Iman ederken

• Bu konu 6 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar artık Isa’nın kurtarıcı olduguna inandık ,duamızı ettik ve artık yaşamımızın kontrolünü ona verdik diyelim.

Ben sitenin birinde ‘Bir Hristiyan arkadasınla dua etmelısın’ dediğini gördüm. Yani iman ettigimizde illa Hristiyan biriyle mi iman ettigimizi tescillemeliyiz? Bu şart mıdır? Ben bunu unuttum gitti!

Anonim
    Pasif

Sevgili Happychristmas,

Hristiyan oluyorum demekle hristiyan olunmaz. Birgün müslümansın, ertesi gün hristiyanlığa geçiyorsun, sonra emin olmadığın için tekrar müslüman oluyorsun, bu defa müslümanlıkta sana mantıklı gelmiyor…. Sonra???

Elbise değiştirir gibi inanç, değiştirilmez. Sana bir tavsiyem, sen önce kendi içinde bulunduğun inancı iyice sorgula, araştır, daha sonra da diğer din ve inançları araştır. Ama iyice araştır. Dua et Tanrı’nın sana kendisini, gerçeğini açıklaması için.

Quote:
    Arkadaşlar artık Isa’nın kurtarıcı olduguna inandık ,duamızı ettik ve artık yaşamımızın kontrolünü ona verdik diyelim.
    Quote:
    Ben sitenin birinde ‘Bir Hristiyan arkadasınla dua etmelısın’Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kal dediğini gördüm. Yani iman ettigimizde illa Hristiyan biriyle mi iman ettigimizi tescillemeliyiz? Bu şart mıdır? Ben bunu unuttum gitti!

İsa’nın kurtarıcı olduğuna inanıp, yaşamının kontrolünü O’na verdikten sonra yapacak bir şey kalmıyor. Ama bir Mesih inanlısıyla bunu paylaşman ve onun senin için dua etmesi çok iyi olur tabii ki, bu yanlış bir şey değildir.

Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kal!

Anonim
    Pasif

Neden, neden RAB?

Çatışıyorum ya Rab, kendimle geçmişimle, geleceğimle, hayat felsefemle. Kırılgan bir noktada dar bir boğazda kendimi Rab’bin ellerine bırakıyorum, yine de kendimce nasıl yaşamalı, bundan sonra hayatımı sana mı adamalı, nasıl yaşamalı? diyorum.

Her şeyden önce Rab şu anda senin için yaşamalı, çalışmalı, herkese doğruyu tebliğ etmeli, elimden geldiği kadar anlamalı öğrenmeli ve öğrendiklerimi Rab için paylaşmalıyım. Şu anda bunun vakti, bunun zamanıdır, sadece Rab’bi yüceltmek için nefes alıp vermeliyim. Her anımı O’nunla, O’nun için yaşamalıyım. Sonra tekrar düşünüyorum, ya Rab ama nasıl yapayım? Seninle yolumun kesiştiği andan sonra geçmişim, emeklerim her şeyimi yıktılar, aşalağıdılar, emek verdiğim çok şeyi kaybettim. Ya Rab zannetme şikayet ediyorum, asla asla şikayet etmiyor, ağlamıyor ve sızlanmıyorum. Üzülüyorum, emin ol artık kendim için değil, kaybettiklerim için hayatımı nasıl idame ettirip de, nasıl ayakta kalıp ta, nasıl Senin için çalışabilirim Rab? Nasıl nasıl Rab?

Öfkem, üzüntüm, korkum, içimdeki fırtınalarım sadece bu sebebten Rab! Herkes gitti Rab, kimse yok senden başka yanımda, ne olur yardım et akıl ver ya Rab yardım et, hep böyle mi gelirsin Rab kucaklaşmaya? İnsanlarla fırtınalı, dalgalı denizlerle mi kucaklarsın? Yıkılır mı ya Rab senin kucakladığında insanların geçmişi, sessiz bir çığlığa mı dönüşür ya Rab, bu kadar zor mu olur? Neden Rab, neden gelmezsin Rab? Neden güzelliklerinle ,sevginle, boyunla, posunla, sımsıcak sevgi dolu huzurunla, neden Rab neden bu kadar acı? Neden Rab sadece neden? Soruyorum Rab öğrenmek için, isyanımdan değil Rab!

