Hrıstıyan bir kızla evlenmek istiyorum

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba ben ceyhan antalyadan ben hiristiyan bir bayanla evlenmek istiyorum bu konuda çok cittiyim hiristiyanlığı tanamak istiyorum.

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili Ceyhan,
    HristiyanTurk foruma uye olup sorunuzu sordugunuz icin tesekkur ederiz. Incile gore gercek bir hristiyan bayanla evelenebilmeniz icin sizin de Isa mesih’in yolunda yuruyor olmaniz gerekir. Ama ismen hristiyan birisi icin bu o kadar onemli olmayabilir. Kendisi Isayi tanimayan, Incil okuyup kiliseye gitmeyen lafta bir hristiyan ile belki daha kolay evlenebilirsiniz. Ama farkli kultur, dusunce ve yasam bicimleri nedeniyle bu evlilik ne kadar surer, Rab bilir. En iyisi mi siz kendi inancinizdan, kendi dilinizi konusan, kendi kulturunuzden biriyle evlenin, daha iyi anlasirsiniz.

Hristiyan inancini ogrenmek icin de Forumdaki konulara girip okumaniz yeterli olacaktir. Incil, Hristiyanlik, Isa Mesih konularinda akliniza takilan sorulari bize sorabilirsiniz.. Severek yardimci olmaya calisiriz..

Hristiyan bir bayanla evlenmek isteyenlerle ilgili forumdaki su haber yazisini da okuyabilirsiniz: http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?p=19676#post19676

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.