Hıristiyan olmayan iyi insanlar ne olacak?

 • Bu konu 7 izleyen ve 12 yanıt içeriyor.
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27186
  Anonim
  Pasif

  Arkadaşlar çevremizde olsun dünyanın çeşitli yörelerinde hıristiyan olmayıp başka bir inanca bağlı olup insanlara iyilik eden, iyi niyetli, samimi insanlar milyonlarcadır. Şimdi bu insanlar Hıristiyan olmadıkları için cennetten mahrum mu kalacaklardır? Lütfen bu konuyu açıklayabilir misiniz? Tanrı bizden daha merhametli olduğuna göre böyle bir şeye izin verebilir mi? Milyonlarca Hıristiyan olmayan ama iyi olan insanları cennetten mahrum eder mi?

  #35879
  Anonim
  Pasif
  B_Yılmaz;20161 wrote:
  Arkadaşlar çevremizde olsun dünyanın çeşitli yörelerinde hıristiyan olmayıp başka bir inanca bağlı olup insanlara iyilik eden, iyi niyetli, samimi insanlar milyonlarcadır. Şimdi bu insanlar Hıristiyan olmadıkları için cennetten mahrum mu kalacaklardır? Lütfen bu konuyu açıklayabilir misiniz? Tanrı bizden daha merhametli olduğuna göre böyle bir şeye izin verebilir mi? Milyonlarca Hıristiyan olmayan ama iyi olan insanları cennetten mahrum eder mi?

  Sevgili B_Yilmaz

  Öncelikle Tanri’mizin cok merhametli ve Adil oldugunu unutmayalim.Tanri Hristiyan olmayip ama Tanri korkusuyla yasayan ve gercekten Tanri’nin gözünde iyi olan seyleri yapan insanlari cehenneme atmayacak kadar adildir.Bu konuda müsterih olun.Ayrica Tanri’nin Isa Mesih’in Müjde’sinden habersiz insanlari nasil yargilayacagi Kutsal Kitap’ta aciklanmistir.Okuyalim:

  Kutsal Yasa’yi bilmeden günah isleyenler Yasa olmadan da mahvolacaklar.Yasa’yi bilerek günah isleyenlerse Yasa’yla yargilanacaklar.Cünkü Tanri katinda aklanacak olanlar Yasa’yi isitenler degil,yerine getirenlerdir.Kutsal Yasa’dan yoksun uluslar Yasa’nin gereklerini kendiliklerinden yaptikca Yasa’dan habersiz olsalar bile kendi yasalarini koymus olurlar.Böylelikle Kutsal Yasa’nin gerektirdiklerinin yüreklerinde yazili oldugunu gösterirlerVicdanlari buna taniklik eder.Düsünceleriyse onlari ya suclar ya da savunur.Yaydigim Müjde’ye göre Tanri’nin,insanlari gizlice yaptiklari seylerden ötürü Isa Mesih araciligla yargilayacagi gün böyle olacaktir. Romalilar 2,12-16

  Sevgiler

  #36083
  Anonim
  Pasif

  Değerli kardeşim “Moderatör” kardeşimiz güzel açıklama yapmış. Ama için rahat olsun herkes şeriatına göre yargılacak yani inayeti tanıyıp onu öğrenenler inayete göre yargılanacak diğer inayeten yoksun bir çok kişi vicdanına göre

  #36084
  Anonim
  Pasif

  kkemal_2008 Değerli kardeşim “Moderatör” kardeşimiz güzel açıklama yapmış. Ama için rahat olsun herkes şeriatına göre yargılacak yani inayeti tanıyıp onu öğrenenler inayete göre yargılanacak diğer inayeten yoksun bir çok kişi vicdanına göre


  Kardeş kkemal 2008, B Yılmaz kardeşin sorduğu soruya, bu şekilde onay verdiğini belirtiyor.

  –Şimdi ben çok iyi bir Hint’liyim.Sevecen yardımsever,vicdanlı,
  yumuşak,insancıl’ım..Farzedelim..!

