Hrısrıyan’lıktan ..Müslümanlığa Geçenler.

 • Bu konu 7 izleyen ve 17 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27687
  Anonim
  Pasif

  Sayın Emrecan..
  İnandığına ,inanmaya devam edin.Bizi hoşgörüsüzlükle suçlayıp,birde,bu yetmezmiş gibi,kalkıp ,inancımıza hakaret ediyorsunuz .Sizdeki höşgörü anlayışı bu demek.
  Yazık ,hemde çok yazık.Tanrı sizi affetsin.Başka bişey demiyorum.

  Ayrıca, şu bahsettiğiniz,Hristıyanlıktan ,Müslümanlığa geçenler konusunda daha önce yazdığım yazıyı okumanızı öneriyorum.

  HRISTIYAN’lıktan MÜSLÜMAN’lığa geçenler.

  Hal böyle iken, ta İbrahim zamanından beri (3000 sene) puta ve cinlere tapmış olan, Yahova Tanrı’yı (İbrahim, İshak ve Yakubun Tanrısını) hiç tanımamış, O’na hiç tapmamış ve O’nu hiç bilmeyen bir ırktan (Araplar) birileri çıkıp, tüm Kutsal Kitapların öğretisinin tam tersine, “Ben de bir peygamberim” demiş ve hem davranışlarıyla ve hem de öğretileriyle, Kutsal Kitaba tamamen zıt yönde gitmiş, ondan önceki hiçbir peygamber ve Kitap’la uyum içerisinde olmayan bir kitap getirmiştir. İşte Müslümanlar buna inanıyor. Biz de inanmıştık. Ama şimdi: “Nasıl inanabilirler?” “Hiçbirşey mi okumuyorlar?” diye aklımız gidiyor. Ama bizler, Tevrat, Zebur ve İncil’i bildiğimiz gibi, Kuran’ı da biliyoruz. Kitapları okuyoruz, yorumları değil. Çünkü yorumlar, korkunç taraflı olup 2+2=39’u bile haklı çıkarabilecek kadar hakikat düşmanıdırlar.  Yukardaki, Kemal Abi’nın paylaşım bir kısmı.Ben yazının tamamını okumanızı diliyorum.Paylaşımındaki bu kısmı neden aldım.?
  Çünkü..
  Kemal Abi, yazacaklarımın özetini yazmış.yani cevabını vermiş.

  Aşağıda, İnternet’ten okuduğum..Hrıstıyanlıktan, İslama geçenlerle ilğili konu hakkındaki,paylaşımları,okuyun ve analizini kendiniz yapın.
  (Özet olarak çıkardım.Birazda kendi düşüncelerimi ifade ettim.)

  AYŞE SCNWAB.
  Almanya.

  Ayşe bir taksi firmasında çalışıyor,çalışanlar içinde müslümanlarda var,en samimi olduğu arkadaşta müslüman,bu arkadaşı ona İslam’ı anlatıyor.ona okuması için Almanca bir İlmihal veriyor.ve bir gün onu Bischofsheim’deki cami’ye götürüyor.bu arada ordaki islami topluluklara katılıyor,hatta zikir bile yapıyor.
  Sonra bir gün Rüya’sında bir ses ona “Sen artık müslümanlardansın” diyor.
  Ayşe(bu sonradan değiştirdiği İsmi)Kendi kendine soruyor.diyorki,
  “Her şeyi yaratan Allah’ın Oğul edinmeye ihtiyacı yoktu.Üstelik Politikacılarımız Hristiyanlığı ticari sembol yapıyorlar.”bu yüzden de Hristiyanlıktan İslam’a geçiyor.

  Benim Yorum’um:
  1…Ayşe’nın Hristıyanlığı hiç bilmediği,Kutsal Kıtab’ımızı özümsemediği hatta okumadığın apaçık ortada.yakınlık Türk sıcaklığı,gizemli atmosfer,ve Ruhsal etkileşim ve bunun getirdiği rüya’sı, sonuç olarak, İslami müjdeleme sonucunda din değiştirmesi.
  İslam Ülkelerinde çoğu parti Din ağırlıklıdır,siyası mitink’lerde bu çok sık kullanılır.

  LAURA AKTUĞ.
  A.B.D

  Laura Meksika acapulco doğumlu.ve Koyu Katolik ve Mimar Öğrencisi.
  Okulundaki Tez konusu Ortadoğu Mimarisi.Bunun için San Diego’daki bir Cami’ye gidiyor.Cami’de Hannan isminde Müslüman bir hanım müjdeci,ona islamı anlatıyor.ve onunla samimi oluyor.Hannan ona Kuran veriyor.ve hatta,ona arapca Alfabeyi öğretiyor.Daha sonra Göktuğ adında bir bir bey ile tanışıyor.bu şahıs’ta ona müjdeleme yapıyor.bu beyle samimiyeti evlilikle sonuçlanıyor.dinini de bu şekilde değiştiriyor.Bu anlattıklarım belirli aşama aşama gelişmiş olaylardır.

  Yorum’um.
  1.Tamamen Müjdeleme,ve Evlilik.

  ABDURRAHMAN.
  Almanya.

  Abi’si sayesinde İslama yöneliyor.Yazısında şöyle yazıyor.
  “Hz.İSA ‘nın Allah’ın oğlu olduğu beni rahatsız ediyordu.”Yazısında bir şey dikkatımı çekti şöyle diyor.”Annem ab’imin düğün’ü için Türki’yeye gidip geldi.”

  Yorum’um.
  1.Kutsal Kıtab’ı bilmiyor.Okumamış özümsememiş,İNCİL ve İSA MESİH’i hiç tanıyamamış.
  2.Abi’si bahsettiği gibi Türkiyeden biri ile evli ve müslüman.Müjdeleme yi abisi abdurrahmana yapmış.Tamamen etkilenme.ve okumama ve Kutsal Kıtabı hiç bilmeyişi.

  MARJANNA.
  A.B.D

  Minnesota doğunlu.Koyu Lutheran.Anlattıkları.
  1..”Teslis İnancı ve nasıl Üç Tanrı’nın bir olduğunu ve niye bir değilde üç Tanrı olduğu..?”
  2..”Niye Elimizde ayrı ayrı İncil’ler var.”
  3..”İsa Allah’ın oğlu ise,Allah erkekmi.bu allahı kusurlu hale sokar..”

  okulda..samimi olduğu.koyu müslüman bir kız arkadaşı var.bu kız arkadaşı nın ona müjdeleme yapması.

  Yorum’um.
  1.Kesinlikle. Kutsal Kıtabı Okumamış.Bilmiyor. :)
  Bilen insan yukardaki soruları sormaz.Kutsal kıtabı anlamış olan biri ve gerçek Hrıstıyan için bu sorular,komedidir.bunu söyleyen kişi de arızalıdır.Ve İslami müjdeleme.ve kabul etme.

  YUSUF İSLAM.
  İngiliz.

  Katolık Hrıstıyan.
  1.”Küçüklüğümden beri Teslis İnancı,aklıma ters düşüyordu.”
  2″İslam bana,kim olduğumu,neden yaşayıp neden öldüğümü anlattı.”

