Hıristiyanlar’a ‘Tanrı tedbiri’!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27600
  Anonim
  Pasif
  Hıristiyanlara ‘Tanrı’ tedbiri!

  Müslümanlara yönelik şiddetin arttığı Londra`da `Tanrı` ve `Hıristiyan` kelimelerinin yazıldığı broşürler dağıtılamayacak.
  spacer.gif
  AA – İngiltere‘de Müslümanlara yönelik şiddet olaylarının son haftalarda artması nedeniyle Londra`daki belediyeler, Hıristiyan derneklerinden broşürlerinde yer alan ‘Tanrı’ ve ‘Hıristiyan’ kelimelerini kaldırmalarını istedi.
  Londra`da Camden Belediyesi tarafından çeşitli dini derneklere yapılan uyarıda, bu kelimeleri broşürlerinden kaldırmadıkları takdirde, kütüphane ve sosyal merkezlerde, broşürlerin duyuru panolarına asılmasına izin verilmeyeceği ifade edildi. Bu kelimelerin diğer dinlere mensup kişileri üzebileceği kaydedildi. Hıristiyanlığı yaymaya çalışan çeşitli dernekler, kararı `gülünç` olarak niteledi.
  Hıristiyan Enstitüsünden Mike Judge, bu kelimelerin yasaklanmasının `saçma` olduğunu belirtti. Judge, yaptığı açıklamada, `Eğer ciddi olmasa gülünebilirdi` dedi. Hıristiyanların vergi ödediğini ve toplumsal projeler ürettiğini de kaydeden Judge, kararın Hristiyanlık karşıtı olduğunu ifade etti.
  Meryem Ana Kilisesi yetkilisi Jo Siedlecka, kararın yanlış olduğunu belirterek, kilise posterlerinin asılmasına neden izin verilmediğini anlamadığını söyledi. Siedlecka, bölge kütüphanesinde duyurularını asmak istediğinde, kütüphanedeki başörtülü görevli tarafından, dini posterlerin asılmasına artık izin verilmediği şeklinde uyarıldığını söyledi.
  Hıristiyanlığı teşvik eden posterlere izin vermeyen belediyenin yetkilileriyle konu hakkında görüştüğünü ifade eden Siedlecka, çevreyle ilgili yaptıkları tanıtımlara izin verildiğine, ancak Hristiyanlıkla ilgili olanlara izin verilmediğine işaret etti.

  (aa) Kaynak:HaberX

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.