Anonim
    Pasif

şu an hristiyan değilim fakat daha önce hayatımı sana teslim ediyorum diye dua etmiştim ama merak ediyorum bunu tekrar yapmak istiyorum ama başka insanlarla birlikte dua etmeme*başkalarının benim için dua etmesi şart mı bunun için

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili Themor kardeş;
    Duygularını böyle ifade etmen inan bana, beni derinden etkiledi. Yazını okurken ağlamamak için yutkundum. Benim ilk iman ettiğim yıllarda yaşadıklarım gözümün önüne geldi bir an. Ama sonuna kadar dayanan kazanacaktır. Rabbim, seni kutsal ruhuyla her daim yaksın. Rabbim, en zor anlarında seni elleri üzerinde taşısın. Rabbim, seni bereketleyip yüreğine her gün sevinç ve esenlik versin.
    Rabdeki kızkardeşin.

Anonim
    Pasif
    themor;11147 wrote:
    Neden, neden RAB?

Çatışıyorum ya Rab, kendimle geçmişimle, geleceğimle, hayat felsefemle. Kırılgan bir noktada dar bir boğazda kendimi Rab’bin ellerine bırakıyorum, yine de kendimce nasıl yaşamalı, bundan sonra hayatımı sana mı adamalı, nasıl yaşamalı diyorum.

Sevgili kardeşim,
    Sen, karanlıktan ışığa, ölümden yaşama geçtin, yaşamını, kendini Rab’bin güçlü ellerine bıraktın. Rab’be güvenmeyi öğrenmelisin, O’na dayanmalısın. RAB seni kollarında taşıyacak, günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, kaybettiklerini fazlasıyla geri verecektir, bundan hiç şüphen olmasın. Yapman gereken tek şey kendine bir kilise bulmak. Bulunduğun yerde pek çok kilise vardır. Orada yepyeni bir iman ailen olur, arkadaşların olur, seninle dua edecek kardeşlerin olur, teselli olursun. Ruhsal olarak büyümelisin öncelikle. Tanrı’nın Sözü olan Kutsal Kitap’ı düzenli okuduğun zaman, Tanrı sana konuşacak, yol gösterecek. Rab bizden fazla birşey istemiyor, sadece O’na sadık kalmamız, itaat etmemiz ve güvenmemiz yeterlidir.

Rab’le tanıştıktan sonra yaşamında olumsuzluklar olmuş anladığım kadarıyla. Şeytan, hiçbir kimsenin Rab’bi tanımasını, O’na yönelmesini ve kurtulmasını istemez kesinlikle ve var gücüyle saldırıya geçer, birilerini kullanır. Sevincimizi, esenliğimizi çalmak ister, korku verir, ümitsizlik verir. Rabbimiz ise tam tersine bize huzur, esenlik, sevinç vermek ister, yük altında ezilmemizi istemez. Rab şöyle diyor:

‘Korkma, çünkü seni kurtardım, seni adınla çağırdım, sen benimsin.
    Suların içinden geçerken seninle beraber olacağım, ırmakların içinden geçerken su boyunu aşmayacak.

Ateşin içinden geçerken yanmayacaksın, alevler seni yakmayacak.
    Çünkü senin Tanrın, İsrail’in Kutsalı, seni kurtaran Rab benim'(Yeşeya 43:1-3).

İman edince ateşten geçercesine denenmelerden geçeriz bazen, sıkıntıların suların bizi aşacağını sanırız, korkuya, paniğe kapılırız. Ama Rab diyor ki, ‘Korkma, ben seninleyim, sana yardım edeceğim, seni koruyacağım’.

Tanrı’nın seni bolca bereketlemesini, yaşamında O’nun gücünü, zaferini göstermesini diliyorum.

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif
    themor;11147 wrote:
    Neden, neden RAB?

Çatışıyorum ya Rab, kendimle geçmişimle, geleceğimle, hayat felsefemle. Kırılgan bir noktada dar bir boğazda kendimi Rab’bin ellerine bırakıyorum, yine de kendimce nasıl yaşamalı, bundan sonra hayatımı sana mı adamalı, nasıl yaşamalı? diyorum.