  Yorum’um.
  1.Okuma’ma,anlamama,özümseme’me,diyorum.
  2.Kutsal kıtab’ımız zaten neden yaşadığımızı,neden öleceğimizin cevabını vermiyor..? EVET veriyor.o halde..?
  Bu nasıl mantıktır anlamadım..?


  HAŞİM JEANSEN.
  Almanya.

  Daha önce Papas Asistanı ,olan bir Katolik.Şu an Almanya’da İmam’lık yapıyor.
  Nakşibendi dergahında Şeh Nazım Kıbrısı Tarikatine bağlı.
  19 yaşında Müslüman olmuş.Kız kardeşi bir Türk ile evli ve müslüman olmuş,doğal olarak müjdeleme yapılmış.Kuran okumuş ve bir gün Papazına sormuş.
  “Söylermisin hangisini seçmeliyim.Papaz ona demiş bilmiyorum.Ama birini biliyorum o sana neyi seçeceğini söyleyecek.
  Haşim ona kim diye sormuş.Papaz’da Tanrı demiş.ve ona Dua etmesini söylemiş.

  Evde Dua ediyor.Elinde kuran var.ve kuranı açıyor.gelen Maide Suresin’deki bir ayet.görüp Müslüman oluyor.Sonra Rüyasında Şeyh’hi görüyor.Bir arkadaşı ile onun bir toplantısına katılıyor.ve dergahın seçilmiş bir üyesi oluyor.

  Yorum.
  Artık bu yorumu.. sizlere birakıyorum.

  Esenlik ve İSA MESİH’in gerçeği,her kardeşe ve her yüreğe konuşsun.
  AMİN

  #36830
  Anonim
  Pasif

  Ben burada sizin inancınıza hakaret etmek istemedim sadece benim inancıma “şekilcilik” lakabını takanlara karşı bende oluşan acı duyguyu tattırmak istedim! eğer siz bundan memnun değilseniz karşı dindeki insanlara da bunu yapmamanız gerekiyor.Lütfen ibadetlere karşı biraz saygılı olalım.Ben kendi hatamı kabul ediyorum ve sizden özür diliyorum fakat sizden de bir özür bekliyorum. Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçenler konusuna gelince eğer söylediğim videoyu izleseydiniz sözünü ettiğim kişinin Hristiyanlık eğitimi almış bilgili ve dinine bağlı bir Hristiyanken nasıl gerçeği bulduğunu görürdünüz ama siz buna bile tenezzül etmediniz.isterseniz bu videoyu size tekrar verebilirim ama istemiyorsanız bu sizin kararınız…siz hristiyanlıktan müslümanlığa geçenlerin genelde Kutsal kitabı yeterince iyi kavramadığını söylüyorsunuz bu çok tuhaf çünkü biz de aynı şeyden dert yakınıyoruz.genelde inanışlarını kaybeden Müslümanlar Kurandaki ayetleri yeterince iyi anlayamamış ve dinlerinden soğuk kişiler olur.Bu çok doğal birşey bir insan dinini iyi bilmiyorsa tabikide her türlü karşı anlayışa açık olur.Bu her din için geçerlidir.

  #36815
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Emrecan, siz Kuran’ı yeni yeni okuyorsunuz. Yeni bir heyecan var sizde. İslam’ın gerçek olduğunu düşünüyorsunuz ve bunu insanlara anlatmak istiyorsunuz. Ama size şunu söyleyeyim, İncil’i okuyun ve Hristiyanlığı İslam sitelerinden ya da imamlardan değil, bizlerden öğrenin. İnandığınız kitapta Hristiyanlık hakkında çok yanlış bilgiler verilmiş. Onlar doğru değil. Şekilcilik konusuna gelince, ben şekilcilik derken sadece İslam değil, bütün ritüallere bağlı kalan insanlara ve dinlere de diyorum. Siz benim hoşgörüsüz ve kaba olduğumu düşünebilirsiniz, ama inanın sizi kızdırmak ya da aşağılamak gibi niyetim yok. Benim isteğim sizi uyandırmak. Sizi uyarmak, size gerçeği göstermek istiyorum. Ama sanırım bu biraz uzun süre sürecek (ta ki İncil’i okuyuncaya kadar). Rab sizi aydınlatsın. Amin!

  Sevgiler.

  #36818
  Anonim
  Pasif

  Kendi inancina ait olan kitabi okumadan kulaktan dolma bilgilerle nasil insan cikar kendini hakli gorur, inancinin dogruluguna inanir ve baska kitaplari yalanlar? Nasil bir rezillik bu ya Rab! gecen bir toplumda ILK KURAN AYETI HANGISIDIR DIYE SORDUM, INANIRMISINIZ 10-12 KISILIK MECLISTE HEPSI BIRBIRINE BAKIP DUSUNUP TASINIP FATIHA DEDI, BIR KISMI BAKARA!!!! Arapca ezberlenılen ve ne okudugunu hic anlamayan milyonlarca ezbere inanc sahibi… ben cok uzuluyorum Togrul, ne kadar zavalli haldeyiz…

  #36811
  Anonim
  Pasif

  94092128.jpg

  #36836
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Emrecan;
  Yazdıklarınızı ve diğer yorumda bulunan arkadaşların cevaplarını okudum. Öncelikle eğer müslümanım diyorsa bir kişi, önce gerçekten müslüman olmalıdır. Yani ne demek istiyorum, inandığı dinin kitabını çok iyi bilecek, peygamberinin hayatını ve sünnetini çok iyi bilecek, ve tabii ki islam hayatını şekillendiren, rehber olan hadisleri de (güvenilir hadisler) bilecektir. Kişi hangi inancı kabul ederse etsin, inancıyla ilgili tüm bilgilere, öğretilere hakim olmalı ve bilgi sahibi olmalıdır.
  Şimdi sizden ricam, kendi dininiz, kitabınızı ve peygamberinizin hayatını çok iyi öğrenmeniz. Ben hristiyan olmadan önce, dinim olarak kabul ettiğim islamı araştırdım. Öğrendim. Kuranı, ayet, ayet notlar alarak okudum (çünkü benim vicdanıma ters gelen çok fazla sayıda ayet vardı, ayrıca boş tekrarlamalardan ibaretti ve içi boş, rehber olamayacak düzeyde bir yazın buldum karşımda), islam peygamberinin hayatına baktım. Çünkü kuranda yazılan birçok ayet, arka planda onun yaşamında karşılaştığı zorlukları aşması için gelen ayetlerdi. Bu nedenle, bana ters gelen o ayetlerin ne için geldiğini, Muhammed’in hangi eylemler içinde olduğunu öğrenmem gerekiyordu. Bu nedenle pek tabi hadislere bakmalıydım. Güvenilir hadisler diye tabir edilen kaynaklara başvurdum. Çünkü bir de güvenilmez, gerçek olmayan hadisler vardı. Ama bu bile, güvenilir hadisler bile Muhammed’in yaşamında ki çarpıklıkları açıkça gözler önüne sermekteydi. Ve tüm resme baktığımda, Muhammed ne bir peygamberdi, ne de onun getirdiği kitap Tanrı’dandı, ne de bu din ilahi bir dindi. Çünkü getirdiği din, arap putperest dininin tek ilahlaştırılmış haliydi ve uygulamaları da yine eski arap putperest inancının devamı (ki bu inanç hint ve eski iran puperest inançları ile birçok konuda aynı uygulamaya sahipti) ve sırf tüm inanç gruplarında ki insanlara kendisini kabul ettirmek için, onların inançlarından ve kitaplarından da alıntılar alıp, aynen geçiren bir dindi. Yani Muhammed “ortaya bir karşık yapmış” ve kendi dinini getirmiştir. Ve bu din kesinlikle Tanrı’dan gelen bir şey değildir. Kuran başlı başına birçok tarihi, mantıki hatalarla doludur. Yahudiler bu nedenle Muhammed’in söylemiyle “inatçı” olmuşlardır ve onu ve kitabını reddetmişlerdir. Çünkü Yahudiler Tanrı Kelamına samimi ve çok ciddi bir şekilde ele alır ve korurlardı. Dolayısıyla kimse onlara dinlerini öğretemez. Hele hatalarla dolu Muhammed’in kitabı ve dini asla… Nitekim de öyle olmuş, yahudiler onu hiçbir zaman peygamber kabul etmemişler. Bu nedenle Muhammed yaşamı boyunca yahudilerden nefret etmiş, nefret sözleri kuranda yer etmiş, ve ölmeden önce ki son sözleri de yahudilere nefret vasiyet etmiş, onların arap yarımadasından, ve islam coğrafyasından tamamen koparılıp atılamalarını, tamamen yokedilmelerini söylemiştir. Bu sebepledir ki İran ve radikal islami grupların amacı budur. İsraili, tüm yahudileri yoketmek. Öyle ki adamlar Adolf Hitler’i neredeyse peygamber ilan edecekler.

