inanmak istiyorum

 • Bu konu 6 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27521
  Anonim
  Pasif

  Merhaba dostlar, aranıza yeni katıldım. aslında arayış içerisindeyim…. islamiyetten okadar soğumuştumki; uzun bir dönemi inançsız geçirdim.şimdi inanmak istiyorum; gerçekten inanmak istiyorum yalansız, dolansız, saf katışıksız içimi huzurla doldurcak bir ışık kurtuluş yolu arıyorum. tarikatlerin olmadığı şeyhin dervişin olmadığı hakikate şeyhin sözlerinden değil kendi bildiklerimden ulaşmak istiyorum. bana yardımcı olun sevgiler……

  #36563
  Anonim
  Pasif

  Rabbimiz ve kurtaricimiz Isa Mesih´ten sana esenlik olsun.

  Sevgili özkan kardesim yazinda arayis icerisinde oldugunu yalansiz , dolansiz bir inanc aradigini , sana huzur verecek saf ve temiz bir yol istedigini belirtmissin. Bu belirttiklerin kesinlikle tum insanligin ihtiyaci olan seyler. Aslinda butun insanoglu (kimileri dile getirmesede) bunu ariyor.

  Peki bu nerede bulunur , Sonsuz huzurun , mutlulugun , sevginin kaynagi nerede ??? Bu sorular benimde temel sorularimdi.

  Sevgili özkan öncelikle bilmemiz gereken ; Tanri bizi yaratti ve bunu sonsuz bir sevgiyle yapti , Bizim icin harika planlar yapti ve bu planlarin icinde bizi gormek istiyor. Tanri bizi gunah islememize , kötulukler yapmamiza ragmen birakmis degildir. Bir baba gibi ne hata yaparsak yapalim bizi affetmeye ve elindekileri bizimle paylasmaya hazir bir sekilde bizim ona dönmemizi dört gözle bekliyor. Tanri bizleri ve dunyayi kendisininde icinde bulundugu sevgi halkasina katmak icin yaratti , Bizler baskaldirarak ondan uzaklasmayi tercih ettik. Ve O yinede bizden vazgecmedi , Peygamberler ve Elciler araciligi ile bizlere nasil yardim edecegini ona tekrar kavusabilmek icin neler yapmamiz gerektigini bizlere acikladi ve bunlarin yazili bir sekilde su an elimizde olmasini sagladi. Bizler Tanriyi artik taniyoruz, Onu sözlerinde biliyor ve önunde durabiliyoruz.

  Tanri sözlerini bizlere ulastirarak yapmamiz gerekenleri acikladi, Ve sözlerinde söyle diyor ;

  Yeremya
  11]]Çünkü sizin için düşündüğüm tasarıları biliyorum” diyor RAB. “Kötü tasarılar değil, size umutlu bir gelecek sağlayan esenlik tasarıları bunlar.
  12 O zaman beni çağıracak, gelip bana yakaracaksınız. Ben de sizi işiteceğim.
  13 Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle arayınca beni bulacaksınız.

  Evet Tanri acik bir sekilde bize ; eger Tum yureginizle beni ararsaniz size kendimi buldurtacagim diyor . Bilmemiz gereken sey Tanri asla laf olsun diye bir sey söylemez ve sözu asla degismez.

  Eger sen Tanriyi tum yureginle ariyorsan bulacaksin , Seni göz bebegi gibi seven ve sana deger veren Tanri seni bir “KULU” gibi degil “COCUGU” gibi yaninda görmek istiyor ve bunun icin Egemenligine , Gucune siginmadan sevgisini göstermek ve bize kurtulusu vermek yani gunahin egemenliginden özgur etmek icin bir beden alarak aramiza bile gelmeye razi oldu ve biz onu ISA MESIH olarak aramizda görduk.

  Ve Isa Mesih bize sunlari söyledi ; Mat 11:28 «Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size huzur veririm. Evet bunu söyleyen Tanrinin ta kendisidir. Sana huzur vermek ve yorgunlugunu almak istiyor. Ve Isa Mesih bizlere diyorki ; Yol , Gercek ve Yasam benim. Eger gercegi ariyorsak , Tek bir “GERCEK” var , Eger bir cikis ve kurtulus yolu ariyorsak tek bir “YOL” var , Eger sevgi dolu sonsuz bir yasam ariyorsak tek bir “YASAM” var. oda ISA MESIH´ten baska kimse degildir.

