…inandığın gibi olsun… !

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Daha önce düşüncelerimin, Tanrı’ nın sözüyle uyumlu hale getirmenin ne kadar önemli ve zorunlu olduğunu fark etmemiştim. Bende bir insanım ve doğam gereği olumsuz düşündüğüm zamanlar oluyor.
    Şu ara bu kitabı okuyorum ” Aklın Savaş Alanı ” Joyce Meyer.
    Bu kitaptan beni etkileyen ve düşündüren bazı yerleri çizdim ve sizinle paylaşmak istedim.

” Negatif bir akla (düşünceye) ve pozitif bir hayata sahip olamazsınız ”

Ne güzel bir tespit değil mi ? ve devam ediyor ;

Örnek bir hristiyan yaşantısına sahip olabilmek için, yenilenmiş düşüncelere sahip olmak ve Tanrı’ nın düşündüğü gibi düşünmek yaşamsal bir gereksinimdir. Akıl savaş alanıdır! Düşüncelerimizi Tanrı’ nın düşünceleryle aynu hizaya getirmemiz yaşamsal bir önem taşır. Düşüncelerinizde Tanrı’ nın iyi planını görmeye başladığınız zaman, ona uygun hareket etmeye başlayacaksınız.
    Fakat şeytan boş durmuyor değil mi ? Şeytan şunu çok iyi biliyor; Eğer düşüncelerimizi kontrol edebilirse, hareketlerimizi de kontrol edebilir. Şeytan içinde bulunduğumuz durumları, hayatlarımızda
    ” Ruhsal kaleler ” inşa etmek için kullanır. Yani Aklın savaş alanında savaş verir ! Ama Tanrı’ ya hamt olsun, bu kaleleri yıkmak için, bizim
    silahlarımız var. Tanrı bu savaşta bizim yanımızda ! Gerçekten güzel benzetme değil mi ?

Olumlu düşünceler, olumlu yaşamlar üretir. Olumsuz düşünenler ise olumsuz yaşamlar üretir. Olumlu düşünenler her zaman iman ve umutla, olumsuz düşünenler ise her zaman korku ve kuşkuyla doludur.

” ( Bir kişi ) içinden nasıl düşünürse öyledir…” Süleymanın Özdeyişleri.

Yalnızca bu ayet bile doğru şekilde düşünmenin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya yetiyor. Unutmayın, içinizden neyi düşünürseniz, öyle olursunuz. Cesaret kırıcı şeyler düşünürseniz cesaretiniz kırılır. Sizi suçlu kılacak şeyler düşünürseniz suçluluk duygusu altına girersiniz. Düşünce şeklinizi değiştirin ve özgür olun !

Olumsuz düşünmek yerine şöyle düşünün;

” Tamam her şey biraz yavaş ilerliyor, ama Tanrı’ ya yücelik olsun ilerleme kaydediyorum. Özgürlüğe giden yolda olduğuma gerçekten memnunum. Dün kötü bir gün geçirdim. Gün boyunca yanlış düşünme biçimini seçtim. Baba, beni bağışla ve ” durmayıp devam edebilmem ” için bana yardım et. Bir hata yaptım, ama en azından bu hatayı bir daha tekrarlamam gerekmeyecek. Bu gün yeni bir gün ! Beni seviyorsun Rab ! Her zaman merhametin tazeleniyor.”

” Cesaretimin kırılmasına izin vermeyeceğim. Suçlanmayı da kabul etmeyeceğim. Baba, kutsal kitap bizi mahkum etmediğini söylüyor. İsa’ yı benim uğruma ölmesi için gönderdin. İyi olacağım. Bu gün harika bir gün olacak. Bu gün doğru şeyler düşünmeyi seçmem için yardım et ! ”

” Tanrı’ ya inanıyorum. Nasıl hissedersem hissedeyim, koşullar ne olursa olsun, inanıyorum ki O benim yüreğimde çalışıyor. Rab bende iyi bir işe başladı ve bunu bitirecek ”

Bazen Tanrı, bizi tümüyle özgür kılmaya çalışırken acele etmez. Tanrı, imanımızı artırmak ve sabrımızı tam bir yetkinliğe eriştirmek için o zor bekleyiş anlarını kullanır. Tanrının zamanlaması mükemmeldir. O asla gecikmez. Kendinize karşı sabırlı olun !