  Bunun haricinde, önceden gerçekten hristiyanlığı bilen, kutsal kitabı bilen, İsa’nın yaşamını bilen , yani gerçekten hristiyanlığı bilen ve benimseyen hiçbir kişi görmedim ki hristiyanlıktan, islama dönsün. Geçen yaz tanıştığım birini örnek olarak vermek istiyorum. O dönem ingilizcemi geliştirmek için bir kursa katılıyordum. Öğretmenlerimden biri de 50 yaşlarında amerikalı bir beydi. İlk derse girdiğinde kendisini tanıtan bir yazıyı, kısa notlar halinde tahtaya yazdı. Aralarında müslüman olduğu da yazılıydı. Ben tabi onun için üzüldüm. Yine bir kaybolmuş koyun dedim, ve içimden eminim ki bir kez bile kutsal kitabı ciddi bir şekilde eline alıp hiç okumadı dedim. Ve sonra öğrendim ki gerçekten de öyleydi, haklıydım. Sıra biz öğrenciler kendimizi tanıtmaya geldi ve ben de hristiyan olduğumu söyledim. Ve kendisi şaşırdı. O sözde hristiyanlıktan (ki aslında hiç hristiyan olmamıştı ama aileden, kimlikten gelen bir şeydi) müslümanlığa geçmişti, ben de tam tersi. Ama bir farkla ben islamın ne olduğunu biliyordum ve ve gerçekten kuranı okumuş ve araştırmıştım.
  Konuşma derslerinde bu konuda konuştuk. Ona sorduğumda hiç kutsal kitabı tamamen okumadığını, küçükken gittiği incil derslerinden aklında kalan sadece biraz bilgisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine neden müslüman olduğunu sordum. Yaşadığı bazı kötü olaylar nedeniyle arayış içine girdiğini ve o sırada da bulunduğu yerde (costa rica’daymış o zaman) bir müslüman grupla tanışmış. Onunla konuşmuşlar, kuran vermişler, toplantılarına çağırmışlar ve sonunda islamı seçmiş. Dediğine göre samimi ve sıcak davranan bu grubun inancına sarılmış. Zaten buna ihtiyacı varmış. Ama kuranı okudukça onun da cevaplayamadığı sorular olmuş ve sonrasında pek kurcalamamaya karar vermiş. Dediğine göre bu konularda islamın kendini yenilemeye ihtiyacı varmış. Yani batılı bir mentalitenin geliştireceği çözüm tabii ki bu olacaktı ama haberdar olmadağı ya da kavrayamadığı bir şey vardı o da şuydu : İSLAM DEĞİŞTİRİELEMEZ BİR DİNDİR, KİTABI DA VE UYGULAMALARI DA ÖYLEDİR. ÇÜNKÜ BU DİNE KARŞI GELMEKTİR. Türkiye’de ki çoğu kişi İran’ın ya da Arabistan’ın uyguladığı, yaşattığı islamın gerçek islam olmadığını söylüyor. Ama bu düşünce gerçeklerle örtüşmüyor. Aslında gerçek islam, aynen o ülkelerde uygulanagelen islamdır. Kuranı, hadisleri ve Muhammed’in yaşamını bilen kişiler bunu inkar edemez. Bu garip amerikalı öğretmen de o ülkelere bakıp, islamın bu olamaması gerektiğini düşünen diğer iyi niyetli, vicdanlı kişilerden olmaya çalışıyordu. Ama islam, iyi niyetlerine ve vicdanlarına layık olmayan, katı ve değiştirilemez kurallara sahip olan bir dindi.
  Amerikalı bu öğretmen de, ben de kuranda ki malum ayetleri, Muhammed’in evliliklerini, yaşamını biliyorduk. Ama ben yine de ona Kuran da ki bu garip, matığa aykırı gelen ayetleri ve muhammed’in yaşamıyla ve sünnetleriyle ilgili bazı mailler gönderdim. Ve bunlar reddedilemez gerçeklerdi. Ve Kutsal Kitaptan, hristiyanlıkla ilgili müjdecilikte bulundum. Çünkü kendisi bilgisizdi ve üçlü birlik inancını da anlamıyordu ve çok aptalca buluyordu. Bu normaldi çünkü hiç kelamı okumamıştı. Bihaberdi. Teslisin, müslümanların anlattığı gibi 3 tanrı inancı olmadığını, ne de kuranda yazdığı gibi baba, kutsal ruh ve meryem ana olamdığını söyledim. Teslisin hristiyanlık inancında Tek, Ezeli ve Ebedi, Sozsuz Güç ve Kudrette olan Tanrı’nın 3 farklı biçimde kendisini tanıtması olduğunu müjdeledim. Ta tevratta bile bu inancın var olduğunu, Mesih’in kimliğiyle ilgili, tevratta önceden bildirilen ayetleri kendisine yazdım. Bir Kutsal Kitap alıp kendisine verdim ve tüm bu ayetleri kendisinin kontrol etmesini istedim. Bu arada yazdığım kuranda ki ayetleri de okumasını istedim. Farkı kendisinin görmesini istedim. Ve 2 aydan sonra gerçeği anladığını söyledi. Mesih’in Rab olduğunu kabul etti. Şimdi kelamı okuyan, ve büyümeye çalışan bir hristiyan. Ama geç de olsa Tanrı’nın kusursuz kurtuluş planı ile ilgili gerçeği öğrendi ve kabul etti.

