik ön plandadır şevkat ön plandadır Kötülük yoktur.Menfi yönlendirme hiç yoktur.Öz denetim Ruh’u aşılar.sabır aşılar.sevinç aşılar.bize korku vermez, esenlik Ruh’umuzun, her hücresini ele geçirir

Diğer taraftan altıncı duyu da iyilik her zaman olmaya bilir,bize konuşmasında kural yoktur. menfaat,kıskançlık,kötülüğ’e yönlendirmesi de olabilir..
    Bizi bazen korkutabilir.Korku verebilir.
    Kutsal Ruh’ta korku yoktur.Esenlik hüküm sürer.

İşte Altıncı Duyu ve TANRI’nın Ruhu olan Kutsal Ruh arasındaki fark bunlardır.

Artık deyerlendirmesini, kendin yap.

Bizlerde konuşan, İSA MESİH’e İMAN ederek aldığımız Kutsal RUH’un seslenmesidir.Yani TANRI sesidir.İMAN edersek bize gelir ve bizdeki varlığını yetkinleştirir, çalışır.Bizi yönetir.

Altıncı duyu daki sesin ne olduğu belli değildir Çünkü İyilik ve kötülük karması içindedir.Bilinç le oluşur.(yani büyüdüğümüzde)

“Şunu diyorum;Kutsal Ruh’un yönetiminde yaşayın.O zaman benliğin arzularını asla yerine getirmezsınız.”
    Galatyalılar 5:16

“Ruh’un meyvesi sevgi,sevinç,esenlik,sabır,şevkat,iyilik,baglılık,
    yumuşak huyluluk ve öz denetimdir.”
    Galatyalılar.5:22

Esenlikle, Sevgili Happychristmas..

Anonim
    Pasif
    Saba;18630 wrote:
    Sevgili Happycrristmas.
    Haklısın güzel kardeşim.İnanç değiştirmek gömlek değiştirmeye benzemez.

Ama yani ,TANRI’da bize bir akıl vermiş okumak,öğrenmek,
    araştırmak,tahlil etmek için.. değilmi..!
    Öncelikle kendine şunu sormalısın..
    ..Ruh’um neyi istiyor..?
    ..Neyi arıyorum..?
    ..İçimdeki konuşan ses ,neyin sesi.

TANRI, senin ne niyet’te olduğuna bakmaz.O’seni seçmiş se zaten O’na aitsindir..
    Kiliseye gitmekten bahsetmişsin.
    Peki, sen, neden Kiliseye, gidiyorsun..?
    Ruh’undaki arayışın sebebi nedir..
    Bunları bir düşün…
    Seni Kiliseye yönlendiren hangi güç..?

Sorduğun soruya gelince;

Onunda cevabı var Sevgili Happychristmas.
    İnsanlar doğuştan bazı duyulara sahiptir,Örneğin altımcı his dediğimiz duyu diyelim.
    İslam yada hangi Din, olursa olsun fark etmez..Hep içimizde bir ses bize konuşur.
    ..Şunu şöyle yap..
    ..Bunu böyle yap..Onu öyle yapma..
    ..ya..ne zamandan beri görmüyordum..onu aklımdan geçirdim.şimdi karşimda..bende özel güçlermi var nedir…
    ..Medyum mu oldum acep..? Fal Baksam köşe olurum..
    ..Anacım ya..Okul’da canım karnı yarık ,birde pilav istemişti.Benim Ana Kralicem,eve geldim sen yapmışsın.
    ..Oğlum serkan ..bak geliyor..Dün ekmiş ti..ya, şimdi sıra sende, oyna oyununu..içime doğdu, garanti aynen oldu.Eh kızım ben şimdi seni ağlatmazmıyım.
    ..Ya..ben demiştim..Anneme..gitme diye içimdeki ses beni hiç yanıltmadı.
    ..bu sınavın kötü geçeceğini biliyordum içime doğmuştu.

Gibi veya, buna benzer, bir çok şey yaşıyorsundur.

