Hıristiyan kadınların başörtüsü takması şart değil mi?

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar, kutsal kitapta bir ayette başlarınızı ya kapatın ya da kazıyın yazıyormuş. Ama hıristiyan kadınlar neden tesettüre girmiyorlar? Bunun mantıklı açıklaması nedir?

Anonim
    Pasif
    B_Yılmaz;20084 wrote:
    Arkadaşlar, kutsal kitapta bir ayette başlarınızı ya kapatın ya da kazıyın yazıyormuş. Ama hıristiyan kadınlar neden tesettüre girmiyorlar? Bunun mantıklı açıklaması nedir?

Sevgili B_Yilmaz bahsettiginiz ayette hristiyanlara tesettür degil duada baslarini örtmeleri istenmektedir.Ben ayeti buraya yaziyorum.Anlasilmayan birsey varsa aciklamasini yapabiliriz.

Duada düzen

Her durumda beni animsadiginiz ve size ilettigim ögretileri oldugu gibi korudugunuz icin sizi övüyorum.Ama sunu da bilmenizi isterim.Her erkegin basi Mesih,kadinin basi erkek,Mesih’in basi da Tanri’dir.Basina birsey takip dua ya da peygamberlik eden her erkek,basini kücük düsürür.Ama basi acik dua ya da peygamberlik eden her kadin,basini kücük düsürür.Böylesinin,basi tiras edilmis bir kadindan farki yoktur.Kadin basini acarsa sacini kestirsin.Ama kadinin sacini kestirmesi ya da tiras etmesi ayipsa,basini örtsün.Erkek basini örtmemeli;o,Tanri’nin benzeri ve yüceligidir.Kadin da erkegin yüceligidir.Cünkü erkek kadindan degil,kadin erkekten yaratildi.Erkek kadin icin degil,kadin erkek icin yaratildi.Bu nedenle ve melekler ugruna kadinin basi üzerinde yetkisi olmalidir.

Ne var ki,Rab’de ne kadin erkekten ne de erkek kadindan bagimsizdir.Cünkü kadin erkekten yaratildigi gibi,erkek de kadindan dogar.Ama her sey Tanri’dandir.Siz kendiniz karar verin:Kadinin acik basla Tanri’ya dua etmesi uygun mu?
    Doganin kendisi bile size erkegin uzun sacli olmasinin kendisini kücük düsürdügünü,kadinin uzun sacli olmasinin ise kendisini yücelttigini ögretmiyor mu?Cünkü sac kadina örtü olarak verilmistir.Bu konuda cekismek isteyen varsa sunu bilsin ki,bizim ya da Tanri’nin kiliselerinin böyle bir aliskanligi yoktur. 1.Korintliler 11, 1-16

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.