Örneğin alışverişe çıkıyorsunuz ve arabanız bozuldu. Bu durumda olaya 2 yönden yaklaşabilirsiniz. Birincisi ; ” Biliyordum ! Hep öyle oluyor ! Ne zaman bir şey yapmak istesem hep planlarım suya düşüyor, bu da öyle oldu ”
    Ya da; ” Pekala alışverişe çıkamıyorum, araba tamir edildikten sonra giderim.Planımdaki bu değişikliğin benim için iyi yönde sonuçlanacağına inanıyorum. Bu gün evde kalmamın bir sebebi olmalı, o yüzden bu gün burada kalarak zamanımın tadını çıkaracağım !

Örneğin nişanlınızdan ayrıldınız. Olumsuz olmak ” Artık hayatım bitti, kimse beni istemeyecek. Başaramadım, bundan böyle sonsuza dek mutsuz kalacağım” diye düşünmektir.

Olumlu olmak ise ” Tanrıma güveniyorum. Erkek arkadaşımla ileride yeniden bir araya gelebileceğimizi umut ediyorum. İlişkimizin düzelmesi için Rab’ be dua edeceğim; ama herşeyden önce Tanrı’ nın mükemmel isteğini arıyorum. Olaylar istediğim şekilde gelişmese bile, üstesinden geleceğim, çünkü İsa yüreğimde yaşıyor. Bir süreliğine
    acı çekebilirim, ama Rab’ be güveniyorum. İnanıyorum ki sonunda her şey benim açımdan iyi olacak ” diye düşünmektir.

Bu gerçeklerle yüzleşmek, açık fikirli olmak ve hala olumlu kalmaktır. Bu Dengedir ! Hayatınız hakkında olumlu düşünmeyi ilke edinin . Bu gün hayatınızda olan şeyler pek iyi olmasa bile, Kutsal Kitapta vaat ettiği gibi, Tanrı ‘ nın ondan iyi birşeyler çıkarmasını bekleyin.

Matta 8:13
    İsa “Git, inandığın gibi olsun” dedi.

Ne etkileyici değil mi ? ”…inandığın gibi olsun …” !

Şu andan itibaren hayatımız hakkında olumlu düşünmeye başlayalım. Ne dersiniz ?

İnandığımız gibi olsun kardeşler. Esenlikle..

Anonim
    Pasif

Sevgili Kayram,
    Paylaşımın için çok teşekkür ederim. Şu an ben de bu kitabı okuyorum. Çok bereket aldığımı söylemek istiyorum. Düşüncelerimizin hayatımızı nasıl yönlerdiğini anlamıyoruz çoğunlukla. Bazı sayfaları okurken gözlerimi fal taşı gibi açıp aha işte benden bahsediyor diyorum :) Şeytanın içimize örmeye çalıştığı duvarlara karşı savaşabilmek için nasıl düşünmemiz gerektiği ile ilgili güzel bir kılavuz bu kitap. Her sayfasından ayrı ayrı bereket alıyorum ve Rabbin sözüne karşı daha da istekli oluyorum. Tüm kardeşlere tavsiye ediyorum. Kitabı bulamayan bir kardeş olursa bitirdikten sonra gönderebilim.
    Sevgilerimle…

Anonim
    Pasif

bende bu konuya ve burdaki bi çok konuya katılıp cevap yazmak istiyorum ama ne yazıkki cevaplarım yorumlarım forumdaki rtükten biraz zor geçiyor geçenlerse konu sıcaklığını kaybettiğinde foruma konuluyor :D

ne diyeyim basın özgürlüğü kısıtlı galiba :D

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.