  Yukarı da verilen, müslüman olan hristiyan örnekleri aynen bu öğretmen gibiydi. Yani hiçbiri gerçekten hristiyan değildi. Bu nedenle yine diyorum. Gerçekten Kutsal Kelamı bilen, Mesih’i Rab olarak kabul etmiş ve sonra müslüman olmuş hiçbir hristiyan YOKTUR. Gerçekten yok. Bu nedenle bu gibi yazıları veya makalelere üzülerek bakıyorum. Çünkü sadece kendilerini kandırıyorlar.

  Umarım, yukarıda yazmış olduğum yazıyı anlaşılır kılabilmişimdir. Ve umarım tarafsızca okuyup anlarsınız. Rab gözlerimizi açsın. Esenlikler…

  #36841
  Anonim
  Pasif

  Sayın Tuba hanım
  Sizin benim yapmam gerekenler hakkında söylediklerinizi kabul ediyorum. Benim kendi dinimi bilmem gerekiyor.Bunun farkındayım ama siz de takdir edersiniz ki benim bu araştırmayı objektif bir şekilde yapabilmem için sakin bir beyine ihtiyacım var.Şayet şu an beynimin en allak bullak olduğu zamandır çünkü Üniversite sınavları yaklaşıyor ve benim bu sınavları kazanmam için çok çalışmam gerekiyor.zaten sınav stresi ile boğulduğum şu zamanlarda bir de böyle bütün hayatımı ve ahiretimi etkileyecek önemli bir kararı vermemi beklemeyin benden çünkü Ben biliyorum ki eğer böyle meşakkatli bir dönemde “din” gibi hassas bir konuyu kurcalamaya kalkışırsam bu benim için çok tehlikeli olur,ya yanlış karar veririm yada dinsiz olurum.Bir araştırmada öğrendiğim kadarıyla insanlar en yanlış kararlarını gençlik döneminde veriyorlarmış en sağlam kararlarını ise olgunluk safhasında veriyorlarmış.Bu bilgiler ışığında Ben bu konu hakkında ki kararımı Üniversite sınavından sonra vermeye karar verdim.(şayet kararımın değişeceğini hiç sanmıyorum…)
  Siz Kuran-ı Kerim’i gerçek manada okuduğunuzu iddia ediyorsunuz.Ama bence siz Kuran-ı Kerim’i gerçek manada hiç okumamışsınız şayet Siz Kuran-ı Kerim’i gerçek manada okumuş olsaydınız bu sözleri söylemezdiniz.Kuran-ı Kerim’i okumak,içindeki olmayan çelişkileri aramak, hep,olmayan bir hatasını aramak ve hep içindeki ayetleri kendi düşüncesine göre yorumlamak değildir! Kuran-ı Kerim’i okumak ona gönül açmaktır,onu okurken objektif olmaktır,ona karşı ön yargısız olmaktır,onu huşu içinde okumaktır(ama sanırım siz bunu başaramamışsınız şayet yukarıda saydığım kriterleri yerine getirmediğiniz sürece isterseniz Kuran-ı Kerim’i 100 kere okuyun size bir faydası olacağını sanmam!)
  Siz Kuran-ı Kerimde ve Hz.Muhammedin (sav) hayatında bir çok çelişkinin olduğunu iddia ediyorsunuz,doğrusu bu ayet ve hadisleri merak ettim bana gösterirseniz sevinirim…
  Sizin yahudiler hakkında söylediklerinize doğrusu şaşıp kaldım.Şu an ki israil’i bilmesem yahudileri melek sanacağım.Nasıl böyle şeyler söyleyebildiğinize hala bir mana veremiyorum.hala acaba ben mi yanlış anladım? diye kendime soruyorum.O katil israili,O dünyaya hastalık yayan nankör yahudi toplumunu nasıl da göklere çıkartıyorsunuz öyle.Bütün dediklerinizin bir mantık payı olabilir ama bu lanet yahudi toplumu hakkında söyledikleriniz tek kelime ile DELİLİK.Onlar dünyaya hastalık yayan bir mikrop gibi dünyayı kirletiyorlar.Onlar filistinde hastalarla dolu hastahaneleri bombalıyorlar.Onlar filistinde suçsuz çocukları öldürüyorlar.Onlar filistinde suçsuz kadınlara tecavüz ediyorlar ve sen kalkıp bana bu milleti övüyorsun.Açıkçası ben söylediğiniz Kuran-ı Kerimdeki yahudilere karşı söylenmiş nefret sözlerinin son derece arkasındayım ÇÜNKÜ ONLAR BU KELİMELERİ SONUNA KADAR HAK EDİYORLAR onlar tarih boyunca gittikleri her yere nefretlerini yaydılar çünkü onlar Allah tarafından lanetlenmiş bir millet.

  Siz bir de: “önceden gerçekten hristiyanlığı bilen, kutsal kitabı bilen, İsa’nın yaşamını bilen , yani gerçekten hristiyanlığı bilen ve benimseyen hiçbir kişi görmedim ki hristiyanlıktan, islama dönsün.” demişsiniz.
  Kusura bakmayın ama sizin dünyadan haberiniz olmadığını söylemek zorundayım.Ben dini ile iç içe yetişmiş bir çok hristiyanın nasıl müslüman olduğunu gördüm şayet şu anda Avrupa ve Amerikada en hızlı yükselen din İslamiyettir.Avrupa ve Amerikada insanların gözleri açılırken benim ülkemde insanların gözleri kapanıyor.Size dindar bir aileden gelen dindar,incili okumuş hatta incil hakkında üniversite eğitimi görmüş ama sonradan İslamiyeti keşfetmiş ve şu an Amerikada İslamiyeti yaymak için elinden gelen her şeyi yapan genç insanların videolarını sizinle paylaşmak isterdim ama ne yazık ki site yönetimi bunu İslama tebliğ olarak algılayıp mesajımı yayınlatmıyorlar.
  Siz bir de ABD’li bir İngilizce öğretmeninizden bahsetmişsiniz ve onu nasıl doğru yoldan çıkardığınızı da çok güzel anlatmışsınız.(çok büyük günah işlemişsiniz!) ama ona en önemli soruyu sormamışsınız O kişi müslüman olduktan sonra Kuran-ı Kerimi hiç gerçek manada okumuş mu? Siz İncili okumadığı için Müslüman olduğunu iddia ediyorsunuz peki ya O Kuran-ı Kerim’i gerçek manada okumadığı için size aldanmış sa?