  Hintliler neye tapıp inanıyorlarsa bende ona tapıp inanıyorum.
  Hindular sevdikleri şeylere tapıyorlar. İneği seviyorlar, tapıyorlar. Maymunu seviyorlar, Hanuman isminde maymun kafalı aile işlerinden sorumlu tanrıları var. Fili seviyorlar, fil kafalı Ganeş isminde tansrıları var. Daha devam edilebilir. Fareye tapıyorlar mesela. Paraya tapıyorlar. Çünkü para onlara mutluluk saadet veriyor. Erkeklik uzvuna tapıyorlar. Çünkü o neslin devamını sağlıyor. Makinalara tapıyorlar. Makina onların hayatlarını kolaylaştırıyor.
  Hindular kısaca sevdikleri ve korktukları her şeye tapıyorlar. Din adamlarına tapıyorlar. Hayatta veya ölmüş. Din adamları zaten kendilerini tanrı ilan etmiş vaziyetteler.”

  Yürek tertemiz puri pak,yaptığım iyilikler sayısız,Vicdanım tertemiz.
  Ben ölünce.. Tanrı beni Affedermi.?
  Bu arada Tanrı İnayetinden haberim de yok.Elimde sadece Vicdanım var.
  Ben Cennete gidebilirmiyim.?

  #36085
  Anonim
  Pasif

  “Baştaki sorduğumuz soruya dönelim.Demiştik ki SÖZ’u duymayanlar nasıl duyacak.Ayette belirtim, TANRI’dan korkan,doğru olanı yapan dürüst.TABRI SÖZ’unu duymamış olsa da,Yüreği TANRI’nın isteklerine uygun yaşayan kişi TANRI tarafından,kabul edilcek olanlardır.Çünkü yargılarken TANRI adil yargılar”

  Yukarda yazdığım daha önceki paylaşımımdan bir bölüm.Tanrı sevecen olduğu kadar adil’dir.

  Kabul edecek derken şu noktayı unutmamalıyız.Yapılan iyilikler yada vicdanın temiz olması yada toplumda doğru insan olarak tanılmak bunların hiç biri Tanrı eğemenliğine girme için yeterli değildir.Müjde’den haberdarsın fakat, inandığın başka bir inançsa,bu saydıklarım kurtuluşu sağlamaz.bu sadece Müjde’den haberi olmayan ve İsa’nın adını hiç duymayanlar için geçerlidir.
  TANRI SÖZ’ü bizlere İman yoluyla, Tanrı’nın biz inanlılara sağladığı lütufla Tanrı’dan gelen bir armağan olarak kurtuluşun yolunun açık olduğunu belirtir.

  Bizler tüm inanlılar İSA MESiH’in Tanrı Söz’ü olduğuna inanıyoruz.
  O’nun dünya’nın kurtarıcısı olduğuna inanıyoruz.Çarmıh’ta bizler için öldüğüne ve günahlarımızın bedelini ödeyerek ,bütün günahlarımızı taşıdığına inanıyoruz.Ölümden dirildiğine yürekten İman ediyoruz.Kurtuluşu almamızın tek yolu Tövbe ve İsa Mesih’e İman etmedir.

  Esenlik İnanlı Kardeşlerimle olsun.

  #36209
  Anonim
  Pasif

  Hrıstıyanlık dıye bır dın oldugunu duyup bunu arastırmayan bırı ıcın durum ne ?

  #36217
  Anonim
  Pasif

  @neslihan 20912 wrote:

  Hrıstıyanlık dıye bır dın oldugunu duyup bunu arastırmayan bırı ıcın durum ne ?

