Hıristiyan bir kızla evlenmek istiyorum

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27110
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Hıristiyan bir kızla evlenmek istiyorum

  28.06.2010 17:30:07

  recepyazgan44.jpg

  Samsun Agape Klisesi’nin web sitesine bakınıyorum.. Nereden, nasıl yönlendirildimse kendimi bu sitede buldum.

  Hemen sol tarafta, iletişim kutusunun altında ilginç bir not gözüme takılıyor.

  “Lütfen aşağıdaki konular için bos yere mail atmayın”
  Demek ki çok sık olarak Kilisenin ‘boş yere’ olarak değerlendirdiği türden mailler atılıyor Samsunlular tarafından. Bakalım neymiş bu ‘boş yere’ mailler;

  Birincisi, Maddi Yardım.
  Demek ki Samsun’da işsizlik öyle had safhada ki, çaresiz kalan Samsunlu işsizler Hıristiyan Kilisesinden imdat umuyorlar. Müftülüğe, is ve işçi bulma kurumuna, siyasetçilere, işadamlarımıza duyurulur. Ama kilisede bu yardım taleplerini karşılayamadıkları ya da çok fazla olduğu için olsa gerek ki çareyi böyle bir uyarıyı sitelerine koymakta bulmuşlar. Hıristiyanlık sempatisi olan Samsunlular bu notu okuyunca din değiştirmekten vazgeçerler mi, “Bir iş bulamayacaklarsa ne diye din değiştireyim” diye düşünebilir mi bilemiyorum. Din değiştirince hiç olmazsa ekonomik durum da değişsin bir işe yarasın değişim ve gelişim. Değil mi ama.
  İkinci boş yere mail ise, Misyoner olmak istiyorum.
  Bu klise misyonerlik kilisesi değil demek ki, bu talep de geri çevrilecek ‘boş yere mail’ kategorisinde. Misyonerlik milyonerlik ile karıştırılıyor galiba bizimkiler tarafından.
  Üçüncüsü Yurtdışında yasamak istiyorum.
  Nasıl bir macera heveslisi böyle bir mail atar ki. Sonu ne olacak belli değil. “hadi gel seni yurt dışına götürelim” derlerse gidecek misin? Ya seni kürek mahkumu yaparlarsa.. Dünyanın bin türlü hali var. Hiç korkmuyor musun? Tırsmıyor musun? Alırlar seni bir ıssız bir adaya koyarlar. Bunları hiç mi düşünmüyor musun. Çok cesursunuz vallahi. Mafyası var, organ nakli vs vs..Her türlü ihtimal, iyi niyetlinin yanında kötü niyetlileri var. Kilise üzerine alınmasın ama..
  Dördüncüsü, Burs veriyor musunuz?
  Ama bu kilise de hiçbir yaraya merhem olacak gibi görünmüyor. Bari burs verin canım. Adam Müslüman cemaatlerden, kurum ve kuruluşlardan burs bulamamış bari siz yardımcı olun değil mi?
  Beşinci ‘boş yere’ mail, Hıristiyan bir kızla ya da erkekle evlenmek istiyorum. Müslüman kızlardan bir hayır göremedik bari Hıristiyan bir kızla evleneyim, hayatıma acayip bir heyecan gelsin düşüncesiyle bu tür mailler atılıyormuş demek ki. Böyle bir mail atan arkadaş bari Müslüman kızlardaki eksiklikler nelerdir onlardan da kısaca bahsetseydi. Biz de öğrenseydik ne aradı, ne bulamadı.

  Samsun Agape Klisesi’nin moderatörleri “ bu ve benzeri konularla ilgili boş yere mail atmayın” dedikten sonra şöyle bir not düşmüşler “Hiçbir kilise size o istediklerinizi sağlamaz, sağlayamaz, Kilise sizlere sadece Merak ettiğiniz surece ”Ruhsal soru ve sorunlarınıza bilgi desteği sağlayabilir.”

  http://www.netkulis.com/kose_yazisi-10229-Hiristiyan_bir_kizla_evlenmek_istiyorum

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.