  Elç 4:12Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur.»

  Ve bilmemiz gereken bir sey varki Hristiyanlik yani ISA MESIHín gösterdigi yolda ne tarikatler , ne seyhler , ne bunlara benzer hic bir dini rituel ve gelenekler söz konusu degildir.

  Isa Mesih´e iman etmek bir dine baglanmaktan cikmaktir , Isa Mesih´e iman etmek özgur olmaktir. Din dedigimiz sey insanin rituel , gelenek , ve insani cabalarla Tanriya ulasmaya calismasidir. Ama biz insanlar bu kadar gunahkarken bu kadar eksik iken ve bu kisitli durumda nasil Tanriya ulasabiliriz. Iste burada ortaya cikan durum Tanrinin bizlere ulasmasidir. Cunku sınırsız olan Tanridir. Cunku her seye gucu yeten odur. Bizi yaratan ve bize sekil veren odur. Ve O Kutsal Kitapta derki iman eden herkese Ruhumu gönderecegim ve ona yardimci olacagim. Yani bu gun Allah icin ne yaptin sorusu ortadan kalkar , Tanri bu gun senin icin ne yapti sorusu ortaya cikar. Bizler bir birimize her gun Tanrinin hayatimizda neler yaptigini anlatir ve seviniriz.

  Son olarak söylemek istedigim sey; Tanri seni cok seviyor ve sana esenlik , bereket ve sevgisini vererek onunla bir paydaslik icerisinde olmani istiyor. Bunun icin sana diyorki ,
  ( Esi 3:20) İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Eğer biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim, ben onunla ve o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz.

  Bu kapi yureginin kapisi , ve beraber yiyeceginiz yemek yasadigin hayat, senin sofrana koyacaklari , Esenlik , Mutluluk , Bereket ve Sevgi.

  Istiyormusun ? O zaman odana cekil kapini kapat ve gözlerini yum, ona deki;

  Duydum ki sen beni seviyormussun beni kurtarmak bana sonsuz yasam vermek istiyormussun ve benim yuregimin kapisini calarak benimle birlikte yemek yemek istiyormussun , Iste önundeyim sana yuregimin kapisini aciyorum ve önunde hayatimda bir cok gunah isledigimi ve senden uzaklastigimi bilerek diz cökuyorum. Bunlardan tövbe ediyor ve Isa Mesih ile bana sagladigin kurtulusu, onun benim gunahlarim icin öldugunu kabul ediyorum. Benim gunahlarimi Isa Mesih adiyla bagisla ve kralligina kabul et. Kutsal Ruhunu bana gönder ve benim icin yapmis oldugun guzel tasarilarini hayatimda gerceklestir. Huzurunu , Bereketini ve sevgini bana dök. Isa Mesih adiyla Amin.

  Eger bu duayi tum yureginle yaptiysan artk Tanrinin bir cocugusun ve Tanri hayatinda calisacak seni arindiracak. Aradigin Huzuru , Bereketi ve sevgiyi bulacaksin.

  Isa Mesih´in esenligi ve bereketi senin uzerinde olsun, Amin.

  #36567
  Anonim
  Pasif

  Sevgili ozkn82,

  Burada olman bile arayışa başladığının göstergesidir. Bir şeyin senin doğana aykırı olduğunu öğrenip de ondan soğumaman zaten mümkün değildir. İslamın, senin kişiliğine ters düştüğünü farketmen ve buraya gelmen kendi doğruna yürümeye başladığını gösterir. Yanlışı görmen doğruyu bulmanla, şeytani olandan ayrılman Rabbe yaklaşmanla sonuçlanır. Unutma ki Rabbe giden yollar yoktur; sadece bir yol vardır. İsa Mesih dedi ki “Yol, gerçek ve yaşam benim.”