  Sevgili Neslihan, önce sunu aciklamaliyim ki: Dünya yüzeyinde cok sayida din var. Dinleri, cinlerin yardimiyla insanlar olusturdular. Peki diyeceksin, Peygamberler, kitaplari ……. Kutsal kitap Musanin Yaradilis bölmüyle basliyor, incilin, dünyanin sonunu anlatan Vahiy kismiyla sona eriyor. Hic bir peygamberin ayetinde size din getirdim diye birsey gecmez. Isa Mesih inanci da din degildir. insanlar olusturduklari kurumlarda dinlestirdiler, insan marifeti iste. Gercekte Isa Mesih, Tanri affini ve bu afta yasanan ruhsal bir insan Tanri iliskisini getirdi. Isa Mesihin carmihta caniyla sagladigi Tanri affini duymamis kisiler ne olacak diye soruyorsun. Evet, afrikanin en uygarliktan uzak kabilesinde dahi bir iyi kötü görüsü vardir. Bir sistemleri vardir. Onlar kendi vicdanlariyla yarattiklari yasalar ve eylemleriyle yargilanacaklar. Tabi sonucun hosnutluk yaratabilecegine inanmiyorum. Ki bu yüzden olacak, incilde müjdeyi insanlara duyurun der, bu yüzden olacak müjde tüm dünyada duyuruldugunda son o zaman gelecek der. Dünyanin sonunun gelmesiyle müjdenin duyurulmasi, yani insanlarin bir kere olsun secme sanslarina kavusabilmeleri, müjdesiz, insanlarin cok iyi sonuc alamayacaklari ve memnun bir duruma kavusamayacaklari gercegine dayaniyor. ( Müjde diyorum da, müjde nedir? Tanrinin insanlari, yargilandiklari zaman suclu cikip mahva gitmemeleri icin, onlara sonsuza dek gecerli olacak ve onlari kaniyla aklayacak kutsal kurban vermis olmasidir. Kutsal Kurbana iman eden yargilanmyacak, sonsuz hayata kavusacaktir) Hamdolsun Amin

  #36219
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Neslihan,
  Soruyorsun.


  Hrıstıyanlık dıye bır dın oldugunu duyup bunu arastırmayan bırı ıcın durum ne olacak.


  Diye.
  Bu Sorun’a İnandığımız ve İman ettiğimiz,TANRI SÖZ’Ü olan Kutsal Kıtap’ımızdan bir Ayet’le cevaplamak istedim.

  “Sonra büyük ,beyaz bir taht ve tahta oturanı gördüm.Yerle gök önünden kaçtılar,yok olup gittiler.Tahtın önünde küçük büyük ölüleri gördüm.Sonra kitaplar açıldı.Yaşam kıtabı denen kitaplarda yazılanlara bakılarak yaptıklarına göre yargılandı.
  Deniz kendisinde olan ölüleri,ölüm ve ölüler diyarıda kendilerinde olan ölüleri teslim ettiler.Her biri yaptıklarına göre yargılandı.

  Ölüm ve ölüler diyarı ateş gölüne atıldı. İşte bu ateş gölü ikinci ölümdür. ADI yaşam Kıtab’ında Yazılmamış olanlar ateş gölüne atıldı.”
  Vahiy.20:11.15

  Kutsal Kıtap’ı bilen İSA MESiH adını duyan ,ama umursamayan ,araştırmayan,İMAN etmeyenler,Yaşam Kıtab’ında var olmayanlardır.Ve sonları Ayet’te belirtildiği gibi Ateş gölü’dur.Yani.. Cehennem.

  Esenlikle.

  #36232
  Anonim
  Pasif

  Peki Hristiyan olmayan iyi ve tanrıya inanan biriyle hristiyan olmayan tanrıya inanmayan kötü biri ayni şartlarda mi olacak

  #36234
  Anonim
  Pasif

  Sevgili neslihan.


  “Peki Hristiyan olmayan iyi ve tanrıya inanan biriyle hristiyan olmayan tanrıya inanmayan kötü biri ayni şartlarda mi olacak.


  Bir insan iyi ve Allah’a inanıyor..(Yanlız bu “Tanrı”,değilde galiba İslama göre “Allah” oluyor.)yada kötü ve Allah’a inanmıyor.Galiba bu şekilde soruyorsun.

  Sevgili Neslihan İyi olma,iyi işler yapma,bizim inancımızda Cennete girme için yeterli değildir.Kötü için bu zaten söz konusu bile olamaz.

  Kutsal Kıtap’ımızda Cennete girme şu ayet’le tanımlanır.

  İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkca söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden diriltiğine iman edersen ,kurtulacaksın
  Romalılar 10:9

  Yani, Tövbe edip,İsa Mesih’in Tanrı olduğunu kabul edecek ve Tanrı’nın istediği şekilde yaşayacaklar,(Günahsız) cennete girebilirler

  #29038
  Anonim
  Pasif

  Cennet demıyorum zaten sızın ınancınıza gore Cehennemde bu ıkı kısı aynı muameleyı mı gorecek dıyorum