..Dün içimden geçirdim..Düşmüş kolunu kırmış.
    ..bu hislerim, birde loto oynarken, bana konuş sa ya..hayatım değişir.

Bak Happychistmas,sana konuşan içindeki duyu altıncı duyu..
    bu duyu bazen Benlikle ilğili kötü şeyler de insani yöneltebilir.tamamen egolarla ilğili çalışır.bu her insanda vardır.

Gelelim bizlerin almış olduğumuzu, söylediğimiz KUTSAL RUH’un yani,
    (TANRI)nın bizimle olan konuşmasına.

Bunun altıncı duyu ile bir ilişkisi yoktur Öncelikle bunu bilmelisin.

İSA MESİH’e İMAN ederek, aldığımız Kutsal Ruh, hiç bir zaman Benlikle ilgili,Kişisel eğolarımızda,kötü olabilecek yönlendirmelerde (İntikam,kin hırs,kısasa kısas) bizi yönetmez, bizi yönlendirmez ve konuşmaz.

İnandığımız Kutsal Kıtap’ta derki,

“O bizi mühürledi ve güvence olarak yüreklerimize Kutsal Ruh’unu yerleştırdi.”
    ‘ Kor 1:22

“Ne varki TANRI’nın Ruh’u içinizde yaşıyorsa,siz benliğin değil RUH’un denetimi altındasınız.”
    Romalılar.8:9

“Çünkü konuşacak olan siz olmayacaksınız.Babanızın Ruh’u sizin için aracılığınızla konuşacaktır.”
    Matta 10:20

Bizlerde çalışan Kutsal Ruh.Gerçeğin Ruh’u ile bize seslenir.sevgi ön plandadır.iyilik ön plandadır şevkat ön plandadır Kötülük yoktur.Menfi yönlendirme hiç yoktur.Öz denetim Ruh’u aşılar.sabır aşılar.sevinç aşılar.bize korku vermez, esenlik Ruh’umuzun, her hücresini ele geçirir

Diğer taraftan altıncı duyu da iyilik her zaman olmaya bilir,bize konuşmasında kural yoktur. menfaat,kıskançlık,kötülüğ’e yönlendirmesi de olabilir..
    Bizi bazen korkutabilir.Korku verebilir.
    Kutsal Ruh’ta korku yoktur.Esenlik hüküm sürer.

İşte Altıncı Duyu ve TANRI’nın Ruhu olan Kutsal Ruh arasındaki fark bunlardır.

Artık deyerlendirmesini, kendin yap.

Bizlerde konuşan, İSA MESİH’e İMAN ederek aldığımız Kutsal RUH’un seslenmesidir.Yani TANRI sesidir.İMAN edersek bize gelir ve bizdeki varlığını yetkinleştirir, çalışır.Bizi yönetir.

Altıncı duyu daki sesin ne olduğu belli değildir Çünkü İyilik ve kötülük karması içindedir.Bilinç le oluşur.(yani büyüdüğümüzde)

“Şunu diyorum;Kutsal Ruh’un yönetiminde yaşayın.O zaman benliğin arzularını asla yerine getirmezsınız.”
    Galatyalılar 5:16

“Ruh’un meyvesi sevgi,sevinç,esenlik,sabır,şevkat,iyilik,baglılık,
    yumuşak huyluluk ve öz denetimdir.”
    Galatyalılar.5:22

Esenlikle, Sevgili Happychristmas..

Saba kardeşim, insanların altıncı hisse sahip olduklarını neye dayanarak söylüyorsunuz? Kutsal Metinlerde insanların sahip olduğu altıncı hissi işaret eden ayet(ler) var mıdır? Bunu gerçekten bilmediğimden dolayı soruyorum. Öğrenmek istediğim, üzerine kafa yormak istediğim bir konu.

