Imana Gelen Ateist

• Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş.

Evrim ne güzellikler yaratıyor! diye düşünüp mest oluyormuş. Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış.

Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışında ayının daha hızlı olduğunu fark ediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın
    ayağı yerdeki bir dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış, tam vurmaya hazırlanırken adam ‘Allahım! diye bağırmış.

Bir anda zaman durmuş ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış.

Çok derinden gelen ilahi bir ses adama;

‘Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın,
    sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?’
    demiş.

Adam utanç içinde: ‘Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık,
    ama hiç olmazsa ayıyı dindar yapabilir misin?’
    demiş.

‘Peki’ diye karşılıkvermiş ve ışık kaybolmuş.

Nehir tekrar akmaya başlamış her şey eski haline dönmüş.

Ayı iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış;

‘Allahım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere…’

Anonim
    Pasif

Sayın aylin; Rab’bin gerçeklerini anlayamamış ve O’nu tanımamış insanların nelerle karşılaşabileceğini bilmeleri gerektiğini anlatan güzel bir fıkra !

Fıkranızını okurken; gülümsememe neden olan bir güldürü aklıma geldi:Üç kişi, bir araya gelmiş ve Tanrı’ya yakarıyorlar ; ” Tanrım bizlere akıl ver.” Tanrı’nın yanıtı gelmiş: “Ne kadar istiyorsunuz ? ” Birincisi, iki kat; ikincisi dört kat; üçüncüsü ( kadınlara kötü davranan ) on kat; demiş.
    Tanrı; üçüncüye sormuş: Emin misin ? 3. “evet ” diye yanıtlamış. Tanrı, aynı soruyu bir daha sormuş. Üçüncü yine aynı yanıtı vermiş. Tanrı; o zaman:” Peki siz bilirsiniz” demiş. İsteklerini yerine getirmiş, üçüncü kadın olmuş.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla:

Anonim
    Pasif
    fırat çölgeçen;5996 wrote:
    Sayın aylin; Rab’bin gerçeklerini anlayamamış ve O’nu tanımamış insanların nelerle karşılaşabileceğini bilmeleri gerektiğini anlatan güzel bir fıkra !

Fıkranızını okurken; gülümsememe neden olan bir güldürü aklıma geldi:Üç kişi, bir araya gelmiş ve Tanrı’ya yakarıyorlar ; ” Tanrım bizlere akıl ver.” Tanrı’nın yanıtı gelmiş: “Ne kadar istiyorsunuz ? ” Birincisi, iki kat; ikincisi dört kat; üçüncüsü ( kadınlara kötü davranan ) on kat; demiş.
    Tanrı; üçüncüye sormuş: Emin misin ? 3. “evet ” diye yanıtlamış. Tanrı, aynı soruyu bir daha sormuş. Üçüncü yine aynı yanıtı vermiş. Tanrı; o zaman:” Peki siz bilirsiniz” demiş. İsteklerini yerine getirmiş, üçüncü kadın olmuş.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla:

İşte bu çok iyiydi…

Anonim
    Pasif

Sayın aylin; Tanrı’yı iyi tanımak gerekir. Bunun da en güzel yolu; bize kendisini anlattığı Kutsal Kitap’tır. Tanrı’yı bilmek istiyorsak; her gün düzenli bir şekilde, Kutsal Kitap’ı okumalıyız.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !k-kitapisamesihyasiyor

Anonim
    Pasif

İşte Tanrı tanımazların acı sonu sevgili Aylinciğim. Tanrı’nın yargısıdan nereye kaçabilirler ki??

Sevgiler
    Suna

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • ‘Imana Gelen Ateist’ konusu yeni yanıtlara kapalı.