imanimi kuvetlendirmek

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba, ben kiliseye gidiyorum. Bu arada pastorumden dersler alıyorum. iman ettim ama henüz vaftiz olmadim. imanimin güclenmesini istiyorum. Bana bu konuda yardim edebilirmisiniz? Tesekkurler..

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili thr kardeşim, merhaba2

Kurtarıcımız İsa Mesihe iman etmiş olmana çok sevindik. Yaşamında vereceğin en önemli kararı vererek İsayı Rab ve Kurtarıcın olarak kabul etmişsin. Rab seni bereketlesin.

İmanını güçlendirebilmek için sanırım her şeye sahipsin. Bir kiliseye gidiyor olabilmen başlıbaşına bir berekettir. Birçok kardeşimiz var ki henüz bir kiliseye dahi gidememişlerdir. Tek paylaşım ortamı olarak sanalda buraya gelebiliyorlar. Onlara göre sen çok şanslısın. Üstelik kilisenizin pastörüyle vaftiz dersleri bile yapabilmektesin.

Buraya gelerek diğer inanlılarla da tanışabilir ve onlarla arkadaş olabilirsin. Forumda birçok konuda yapılan paylaşımları okuyabilir, web radyomuzdan sesli incili, incil derslerini, ilahileri ve tanıklıkları dinleyebilir ve sohbet odasında diğer inanlı kardeşlerinle paydaşlıklarda bulunabilirsin..

Esen kal

isa mesih yasiyor

Anonim
    Pasif

thr;13631 wrote:
    Merhaba, ben kiliseye gidiyorum. Bu arada pastorumden dersler alıyorum. iman ettim ama henüz vaftiz olmadim. imanimin güclenmesini istiyorum. Bana bu konuda yardim edebilirmisiniz? Tesekkurler..

Sevgili thr merhaba2,
    İsa Mesih’e iman edip O’nu Rab ve kurtarıcınız olarak yaşamınıza almanıza çok sevindik, ama göklerdeki melekler de gökte sevinçle coşmuşlardır. Kiliseye gitmeye başlamanız çok önemlidir. Çünkü ruhta doğan bir kişinin ruhsal olarak beslenmesi, ruhsal gıda alması gerektir. Bu yüzden kiliseye başlamakla en doğru ve gerekli olanı yapmışsınız, Rab sizi bolca bereketlesin.

Kiliseye düzenli bir şekilde giderseniz, orada birlikte tapınırsanız ve Kutsal Kitap’tan öğrenirseniz haliyle imanda büyüyeceksiniz. Ayrıca Hristiyan Türk forum sitemize gelin, düşüncelerinizi bizlerle paylaşın, web radyomuzu dinleyin, chat odasına girin ve oradakilerle ruhsal konularda yazışın, kafanızı karıştıran sorular olursa, oradaki modoratör arkadaşlarla yazışın. Siz itaat edip öğrenmek isterseniz, Rab size yardım edecek ve imanınızı güçlendirecektir.

Esenlikler diliyorum

Anonim
    Pasif

‘İsa, ‘Yaşam ekmeği Ben’im. Bana gelen asla acıkmaz, bana iman eden hiçbir zaman susamaz’ dedi’ (Yuhanna 6:35).

Kardeşim, Rab İsa Mesih susuzluğunu ve açlığını kendi göksel ve diri yaşamıyla dindirecektir. O sadıktır bu iman yolculuğunda seni asla bırakmayacaktır.Ve hergün seni kendi yaşamı ve sözleriyle büyütecektir…Rab’bin göksel ve diri ateşi yüreğinde her zaman sıcak olsun..

Amin…

Anonim
    Pasif

Kardeslerim. evet ne guzel bir duygudur kardeslik… ne mutludur bana! Rab isa sayesinde bir suru kardesim oldu. Bana cevap verdiğiniz icin mutlu ettiniz beni. iman ettim ve vaftiz olamanin asamalarindan geciyorum su an ve bunun heyecanini yasiyorum ve hic acele etmiyorum. pastorum ne zaman uygun gorurse, takdir ederse o mutlulugu o zaman yasayacam. sukurler olsun Rab isa’ya!

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.