Ingiltere’nin islam korkusu

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26696
  Anonim
  Pasif

  İNGİLTERE’NİN İSLAM KORKUSU

  Müslümanlar, toplumun diğer kesimlerine göre 10 kat hızlı artıyor. İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi rakamlarına göre, 4 yılda İngiltere’de yaşayan Müslümanların sayısı 500 binin üzerinde artarak, 2008 sonu itibariyle 2 milyon 422’ye ulaştı.

  İngiltere’nin İslam korkusu artıyor. İngiltere’de yaşayan Müslümanların sayısı 500 binin üzerinde artarak, 2008 sonu itibariyle 2 milyon 422’ye ulaştı. Aynı dönemde ülkede yaşayan Hristiyanların nüfusunun ise 2 milyondan fazla azaldığı belirtildi. İngiltere’de 42,6 milyon Hristiyan yaşıyor.

  Müslümanların hızlı nüfus artışının göç, yüksek doğum oranı ve 2004-2008 yılları arasında ortaya çıkan din değiştirmelerinden kaynaklandığını belirten uzmanlar, geçmişte kendisini Müslüman olarak tanımlamayan bir kesimin Batının açtığı terörizmle savaş sonrası gelişen kimlik duygusundaki güçlenmeyle artık kendisini rahatlıkla ”Müslüman” olarak tanımlamasının da rakamlardaki artışta etkili olduğunu ifade etti.

  Müslüman toplumu liderleri, Müslümanların sayısının artmasının İngiliz toplumuna etkileri, entegrasyona yapacağı katkılar ve hükümetin ayırdığı kaynakları büyüteceğine dikkati çekerek, bundan memnuniyet duyduklarını belirtti.

  (Jurnal.net)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.