Anonim
    Pasif

Mutluluk’cuğum..
    RAB’be Hamdolsun ki tekrar yazmaya başladın Canım benim.İnan çok sevindim… :)

Yukarda ,soruyu soran Kardeş ,HappyChistmas ‘ın bu sorusunu.. ben 1 sene önce Zirve Yay.daki bir Abi’me sormuştum.Yaklaşık olarak benim tahmin ettiğim gibi cevapladı.

Şimdi Mutluluk’cuğum, benlik Gözüyle baktığında yani, diyelim ki İnanlı değiliz. Örneğin,Ben İman etmeden öncede içimdeki sesi duyuyordum. Tabikki O zamanlar 6’tıncı Duyu olarak Kabul ediyordum.

Daha sonra, İman Ettim..Kutsal kıtapta ki ,Kutsal Ruh’un varlığını işlevini ve neyin sesi olduğunu,bize nasıl seslendiğini öğrendim…
    Sonra kendime sordum..?
    Ya iyide, O zaman ben, İman etmeden Önce, bana kim konuşuyordu..?

Kutsal Kıtap’ta elbetteki 6’tıncı duyu diye bir kelime yada Ayet geçmez geçen ayetlerde, isim faklı olarak ifade edilir, bunu anlaman için önce yazımı oku.

Altıncı duyu,dünyasal tanımlamada kullanılan bir sözcüktür.(Bizler İman etmeden Önce, yorumlarımızı hep Benliğe göre yapıyorduk Benlik demek zaten Dünya’sallık demek.

Yukardaki Açıklamada, HappyChismas ‘ın anlıyacağı Kelime olan olan bu kelimeyi,
    “6’tıncı” duyu, olarak ele alıp açıklamaya çalışıp ifade ettim.iman etmemişler genelde bu terimi kullanırlar.

Dünyasallik yada Benlik nedir.?
    Kutsal kıtap taki tanımı:

“Şunu söylemek istiyorum.Kutsal Ruh’un yönetiminde yaşayın O zaman benliğin tutkularını asla yerine getirmezsınız.”
    “Benliğin işleri bellidir.Bunlar Fuhuş,safahat,putperestlık,büyücülük, düşmanlık,çekişme,kıskançlık,öfke,bencil tutkular,ayrılıklar cılgın eğlenceler ve benzer şeylerdir.”
    Galat 5:16.

Ruhsallık ise:
    “Ruh’un ürünü ise sevgi,sevinç,esenlık,sabır,şevkat iyilik,baglılık yumuşak huyluluk ve öz denetimdir.”

Mesih’ İsa’ya ait olanlar benliğe,tutku ve arzularını ile birlikte çarmıh’a
    germişlerdir.”
    Galat 5:22.24

Bu tanım bizlerin, Hrıstıyan olduktan ve Kutsal Ruh’u aldıktan sonraki İnancımızdır.Yani Kutsal Ruh bizi yönetir.İnancımız budur.

İman etmeden önceki tanım=Benlik,dünyasal değerlendirme Örnek altıncı duyu:İçsel yönlendirme,sezgi,ses kötü ve iyi karmasıdır.Şeytani, Cin kökenli olabilir
    Kutsal Kıtap’ımızda bu konu açıklanmıştır..

Derki..
    Şeytan da kendisine ışık meleği süsü verir.”
    2 Kor 11:14

İMAN ETMEDEN ÖNCE:
    İman etmeden önce İçimizdeki bizi yönlendiren 0 ses bazen, iyilikler ve doğru yönlendirmeler de yapabilir.. Çünkü O ışık Meleği şeklinde de bize gelebilir..
    Gerçek tanımı Şeytan yada cinlerdir,bize seslenen bencil ,dünyasal yönlendirmelerin yanında, bize yön veren, iyilik yanında, bizi kötülüğe de yönelten o ses aldatıcı da davranabilir.Menfaat için yanlış yere de bizleri yürütür,eğo her zaman öndedir.Adil olmayabilir.

