imanda degerli kardeslerim lütfen acil dua edin!

• Bu konu 5 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Degerli kardeslerim

Cok sevdigim degerli Büyükannem hastalikla ve ölümle pencelesiyor.Kendisi imanda ve Isa Mesih ismiyle vaftiz de oldu.

Hastanede birden onu öyle bitkin ve caresiz görünce icim burkuldu,agladim,agladim.

Rab’bimiz sifa verendir.Mucizeler Krali’dir.O’nun kulaklari kutsallarinin dualarina her zaman aciktir.Bu yüzden siz degerli iman kardeslerimden acil dua destegi istiyorum.

Lütfen dualarinizda Rihan neneyi anin.Simdiden cook tesekkür ediyorum.Minnattarim dualariniz icin.

Içinizden biri sıkıntıda mı, dua etsin.Sevinçli mi, ilahi söylesin.Içinizden biri hasta mı, kilisenin ihtiyarlarını çagırtsın; Rab’bin adıyla üzerine yag sürüp onun için dua etsinler.Imanla edilen dua hastayı iyilestirecek ve Rab onu ayaga kaldıracaktır.Yakup 5,13.15

Dogru kisinin yalvarisi cok güclü ve etkilidir. 5,16

Rab’bin esenligi ve bereketi sizlerle olsun kardeslerim.

img_1208795919156_3671.jpg

Anonim
    Pasif

Sevgili Koreş,

Büyük annenin İsa Mesih’e iman etmesi, O’nu Rab ve kurtarıcısı olarak yaşamına alması, ve bunu ilan etmek için de vaftiz olması çok sevindirici… Tabii ki sevdiklerimizden ayrılmak bizlere acı verir. Dileğimiz, büyük annenin şifa bulmasıdır. Rab onu ayağa kaldırsın, güçlendirsin ve bereketlesin. Eğer Rab onu yanına alsa da, gideceği yeri biliyoruz. Yaşasa da, ölse de Rab’be ait, gideceği yer Rab’bin yanıdır, sonsuz bir yaşam, sonsuz bir mutluluk onu bekliyor.

Rab sizleri teselli etsin.

klaus
    Anahtar yönetici

Rabbuni! sunağına Rihan nineyi getiriyoruz. Yıllardir kendi çarmıhını omuzunda taşımış bir kuzunu.. Yıllara meydan okuyarak ardından gelen bu beden artik yorgun düşmüş Baba. Sen hastalığı sevmeyen bir Tanrısın. Bedenimiz senin tapınağındır. Şimdi çarmıhının önündeki bu zayıf, bitkin bedeni güçlendir diye sana yalvarıyoruz. Lütfen bu bedeni güçlendir, her bir hücresini tazele. Biz bu hastalığı istemiyor ve oğlun İsa Mesihin adıyla senin çarmıhına çiviliyoruz.
    Zamanı geldiyse de Rihan nine bir gelin gibi hazır Baba, onun yepyeni adı sonsuz yaşamda senin tapınağında yazılı. Biz bunu da biliyor bununla da teselli buluyoruz.
    Baba! Rihana nineyi senin şifalı ve şefkatli elerine emanet ediyorum çünkü bırakacak başka yerim yok.

Göklerdeki babam, oğlun İsa Mesihin adıyla..amin..

Sabah bizi sevginle doyur,
    Ömrümüz boyunca sevinçle haykıralım.
    Kaç gün bizi sıkıntıya soktunsa,
    Kaç yıl çile çektirdinse,
    O kadar sevindir bizi.
    Yaptıkların kullarına,
    Görkemin onların çocuklarına görünsün.

Anonim
    Pasif

Sevgili Koreş abim, büyük anne dünyasal yaşamda Rab’bi tanıdığı ve iman ettiği için çok şanslı. Rab’bim onu her zaman kollayıp gözetecektir. Sevgisini ve esenliğini büyük anneden hiç eksik etmeyecek. Kendisi için Rab’bin isteği olsun.

AMİN

Anonim
    Pasif

Değerli Kores Kardeş,
    Yüreğimiz seninledir. Haberlere hem üzüldük, hem sevindik. Bir bakıma keşke herkesin annesi ve babası, nenesi ve dedesi ayni durumda olsaydı demek geliyor içimden. Yaşamda da, ölümde de Rab’bimizin adı yücelsin. Rab kutsal eliyle ona dokansın, şifa versin ve Rab’be hizmet için uzun ömür versin.
    Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Rab’de degerli kardeslerim Rüzgar,Kefas,Kayram,Themor ve Kemal Basaran ve diger sessizce dualarla destek olan kardeslerim.Bugün Rihan nenemin yanina heyecanla ve merakla gittim.Dünkünün tam tersi bir durumla karsilastim.Nenem ayaga kalkmis ve kendini toparlamis ve dün zorlukla konusan ve nefes alamayan nenem sanki bir güc kendisini yepyeni yapmis gibi gözleri isil isil karsimda duruyordu.SEvincten sanki havalara ucacaktim.Icimden bol bol sükretmek ve Rab’be ilahiler okumak geldi.Hastane odasini dolduran ziyaretciler ve cocuklarla beraber Rab’bnin ismini yücelttik ve bol bol ilahiler okuduk. Neneme yine Incil’den bölümler okudum.Rab dünkü aglayislarimizi sevince dönüstürmüstü.Bir kez daha Diri Rab’bimizin ne kadar güclü,merhametli,sadik ve lütufkar oldugunu görmek beni son derece heyecanlandirdi.Duanin gücünü bir kez daha gördüm.Siz degerli kardeslerime bir kez daha tesekkür ediyorum.

Yarin kilisedeki kardeslerle de bu olayi paylasacagiz ve Rab’bimizin ismini yüceltecegiz.Iyi ki varsiniz iyi ki kardeslerimsiniz,Iyi ki bizi seven ve yalvarislarimiza cevap veren Diri Tanri’miz var.YHVH Oglu Isa Mesih’e sonsuzlarca san,övgü ve yücelikler olsun.AMIN2.png

Anonim
    Pasif

Sevgili kores abicim sizinde bildiği gibi Rab bin mantığı ve istekleri bizim mantık ve aklımızın istediklerinden farklı olabiliyor ama bu sefer rab sizin ve bizim isteklerimiz doğrultusunda şifa vermiş hamdolsun yücelelik ler rab bimizin olsun İsmi adına, adanan canlarımız adına şükürler olsun.

klaus
    Anahtar yönetici

Bu haberle dört oldu Kores:)

Ya RAB, Sana şükretmek,
    Ey yüceler Yücesi, adını ilahilerle övmek,
    Sabah sevgini, gece sadakatini,
    On telli sazla, çenk ve lirle duyurmak ne güzel!
    Çünkü yaptıklarınla beni sevindirdin, ya RAB,
    Ellerinin işleri karşısında sevinç ilahileri okuyorum.
    Yaptıkların ne büyüktür, ya RAB, düşüncelerin ne derin!
    (Mezmur 92)

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.