  #36842
  Anonim
  Pasif

  Emrecan, siz Kuran’ı komple okumadığınızı söylüyorsunuz, ama nasıl oluyor da içinde çelişki yok diyorsunuz? Biz okuduğumuzu yazıyoruz. Sağlam karar verme konusunda ise şunu söyleyeyim, hangi araştırma ve kimin tarafından yapıldığını belirtirseniz çok iyi olur çünkü çok yanlış bir düşünce tarzı o.
  Nankör dediğiniz Yahudiler şu an dünyanın kullandığı ilaçları yapan Yahudilerdir. Yahudileri sevmeyenlere tavsiyem odur ki, fanta, kola, pepsi içmesinler. Cep telefonu kullanmasınlar, tv izlemesinler, ilaç kullanmasınlar. Çünkü hepsini Yahudiler yaptı. Elbette İsrail’in her eylemini savunmuyorum ama bir bakıma onları ürettiği şeylerle yaşadığımızı unutmamalıyız. Bütün Kutsal Kitaplar Yahudilere geldi. Peygamberler onlarındır. Musa, Davut, Süleyman, Yahya hepsi Yahudiler. Şeytan Yahudileri sevmiyor, çünkü Tanrı’nın seçtiği halktır. Tanrı onlara sözlerini gönderdi, onlar sayesinde bereketlendik. Yahudiler olmasaydı şu an putlara tapıyor olacaktık. Tanrı Yahudileri kullandı. İsa Mesih’te Yahudi idi! Yanlış anlamayın Siyonist değilim, ama yanlış söylenmiş her söze karşı çıkarım.
  Avrupa’nın İslama koşma konuna gelince. Neden geliyorlar biliyor musunuz? Çünkü onlara takiyye (din uğruna yalan söylemek) yapılıyor! Zakir Naik, Yusuf Estes gibi yalancılar (çekinmeden söylüyorum), insanları kandırıyorlar. Ben onların anlattıklarını dinledikçe kusmak istiyorum, çünkü İslam’ı anlatmıyorlar, yalan satıyorlar insanlara. Saf ve İncil’den haberi olmayan Avrupalı ve Amerikalı da kanıyor tabii.
  Tuba kız kardeşin bahsettiği öğretmeni şahsen yakından tanıdım. Kendisi gerçekten Müslümandı. Size bu “saçma” gelebilir, ama bu gerçektir. Eminim Tuba bir şeyler eklemek isteyecektir ama kısa şunu belirteyim ki, saf Avrupalılar ve Amerikalılar o tip kişileri dinledikçe batacaklar. Örneğin Rusya’da İslam’a dönen insanlar (özellikle kadınlar) 3 yıl sonra İslam’ı terk ediyorlarmış. Bunu biliyor muydunuz?
  Umarım Rab Mesih İsa sizi aydınlatır. Üniversite sınavı dünyasal bakımdan önemli olabilir, ama ruhunuzun konusu çok daha önemlidir.

  Rab sizi aydınlatsın! Amin!

  #36846
  Anonim
  Pasif

  Sevgili Emrecan.
  İnsanlar özgürdür.İstediğine inanabilir.Tuba’ya,günah’a düştüğünden bahsediyorsun.O gerçeğe giden yol’a bir yolcu daha ilave ederek,Bence Tanrı’sal berekete daha çok kavuşacak.Tuba çok sevdiği, İsa’sının ondan yapmasını istediği şeyi, yapmış.

  Sana göre bizler karanlık denizlere ,kör dalış yapan günahkarlarız.
  AMA ,yanılıyorsun,sevgili emrecan.
  Bizler,Kutsal Kıtap’ı kulaktan dolma bilgilerle anlatmıyoruz.
  Bu gün tıpkı senin yaptığın gibi.
  Bizler Kuran’ı araştırmış,incelemiş ,daha sonra, yüreğimize ve aklımıza hitap etmediği,gerçeğini bilerek,İNCİL’e yönelmiş,insanlarız.

  Gördüğüm kadar ile Kuran’ı tam olarak bilmeden,müslüman olduğunu söylüyorsun.Özgürsün,elbetteki istediğine inanabilirsin.Ama lütfen yargıda bulunma.Çünkü araştırma safhasındasın.sana göre çelişki yok.ama bana göre var,nasıl mı.!

  Sevgili Emrecan..İnsan neden yaratılmıştır.?
  Bizim inandığımız Kutsal Kıtap’ta bunun tek bir cevabı vardır.TOPRAK,
  der.

  “RAB Tanrı Adem’i topraktan yarattı…….”
  Yaratılış 2:7

  Kuran ne diyor.?Bakalım.(Açıp bakabilirsin.)

  Nur suresi 45, Furkan suresi 54== SUDAN
  Alak suresi 2== EMBRIYO
  Enam suresi 2 ve yine Secde suresi 7== ÇAMUR.
  Meryem suresi 67== HİÇBİRSEY
  Rum suresi 20==TOPRAK

  Şimdi.. bu kadar değişik cevap’ta, doğrusu hangisi.?
  mantık yürütelim,Tanımlara bakalım.
  SU:
  İki hidrojen atomu ve bir oksijen atomu birleşerek bir su molekülünü oluştururlar. Atomlar karşılıklı olarak birbirlerinin elektronlarını ortak kullanarak kovelent bağ oluşturur. bu bağ sonucunda ise bir su molekülünü oluştururlar.
  EMBRIYO.
  Yumurta ve sperm hücrelerinin birleşmesiyle oluşan zigot, çift sarmallı DNA moleküllerini içerir.
  TOPRAK.
  Katı, sıvı ve gaz olmak üzere üç ayrı fazdan oluşmuştur. Katı faz inorganik ve organik bileşiklerden, sıvı faz sudan ve gaz fazı ise havadan ibarettir.
  HİÇBİRŞEY.
  Hiçlik.her şeyin zıttı..bir şeyin hiçliği.

  Tanımlar bu..
  İnsan neden yaratıldı.Sorusunun cevabını Kuran veremiyor,çünkü öne sürdüğü sureler farklıdır.
  İşte.. aklımızın,almadığını, Yüreğimiz onayladığı için ,Bizler Hristiyanız.

  “İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın. Çünkü insan yürekten iman ederek aklanır, imanını ağzıyla açıklayarak kurtulur.”
  Romalılar 10:9

  Kutsal Kıtap’ımız derki:

  “Toprağa dönünceye dek ekmeğini alın teri dökerek kazanacaksın.
  Çünkü topraktan yaratıldın ve yine toprağa döneceksin.”
  Yaratılış 3.19

  Esenlik seni bulsun.RAB İSA,yüreğinin gözlerini açsın.

  #36844
  Anonim
  Pasif

  Sayın Toğrul bey ve Saba hanım,
  Sizin yazdıklarınızı cevaplayacağım ama önce Tuba hanımın cevabını yanıtlamak istiyorum.
  Kısaca sizin yazdıklarınız hakkında yorumda bulunmamı isterseniz;
  Açıkçası sizin yazdıklarınızı okurken gülmekten kırılıyorum,bir ırkı yüceltiyorsunuz,bir insana tanrısal nicelikler yüklüyorsunuz,yahudiler ne halt yerse yesin üstündürler anlayışındasınız,hayatınızda tanrı için yaptığınız bir fedakarlık yok(24 saat iman ettiğinizi söylüyorsunuz ama “bugün o çok sevdiğin tanrın için ne yaptın?” sorusuna vereceğiniz cevabınız YOK) Kuran-ı Kerimden aldığınız bazı ayetleri istediğiniz şekilde yorumlayıp sanki kuranda (olmayan) bir hata varmış gibi gösteriyorsunuz ve sonrada gelip benden bu dine inanmamı bekliyorsunuz şayet size şunu söylemek isterim Bir insanın aklına nasıl korku,kalbine nasıl şüphe verildiğinin,ben de farkındayım…:)