İMANETTİKTEN SONRA:
    İman ettikten sonra ki tanim=Ruhsal görüş..Ruhun değerlendirmesi.ve bizledeki Ruhun meyveleri her zaman bizi bereketler ve huzur verir..Çünkü konuşan, Kutsal Ruh olan, TANRI’nın sesidir.
    Kötülük yoktur.
    Şeytan, yanaşır etkilemeye calışırsa da, Kutsal Ruh buna engel olur ,bizi adil,doğru ,iyi olana yönlendirir.Kötülüğe izin vermez.

“Dünya ya ait şeyleri de sevmeyin.Dünyayı sevenin Baba’ya sevgisi yoktur.Çünkü dünyaya ait olan her şey-benliğin tutkuları,gözün tutkuları,maddi yaşamın verdiği gurur-Babadan değil dünyadandır.Dünya da Dünyasal tutkular da geçer,ama Tanrı’nın isteğini yerine getiren sonsuza dek yaşar.”
    1 Yuh 2:15

Kutsal Kıtap’ta dırek 6 ‘tıncı duyu diye ayet yoktur..Ayetler Kötü karanlık güçler ve Şeytan üzerine olan ayetlerdir.

Sevgili Mutluluk açıkça yazmaktan kaçındım,çocuk ürker diye ama gerçekte bu yani

Altıncı duyu,sezgi,yada benliğin sesi=Şeytan, İblis,cin,bilinmezlik,karanlık.

” Günah işleyen iblistendir.Çünkü İblis başlangıctan beri günah işlemektedir.”
    1 Yuh 3:8

KUTSAL RUH’un sesi=TANRI’nın sesidir.

“Tanrı dan doğmuş olan günah işlemez.Çünkü Tanrı’nın tohumu onda yaşar.”
    1 Yuh 3:9

Geldiğin için sağol,(biliyorun hep burdaydın ve bir yere gitmemiştin ama yazmıyordun.)Mutluluk gerçekten çok sevindim..
    RAB bim, hep senin, yüreğine konuşsun ve seni kayırsın

Anonim
    Pasif
    Saba;18640 wrote:
    Mutluluk’cuğum..
    RAB’be Hamdolsun ki tekrar yazmaya başladın Canım benim.İnan çok sevindim… :)

Yukarda ,soruyu soran Kardeş ,HappyChistmas ‘ın bu sorusunu.. ben 1 sene önce Zirve Yay.daki bir Abi’me sormuştum.Yaklaşık olarak benim tahmin ettiğim gibi cevapladı.

Şimdi Mutluluk’cuğum, benlik Gözüyle baktığında yani, diyelim ki İnanlı değiliz. Örneğin,Ben İman etmeden öncede içimdeki sesi duyuyordum. Tabikki O zamanlar 6’tıncı Duyu olarak Kabul ediyordum.

Daha sonra, İman Ettim..Kutsal kıtapta ki ,Kutsal Ruh’un varlığını işlevini ve neyin sesi olduğunu,bize nasıl seslendiğini öğrendim…
    Sonra kendime sordum..?
    Ya iyide, O zaman ben, İman etmeden Önce, bana kim konuşuyordu..?

Kutsal Kıtap’ta elbetteki 6’tıncı duyu diye bir kelime yada Ayet geçmez geçen ayetlerde, isim faklı olarak ifade edilir, bunu anlaman için önce yazımı oku.

Altıncı duyu,dünyasal tanımlamada kullanılan bir sözcüktür.(Bizler İman etmeden Önce, yorumlarımızı hep Benliğe göre yapıyorduk Benlik demek zaten Dünya’sallık demek.

Yukardaki Açıklamada, HappyChismas ‘ın anlıyacağı Kelime olan olan bu kelimeyi,
    “6’tıncı” duyu, olarak ele alıp açıklamaya çalışıp ifade ettim.iman etmemişler genelde bu terimi kullanırlar.

Dünyasallik yada Benlik nedir.?
    Kutsal kıtap taki tanımı:

“Şunu söylemek istiyorum.Kutsal Ruh’un yönetiminde yaşayın O zaman benliğin tutkularını asla yerine getirmezsınız.”
    “Benliğin işleri bellidir.Bunlar Fuhuş,safahat,putperestlık,büyücülük, düşmanlık,çekişme,kıskançlık,öfke,bencil tutkular,ayrılıklar cılgın eğlenceler ve benzer şeylerdir.”
    Galat 5:16.