  #29039
  Anonim
  Pasif

  Cennet demıyorum zaten sızın ınancınıza gore Cehennemde bu ıkı kısı aynı muameleyı mı gorecek dıyorum  Sevgili Neslihan.
  Burada iyi ve kötü bunun hiç önemi yok,neden dersen, Kutsal Kıtap’ta sen iyisin ama imanlı değilsin,sen iyiliklerinden dolayı cehenneme gidemessin senin yerin cennet diye bir şey yok..
  Bununla ilğili ayetlerde, Kutsal Kıtap ‘ımız bize şunu der:

  “İsa onlara şöyle buyurdu:Dünya’nın her yerine gidin,Müjde’yi bütün yaratılışa duyurun.İMAN EDİP vaftiz olan kurtulacak ,İMAN ETMEYEN,ise hüküm giyecek.”
  Markos 16:15

  Vahiy Bölümünde:

  “Adı yaşam kıtap’ında yazılmamış olanlar ateşgölüne atıldı.”
  Vahiy 20:15

  Dikkat edersen..Müjdeyi her tarafa duyurun diyor.

  Müjdeyi duyupta ,kutsal kıtap’ı ve İsa Mesih’in kim olduğunu bilip’te İman etmeyenler ,aynı muameleyi görecekler.İyi kötü hiçfarketmez.

  Müjdeden haberi olmayan,İSA Mesih’in adını ,Kim olduğunu hiç duymamış,Bir Afrikalı, amazon ormanındaki bir yerli’yi,yada,İletişimle ilğisi olayan ,modern teknolojiden uzak bir yerleşim örneğin bir dağ köyü diyelim,yada kutuplarda yaşayan bir eskimo diyelim..İsa Mesih’i yani Tanrı Söz’ünü, hiç duymadıları ve bilmedikleri için ,yaptıklarına,yüreklerinin durumuna iyiliklerine ,yada kötülüklerine göre yargilanacaklar.

  “Sonra kıtaplar açıldı..Yaşam kıtapı denen başka bir kıtap daha açıldı.Ölüler yazılanlara bakılarak yaptıklarına göre yargılandı.”
  Vahiy 20:12

  ( Bu konuyla ilğili ,Site’de yazılarda var..)

  Esenlikle

  #36239
  Anonim
  Pasif

  Dünya! senki ayaklarına kadar, senin iyiliğin için gelen İsa’ya kıydın.Yaptığı iyilikleri görmeden ona kıydın .Haketmediği acılar çektirdin .İnansaydın çok şey kazanacaktın biliyormusun- çocukların gerçekten sevmeyi öğrenecekti.Düşmanlarını bile sevecekti.Hep birlikte esenlik içinde dostça yaşanacaktı.Kuşak, kuşak sürecekti bu sevgi çoğalacaktı. Bugünse dünyada düşmanlık nedir bilinmiyor olacaktı.Ağlama-gözyaşı sevinçten olacaktı.Anneler yavruları için endişelenmeyecek.Babaların gözü çocuklarında olacaktı.İnan tüm bunlar olacaktı.Sen istemedin .Pilatus sormuştu halka Mesih denilen İsa’yımı yoksa Barabba’yımı serbest bırakayım.Sen ne yapmıştın.Senin için gözyaşı döken Mesihi değil bir katil olan Barabba’yı bırak diye bağırmıştın.İşte vefasız dünya sen – sevmiyorsun iyi olanı görmüyorsun.Mesih senden ne istemişti paranı, değerli eşyalarınımı- yoksa kendisine hizmet etmenimi? Bunların hiç birini senden istemedi.Senden yalnızca sevmeni istedi düşmanların seversen yaşayacaksın dedi.Bu doğru değilmi ? sevmeden-sevilmeden insan yaşarmı?Suçlar hep sevgisiz kötü yüreklerden gelmezmi?Artık ne zamana kadar görmeyeceksin bunları ne zamana kadar vefasız olacaksın.Artık uyan! Bilki seni- rabbin yüreğine dokunuşu yaşatacak.İsa’nın o eşsiz- düşmanlarınızı sevin sözü yaşatacak.Unutmaki ! seven insan ömüre ömür katar-her zaman güvenilir, içten olur, samimi olur.Hakkından azını alır.Tüm insanlar der.Sevgisiz insansa Hep kendini düşünür.Önce ben der.

  “Bir kimse Mesih’teyse yeni yaratıktır” (2.Korintliler 5:17).

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.