  #36845
  Anonim
  Pasif

  Bir ırkı yücelten Kuran’dır. Şayet neden ayetlerin hala Arapça okunduğunun cevabı bu olsa gerek. Ezan niye Türkçe ya da her ülkenin kendi dilinde değil? Günah mı olur? Neden?
  Siz sorduğum hiçbir soruya cevap veremediğiniz için mi gülüyorsunuz? Yahudiler ne yaparlarsa haktır diye bir şey yok. Yazdıklarımı bir daha okuyun. Siz bitirmediğiniz kitabınızı bir bitirin ve sonra “inanıyoruz” dediğiniz İncil’i okuyun. Şüphe sokmak gibi bir çabamız yok. Tanrı’ya hesap vereceğinizde O’na “Senin kitapların tahrif oldu ya…işte o yüzden okumadım” dersiniz. O cevap karşısında nasıl korkunç bir karşılık alacağınızı bile düşünemiyorum. O’na küfür ediyor olacaksınız o an. O’na “sen sorumsuzsun ve güvenilmezsin” demiş olacaksınız çünkü.
  Rabbi seviyoruz, evet bu doğru. Öyle olmasa ölümle yüz yüze yaşadığımız ülkelerde, her şeye rağmen Tanrı sözünü insanlara konuşmazdık. Sadece ölümü değil, aşağılanmayı, tükürülmeyi, dayağı, işimizi kaybetmeyi göze alıyoruz. Şayet sevgi anlamadığınız bir dilde günde beş kez aynı sözleri tekrarlayarak eğilip kalkmaksa, ne kadar ucuz bir sevgidir o.
  İncil’i okuyun, çünkü kurtuluşunuz ondadır. Kurtuluş derken sadece cennete gitme kurtuluşu değil. Ama asıl sorununuzdan kurtuluş, yani günah sorunundan kurtuluş. O’na iman ederseniz sizin ölü ruhunuzu diriltecektir, kör gözlerinizi, sağır kulaklarınızı açacaktır. Günahınızın ne denli büyük olduğunu ve nasıl korkunç bir gazabı hak ettiğinizi gördüğünüzde O’na bitmeyen şükranlar, ilahiler sunacaksınız. Canınız bile söz konusu olsa, O’nun için feda edeceksiniz. “Bana geleni asla kovmam” diyor Mesih. O’na gelin, çünkü TEK kurtuluş O’ndadır.

  Rab sizin de ruhunuzu diriltsin. Amin!

  #36848
  Anonim
  Pasif

  Emrecan,
  Böyle bir mentaliteye karşı ve aynı sizin mentalitenizi kullanarak ben de “islam coğrafyası bugün yaşadıklarını tamamen hakediyor ve aslında tamamen yokedilmeleri de insanlığa büyük bir hediye olurdu” gibi bir düşünce geliştirsem beni suçlayamazdınız. Çünkü terör, eşitsizlik, kadını yok sayma, mal gibi görme, sübyancılık gibi tüm bu şeyler inandığınız ve aslında şeytan tarafında gönderilen, ve şeytan ayetlerinden oluşan bu dinin yokedilmesi için çok yerinde bir yorum olurdu. Yanlış anlaşılmasın, bunlar Muhammed’in ve sizin mentaliteniz kullanılarak söylenmiş ve bu temelde tamamen haklı sözler olacaktı. Çünkü Muhammed kendisine karşı olan herkese bu mentaliteyi uyguladı. Yahudiler onun baş edemediği, bir türlü kendi dinine çekemediği (çünkü tevratı ve tüm peygamberleri biliyorlardı, Tanrı’nın yasalarını de biliyorlardı) baş belası olmuş bir topluluktu. Bu nedenle hicretten sonra , güçlendikten hemen sonra yahudi kavimlerine diş biledi. Savaştı. 3 savaşı da kimlerle yaptı sanıyorsunuz, kafirlerle mi, tam tersine Rabbin gerçek yasasına bağlı olanlarla yaptı. Dolayısıyla Rab’be karşı savaştı. Yazdığınız “Sonuna kadar hakediyorlar” lafı beni çok sinirlendirdi. Çünkü çok cahilce bir söz. Size empoze edilen islam kültürünün, Muhammed’in yahudi düşmanlığının (haksız yere oluşturduğu düşmanlık) sizde ne yazık ki yer etmiş olması. Size tavsiyem boş laflar konuşmadan önce bilmeniz. Çünkü siz şuan hiçbir şey bilmiyorsunuz. O nedenle bu gibi kendinizden büyük laflar söylemeye de yetkin değilsiniz. Kuran ve bu sahte din şeytanın bir dinidir.EVET, SAHTEDİR!…

  Filistin konusuna gelince,
  Filistinlilerin şu anda hak iddia ettikleri topraklarda aslında hiçbir hakları yok. Kusura bakmayın ama gerçekler bunlar. 20.yy başlarında topraklarını satmadan önce düşüneceklerdi. Şimdi yavuz hırsız misali, burası bizimdir, hep bizimdi diyorlar, israile ölüm, yokedilsinler diyorlar. Bir kere sırf bu durumda, inanç işin içine katılmadan bakıldığında bile filistinlilerin haksız olduğu görülür. Neymiş efendim kudüs onlarınmış, bir de Tanrı’nın tapınağının olduğu yere Şeytanın tapınağını dikmişler (ki mescid-i aksa) ve orası hep bu sahte dinin merkezi olacakmış. Şimdi kendi inancımla yorumda bulunup, YOK YA!… diyorum. Bir kere orası binlerce yıl öncesinden yahudi toprağıydı, Tek gerçek Tanrı olan Rabbin Tapınağı ordaydı. Sonra araplar geldi, muhammedin vasiyetiyle kudüsü işgal etti, tapınağın yerine kendi sahte dinlerinin tapınağını diktiler. Ne acı. Ama Rab bunlara izin verdi, ama bir süre için. Yahudilerin pişman olmaları için. Tanrı onlara acıdı, imkanlar sağladı ve filistinlilerin sattıkları toprakları almaları için yahudilere imkan sağladı. Yahudiler savaşmadan, ama bir de hak yollardan yine kendi yurtlarına geri döndüler. Şimdi Rab düşmanı olan bu sahte dininin tehditleriyle sarılmış durumdalar. Ama biz incilden de biliyoruz ki son savaş bu nedenle çıkacak ve biraz ironik bir şekilde Rab bu sefer sizin o söylediğiniz acı sözü kendisine ve kendi halkı olarak temsilen seçtiği Yahudi halkına karşı savaşanların cesetleri yeryüzünü kapladığında, onlara “Sonuna kadar hakettiler” diyecek Rab. O yüzden bilgisizce konuşmayalım. Özellikle siz sahte olan, aslında şeytanın dini olan bu islamın gerçek yüzünü farkedip, gerçeği araştırmalısınız.

  #36849
  Anonim
  Pasif

  İslamın sahte din oluşuya ilgili;
  1) Allah denilen ilah arap kavimlerinin kabede taptıkları putlardan birinin adıydı. Allah, Muhammed’den önce bir put olarak kabede vardı. Kanıtı da Muhammed’in babasının adı “abd-u-allah” . Bu ismi dedesi, kendi kavminin putu olan Allah’ı yüceltmek için babasına bu ismi koymuştur.