Ruhsallık ise:
    “Ruh’un ürünü ise sevgi,sevinç,esenlık,sabır,şevkat iyilik,baglılık yumuşak huyluluk ve öz denetimdir.”

Mesih’ İsa’ya ait olanlar benliğe,tutku ve arzularını ile birlikte çarmıh’a
    germişlerdir.”
    Galat 5:22.24

Bu tanım bizlerin, Hrıstıyan olduktan ve Kutsal Ruh’u aldıktan sonraki İnancımızdır.Yani Kutsal Ruh bizi yönetir.İnancımız budur.

İman etmeden önceki tanım=Benlik,dünyasal değerlendirme Örnek altıncı duyu:İçsel yönlendirme,sezgi,ses kötü ve iyi karmasıdır.Şeytani, Cin kökenli olabilir
    Kutsal Kıtap’ımızda bu konu açıklanmıştır..

Derki..
    Şeytan da kendisine ışık meleği süsü verir.”
    2 Kor 11:14

İMAN ETMEDEN ÖNCE:
    İman etmeden önce İçimizdeki bizi yönlendiren 0 ses bazen, iyilikler ve doğru yönlendirmeler de yapabilir.. Çünkü O ışık Meleği şeklinde de bize gelebilir..
    Gerçek tanımı Şeytan yada cinlerdir,bize seslenen bencil ,dünyasal yönlendirmelerin yanında, bize yön veren, iyilik yanında, bizi kötülüğe de yönelten o ses aldatıcı da davranabilir.Menfaat için yanlış yere de bizleri yürütür,eğo her zaman öndedir.Adil olmayabilir.

İMANETTİKTEN SONRA:
    İman ettikten sonra ki tanim=Ruhsal görüş..Ruhun değerlendirmesi.ve bizledeki Ruhun meyveleri her zaman bizi bereketler ve huzur verir..Çünkü konuşan, Kutsal Ruh olan, TANRI’nın sesidir.
    Kötülük yoktur.
    Şeytan, yanaşır etkilemeye calışırsa da, Kutsal Ruh buna engel olur ,bizi adil,doğru ,iyi olana yönlendirir.Kötülüğe izin vermez.

“Dünya ya ait şeyleri de sevmeyin.Dünyayı sevenin Baba’ya sevgisi yoktur.Çünkü dünyaya ait olan her şey-benliğin tutkuları,gözün tutkuları,maddi yaşamın verdiği gurur-Babadan değil dünyadandır.Dünya da Dünyasal tutkular da geçer,ama Tanrı’nın isteğini yerine getiren sonsuza dek yaşar.”
    1 Yuh 2:15

Kutsal Kıtap’ta dırek 6 ‘tıncı duyu diye ayet yoktur..Ayetler Kötü karanlık güçler ve Şeytan üzerine olan ayetlerdir.

Sevgili Mutluluk açıkça yazmaktan kaçındım,çocuk ürker diye ama gerçekte bu yani

Altıncı duyu,sezgi,yada benliğin sesi=Şeytan, İblis,cin,bilinmezlik,karanlık.

” Günah işleyen iblistendir.Çünkü İblis başlangıctan beri günah işlemektedir.”
    1 Yuh 3:8

KUTSAL RUH’un sesi=TANRI’nın sesidir.

“Tanrı dan doğmuş olan günah işlemez.Çünkü Tanrı’nın tohumu onda yaşar.”
    1 Yuh 3:9

Geldiğin için sağol,(biliyorun hep burdaydın ve bir yere gitmemiştin ama yazmıyordun.)Mutluluk gerçekten çok sevindim..
    RAB bim, hep senin, yüreğine konuşsun ve seni kayırsın

Mesajın için çok teşekkür ederim Saba Ablacım.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.