Her şeyden önce Rab şu anda senin için yaşamalı, çalışmalı, herkese doğruyu tebliğ etmeli, elimden geldiği kadar anlamalı öğrenmeli ve öğrendiklerimi Rab için paylaşmalıyım. Şu anda bunun vakti, bunun zamanıdır, sadece Rab’bi yüceltmek için nefes alıp vermeliyim. Her anımı O’nunla, O’nun için yaşamalıyım. Sonra tekrar düşünüyorum, ya Rab ama nasıl yapayım? Seninle yolumun kesiştiği andan sonra geçmişim, emeklerim her şeyimi yıktılar, aşalağıdılar, emek verdiğim çok şeyi kaybettim. Ya Rab zannetme şikayet ediyorum, asla asla şikayet etmiyor, ağlamıyor ve sızlanmıyorum. Üzülüyorum, emin ol artık kendim için değil, kaybettiklerim için hayatımı nasıl idame ettirip de, nasıl ayakta kalıp ta, nasıl Senin için çalışabilirim Rab? Nasıl nasıl Rab?

Öfkem, üzüntüm, korkum, içimdeki fırtınalarım sadece bu sebebten Rab! Herkes gitti Rab, kimse yok senden başka yanımda, ne olur yardım et akıl ver ya Rab yardım et, hep böyle mi gelirsin Rab kucaklaşmaya? İnsanlarla fırtınalı, dalgalı denizlerle mi kucaklarsın? Yıkılır mı ya Rab senin kucakladığında insanların geçmişi, sessiz bir çığlığa mı dönüşür ya Rab, bu kadar zor mu olur? Neden Rab, neden gelmezsin Rab? Neden güzelliklerinle ,sevginle, boyunla, posunla, sımsıcak sevgi dolu huzurunla, neden Rab neden bu kadar acı? Neden Rab sadece neden? Soruyorum Rab öğrenmek için, isyanımdan değil Rab!

Sevgili Rab’de öz kardeşim

Bu eziyetleri inan ne ilk ne de son yaşayan sensin. Ama sen Rab’bin secilmişi , Rab’bin cocuğusun, O’na güven, O senin yolunu ciziyor.
    Biliyorum ki şu an ne desem sana derman olamam, ama seni ben değil Rab avutacaktır. Bak sana senin için söylediği sözleri derledim.

Ne mutlu yaslı olanlara! Çünkü onlar teselli edilecekler.
    Matta 5:4

Ne mutlu yumuşak huylu olanlara! Çünkü onlar yeryüzünü miras alacaklar.
    Matta 5:5

Ne mutlu doğruluğa acıkıp susayanlara! Çünkü onlar doyurulacaklar.
    Matta 5:6

Ne mutlu yüreği temiz olanlara! Çünkü onlar Tanrı`yı görecekler.
    Matta 5:8

Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere! Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır.
    Matta 5:10

Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size!
    Matta 5:11

Benden ötürü sendeleyip düşmeyene ne mutlu!”
    Matta 11:6

İsa, gözlerini öğrencilerine çevirerek şöyle dedi: “Ne mutlu size, ey yoksullar! Çünkü Tanrı`nın Egemenliği sizindir.
    Luka 6:20

Ne mutlu size, şimdi açlık çekenler! Çünkü doyurulacaksınız. Ne mutlu size, şimdi ağlayanlar! Çünkü güleceksiniz.Luka 6:21

İnsanoğlu`na* bağlılığınız yüzünden İnsanlar sizden nefret ettikleri, Sizi toplum dışı edip aşağıladıkları Ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman Ne mutlu size!Luka 6:22

!Benden ötürü sendeleyip düşmeyene ne mutlu
    Luka 7:23

Rab’bin ışığı üzerinde olsun

Anonim
    Pasif

Acabalar ve arzularimizin istedigimiz zamanda olmayisi ile sansimizi kendimiz yaratmaya calistigimizda hep tam tersi olmus ve olacakatir ve tam tersi Rabbin mucizelerinden mahrum kalacagimiz bir gercekdir oysa herseyi imanla inancla olumlu dusunerek rabbe birakmakmis aslolan ,bende gec de olsa bunu ögrendim

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.