  2) İslamın arap putperest inancının devamı niteliğinde olması.
  Araplar, islamdan önce de Allah’a tapardı.Allah’ın türkçesi “ay ilahı” dır. Ayrıca bu Ay İlahı’nın 3 tane ilah olan kızlarına da tapınılırdı.Bunlar al-lat, al-menat, el-uzza. Muhammed peygamberliğinin ilk yıllarında puperest araplara yaranmak için çoğu kez onların önlerinde de diz çökmüş ve diğer putları övmüştür. Sonrasında da kendisine inanmış olanlar tarafından sorularla ve eleştirilerle karşılaşınca, şeytan tarafından ayartıldığını söylemiştir.

  3) Namaz, ramazan orucu,hac ibadeti, haram ve temiz aylar gibi tüm şeyler islam öncesi arap inancında da vardır. Muhammed’in hiçbir sözünde ya da kuranda namazın nasıl kılınacağına dair bir bilginin olmayışının sebebi, arapların zaten bu ibadeti bildiğinin göstergesidir. Tartışma konusu sadece günde kaç defa yapılacağı olmuştur. Araplar namaz kılmayı da, abdest almayı da biliyordu. Kuranda sürekli yahudilerin de namaz kıldığı yazılıdır, önce ki peygamberlerin hepsi kılar kurana göre. Ama yine yahudiler bilir ki (çünkü tüm bahsi geçen peygamberler yahudidir) namaz gibi bir ibadet hiçbir zaman yahudilerde olmadı ne de bu Rab’bin isteğiydi. Ama araplar namaz kılıyor ve biliyorlardı. Namaz, hint mitolojisinde ve dininde de vardır. Çünkü bunlar köken olarak aynıdır, birbirlerinden etkilenen putperest dinlerdir. Hinduizmde namaz vardır, “namaskara” diye geçer. Güneşi selamlamak ve ruhu temizlemek, arındırmak için yapılır. İslamda da böyledir, hareketler, figurler biraz ufak farkla aynıdır. Her ikisinde de zamanlama güneşin konumuna göre ayarlanır. Hac ibadeti sırasında kabenin etrafının dönülmesi, safa ve merve teperlerinin koşulması, şeytan taşlaması, hacer-ül esved taşının öpülmesi vs.. bunların hepsi ama hepsi islam öncesi puperest arapların ibadetleriydi. Tarihçiler ve arkeologlar da bunu söylüyor. Bu arada şu öpülen hacer-ül esved taşı Allah ilanın kızları olan al-menat, al-uzza, al-lat ilahlarına ulaşılmak için kullanılan koruyucu bir puttu. Hala kabede duruyor şimdi ve öpülüp baş üstüne konuluyor.

  4) Cin suresini okuyunuz. O sure cinlerin sözleridir direk. Onların kuran hakkında inançlarını kendi sözleriyle içeren bir suredir. Aslında bu bile tek başına kuranın şeytanın eseri olduğuna kanıttır. Cin putperest inançlarda çokça rastlanır. Evet cin vardır ama putperest inançlarda cinler ikiye ayrılır, iyi ve kötü cinler. Ama bizim inancımıza göre, cin cinidir. Hepsi düşmüş bir melek olan şeytanın tarafında olup, Rab’be karşı hareket eden düşmüş meleklerdir. Ve onların hepsi Kötü Cindir. İyi cin, şeytanın putperest halklarda kullandığı bir diğer yalandır.
  Ve bu sureye bakarsak, bu cinler, ki Rab’be karşı, şeytana hizmet eden düşmüş melekler, kuranı kabul etmektedir.

  #36839
  Anonim
  Pasif

  Sayın Toğrul bey ve Saba hanım,
  Sayın Saba hanım lütfen Kuran-ı Kerim’i parça parça ele almayınız Kuran-ı Kerim bir bütündür her ayetin diğer ayetlerle bir bağlantısı vardır. sizin verdiğiniz ayetlerde hiç bir çelişki yoktur şayet o ayetlerde insanın yaradılış aşamaları belirtilmiştir.size bu konuyu şöyle açıklamak istiyorum;
  Allah herşeyi yarattığı gibi insanıda hiçlikten yaratmıştır.Allah daha hiçbir şey yokken toprağı yarattı sonra da suyu sonra toprakla su karışımı çamur ve sonrada İnsan şeklini verdiği çamura ruh üfledi ve ortaya mükemmel bir canlı biyolojik bir varlık çıktı.Bu durumda şunu diyebiliriz sanırım Allah insanı hem hiçlikten(hiçbirşey yokken toprağın ve suyun yaradılması) hem topraktan hem sudan(toprak + su =çamur) hem de embiryodan yaratmıştır(Allahın ruh üflemesiyle ortaya çıkan biyolojik mükemmel varlık) şayet Allahın Hz.Ademi aşama aşama yaratması Kuranda şu şekilde belirtilir: “Halbuki O, sizi çeşitli merhaleler halinde yarattı.” (Nuh, 71/14).(dediğim gibi Kuranda her ayet birbiri ile ilişkilidir ama sanırım siz bu ayeti atlamışsınız:))

  Sayın Toğrul bey sizin İsrail oğullarını yüceltmeniz meselenize gelince bunu şöyle açıklayayım;
  Allah peygamberlerini bizi uyarmaları için gönderdi ve sizde kabul edersiniz ki Allah peygamberlerini zaten inan bir millete göndermez tam tersine inanmayan,yoldan çıkmış bir millete gönderir çünkü uyarılması gereken millet odur yani,Dünya toplumlarını bir insan vücuduna benzetirsek doktor iğneyi veya ilacı zaten iyileşmiş bir bölgeye uygulamaz çünkü orası zaten iyidir,sağlamdır.Doktor iğneyi hastalığın baş gösterdiği bölgeye uygular çünkü iyileştirilmesi gereken bölge orasıdır.Allah da aynı bu şekilde peygamberlerini yoldan çıkan, inanmayan bir kavime gönderir ki mahşer gününde Allah’a sen bizi uyarmadın gibi bir bahaneleri olmasın diye! Hz.Muhammedin dünyaya inmeden önce suudi arabistandaki cahiliye devri buna en güzel örnektir.
  Ama Allahın o kadar peygamber indirmesine rağmen o kavim hala Allahı inkar ediyorsa Allah onlara ya bu dünyada yada öteki alemde hadlerini bildirir.yahudiler belki bu dünyada değil ama öteki alemde cezalarını çekeceklerdir şayet bizi yaradana ister Allah deyin ister baba veya tanrı oraya gittiğimizde bizi yaradan bebek katili bir milleti affedip cennetine koyacağını hiç sanmıyorum!!
  siz bir de kullandığımız ilaçları yahudilerin keşfettiğini söylüyorsunuz (işte gülmekten kırılıyorum dediğim nokta burası)öyle bir anlatmışsınız ki sanki yahudiler fabrikalarında ki ilaçları üretip bedavaya dağıtıyorlar onlar bu ilaçları babalarının hayrı içinmi üretiyorlar?:))
  şu an Afrikada insanlar ilaç bulamadığı için ölürken onlar bu ilaçları üretseler ne fayda üretmeseler ne fayda!!!
  Ben elimden geldiğince yahudi markaları kullanmamaya çalışıyorum.şu anki kapitalizmin temelinde kimler olduğunu sanıyorsunuz? şayet ben gelecek yüzyıllarda yaşamayı pek istemezdim çünkü olacakları düşünemiyorum bile bir insan şirketleriyle paralarıyla gününü gün ederken geri kalan milyonlar açlıktan belki de birbirlerini yiyiyor olacak hele bir de dünyadaki suyun azalıcağını söylüyorlar o durumu düşünmek bile istemiyorum.
  siz “Örneğin Rusya’da İslam’a dönen insanlar (özellikle kadınlar) 3 yıl sonra İslam’ı terk ediyorlarmış. Bunu biliyor muydunuz?” demişsiniz. Açıkçası sizin bu sözlerinizin tek kelimesine dahi inanmıyorum!!!
  çünkü tanıdığım tüm hristiyanlıktan müslümanlığa geçen insanlar,müslümanlığı benden dahi daha iyi biliyorlar ve müslümanlığı benden daha iyi savunuyorlar.çevrelerindeki insanlara müslümanlığı anlatıyorlar ve bazıları bunu başarıyor da… açıkçası onları gördükçe onları kıskanıyorum.ben müslüman bir ailede yetiştim ama onlar benden daha iyi birer müslümanlar kendime “neden” diye sorasım geliyor.