  İslam ortaya çıktığı coğrafyanın kültürüne bağlı, baskıcı, bir gelişim göstermiştir. Bizde ise durum tam tersidir. Biz Rabbin saf sevgi olduğunu kabul eder, ona göre davranışlarımızı şekillendiririz, İsa Mesihten baskıyı öğrenmedik ve baskıyı tüm uygulamalarımızdan uzak tutarız. Şiddete ve baskıya Rabbin razı gelmediğini farkeden herkes İsaya yaklaşır çünkü sevgi İsanın kendisidir. Tümünü farkedip aramıza katılman bizleri çok sevindirdi. Bu yolda çok fazla zorlukla karşılaşacaksın. Kutsal kitabımızın değiştirildiği, İsa Mesihe yönelik iftiraları, azınlık olmanın sıkıntısını yaşayacaksın. Belki ailen de sorun edecek kardeşim ama vazgeçme. İsa Mesih bunun için şöyle söyledi:

  ‘Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık koymaya geldim. İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır” (Matta 10; 34-36)

  İsa Mesih şunu söyledi yani: sen bana iman edeceksin, ailen sana karşı duracak, eşin, arkadaşların, baban sana karşı çıkacak. Ben sizin aranıza düşmanlık getirdim çünkü sen bana inanırsan, bana inanmayanlar sana düşmanlık edecekler. Ama biliyor musun ki sana karşı olan aslında İsa Mesihe karşı çıkmış olacak. Ve O, daima senin yanında olacak. Daima ondan güç alacaksın. Bu sıkıntıları aştıktan sonra da Rabbin yanında bambaşka bir sen olacaksın. Bunun için de İncil’de şöyle yazar “Bir kişi İsa Mesihte yeni bir yaratık olur.”

  Rab yanında olsun..

  #36216
  Anonim
  Pasif

  sevgili ozkn82 okuyunca mesajini heyecanli oldum demkki RAB senide cagiriyor..sana burdaki kardesler dua edecektir eminim bende..sen sadece Isa mesih e dua et kalp ten o sana kudretini sevgisini gosterecektir.cunku o gercektir eger sen o nu istersen o seni zaten kabul etmistir:)))zaten inanirsan yasacaksin o anki kutsal ruhun nasil kalbini kapladigini:)))Rab seni bereketlesin Esenlikler dilerim umarim arayisin seni kurtulusa goturecek..

  #37050
  Anonim
  Pasif

  Bende hristiyanlığa sıcak bakıyorum ama kiliselere girmeye felan çekiniyorum yaşımda ufakk

  #37051
  Anonim
  Pasif

  @diedline 23258 wrote:

  Bende hristiyanlığa sıcak bakıyorum ama kiliselere girmeye felan çekiniyorum yaşımda ufakk

  Yeshua MESİH, sizin anladığınız anlamda “Kilise”ye hiç gitmedi.
  Kilise’ye gitmekle “Hristiyan” olursanız, Câmi’ye giderek müslüman da olursunuz.

  Dünya yaşamında karşılaştığımız hâdiselere “sıcak” ya da “soğuk” bakmak, yine dünyevi tercihlerimizde etkli olabilirler.
  Fakat imanın temeli ruhsal gerçeklere dayanır.
  Bu gerçekleri görebilmenin ilk şartı da, Tanrısal prensiplerin farkındalığıdır.

  Bu dünyada kötülüklerden kurtulma ve ruhsal dünyada ebedi yaşam karşılığı Tanrı’ya iman, sıradan bir ticaret/alışveriş mantalitesi taşır.

  “Tanrı, ‘İnsanı kendi suretimizde, kendimize benzer yaratalım’ dedi…” Yaratılış: 1/26

  Bu âyet üzerinde tefekkür etmek şarttır.
  Çünki, bir çok insan için hâlen ‘sır’ olarak düşünülen varoluş sebebimizin açıklanışı burada bulunmaktadır.

  Yeni Ahit’teki;

  ” ‘Evet’iniz evet, ‘hayır’ınız hayır olsun. Bundan fazlası Şeytan’dandır.” Matta: 5/37

  âyetini ekleyip bu ikisini bir arada tefekkür ederseniz, Kutsal kitap’ın bir özeti karşınıza çıkmış olur.
  Diğer bütün ayetler yitip gitse bile, gönlünde Rab sevgisi olana bu ikisi yeter.

  Hep şu soruya cevap aramışımdır.
  Rab Tanrı bizlere demiş olsaydı ki;

  “Kullarım. Cennet de Cehennem de bu dünyadadır. Kendi elinizle yaşadığınız dünyayı kendinize cehennem yapmayın. Sizi öldürdükten sonra tekrar dirilmeyeceğim. Ancak aranızdaki iyilik sâhiplerini hep hatırlayacağım.”

  Ölüp yok olacağını bile bile, dünyadaki yaşamın dertlerini sıkıntılarını hiçe sayarak, sırf Rab Tanrı hayırla yâd edeceği için “dürüst” olan kaç kişi çıkardı acaba ?

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.