  Siz birde Kuran-ı Kerim’in ve Ezan’ın arapça olmasını ırkçılığa bağlamışsınız.
  Ezanın ve Kuran-ı Kerim’in arapça olmasının ırkçılıkla hiçbir alakası yoktur! şayet Kuran-ı kerimin türkçe meali hiçbir zaman bize Kuran-ı Kerimin arapçadaki manasını vermez çünkü arapça daha zengin bir dildir.Biz Kuran-ı Kerim’in türkçe manasını okurken hiçbir zaman gerçek manada Kuran-ı Kerim’i okumuş sayılmayız çünkü kelimeler anlamlarını tam olarak karşılamaz şayet Kuran-ı Kerim indiği zamanda dünyada kelime zenginliği en fazla olan dil arapçaydı.Eğer Kuran-ı Kerim’i gerçek manada okumak isterseniz size arapça öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

  Ezan konusuna gelince arapça Ezanın etraftaki kötülükleri yok eden bir özelliği vardır Ezan bu yüzden arapça okunur…

  Size verdiğim cevaplar dışında yeni öğrendiğim bir şeyleri sizinle paylaşmayı istiyorum;
  1-)Siz eğer İbranice biliyorsanız eski ahitin ibranicesini incelemenizi tavsiye ederim çünkü eski ahitin ibranicesi adeta ben tahrif edildim diye bağırıyor eski ahiti okumaya başladığınız zaman çok güzel ve orjinal bir ibranice dili ile karşılaşırsınız ama iki üç sayfa sonra birden 3 yaşındaki bir çocuğun ibranicesi karşınıza çıkar,yazan kişilerin aynı olmadığı çok aşikardır. (bunu bana hristiyanlıktan islama geçen bir dost anlatmıştı) (siz hristiyanlıktan müslümanlığa geçenlerin incili okumadığını bir şey bilmeden müslüman olduklarını sanıyorsunuz ama öyle değil!onlar incilin
  ,tevratın bırakın ingilizcesini,ibranicesini bile çok iyi bilen insanlar.)Ama Kuran-ı Kerim tamamen orijinal ve mükemmel bir arapçayla yazılmıştır.çünkü onu gönderen mükemmeldir. Öyle ki ona inanmayan müşrikler bile Kuran-ı Kerim’i dinlemişlerdir ve Bu mükemmel Kuran-ı Kerim Hz.Muhammed’e indiği zaman Hz.Muhammed okuma yazma bile bilmiyordu!!!

  2-)Eğer İncilde Hz.Nuh (as)’ın hikayesini okursanız insanları selden kurtarmasının ve gemisinin hikayesini bulursunuz ama bu hikayenin açıp İncili okumadan göremeyeceğiniz,hiçbir yerde anlatılmayan bir tarafı var;İncil Hz.Nuh’un alkolik olduğunu söylüyor!!!İncil Hz.Nuh’u böyle tasvir ediyor!!!Alkolik olan biri için devasa bir gemi inşa edip,insanlığı kurtarmayı bırakın etrafındaki insanlara derdini anlatmak bile çok zordur.kendinizi o zamanda yaşayan bir insanın yerine koyun alkolik biri geliyor ve size kendisinin tanrının elçisi olduğunu söyleyip kendisine inanmanızı bekliyor.sizi bilmem ama ben şahsen asla inanmazdım…

  3-)Hz.Lut (as) kıssasına gelince;Hz.Lut’un kızlarının bir gün onu serhoş edip,baştan çıkarıp,onunla ilişkiye girdikleri yazıyor!! Eüzübillah
  İncil Tanrının peygamberlerini böyle tasvir ediyor…

  4-)İncildeki Bu hikayede 3 kişi var Davud,Batsheba ve Uriah…
  Davud, zamanının en güzel kadını olan Batsheba ismindeki bu kadını görüyor ve bu kadın,onun ordusunun komutanlarından Uriah ile evli ama Davud bu kadınla beraber olma günahından kendini tutamıyor böylece onunla beraber oluyor,onunla zina ediyor ve günahını örtmek için ordusunun komutanlarına mektup yolluyor ve savaşın en şiddetli anında geri çekilip Uriahı yanlız bırakmalarını emrediyor ki Uriah öldürülsün ve Basheba kolayca onunla olsun.Böylece Davud zihnimizde ,Calutu öldüren kahraman kişiden zinacı,entrikacı,katil birine dönüşüyor!!!
  Bana göre peygamberler örnek alınacak ve yolundan gidilecek insanlardır.Ama İncil bana böyle peygamberleri örnek gösteriyor!!!
  Söylesenize benim cennete gitmek için zinamı yapmam gerekiyor?
  Alkolik mi olmam gerekiyor?
  Açıkçası İncildeki böyle ayetlerin olduğunu duydukça içimden bir ses İncili okumamam gerektiğini söylüyor.
  ve bana bunları anlatan Amerikalı eski papaz şimdi ise genç bir müslüman olan bilgin insan İncilde bunun gibi bir sürü +18 yaş sınırının uygulanması gereken bir çok ayet olduğunu söylüyor.
  Şimdi size soruyorum bumuydu sizin bana okumam gerektiği konusunda ısrar ettiğiniz kitap? bumuydu sizin Kuran-ı Kerime değiştiğiniz kitap?bumuydu sizin kusursuz kitabınız?
  Artık incili okumamaya karar verdim çünkü öyle zannediyorumki bu kitap bana yarardan çok zarar sağlıyacak.bu kitabı okumak anca zaman kaybı.

  Artık bu siteye kaydolmamın ne kadar yanlış bir davranış olduğunu daha iyi anlıyorum.Bir haftadır burada size cevap yetiştirmekle uğraşacağım zamanı kim bilir ne kadar faydalı işlerle değerlendirebilirdim.Emin olun bu siteye kaydolmadan önce Hristiyanların en azından mantıklı buldukları bir şeylere inandıklarını sanırdım ama şimdi anlıyorum ki siz içi boş sahte bir sevgi inancından
  başka bir şeye inanmıyorsunuz!!! emin olun budistlerin bile kendi dinleri hakkında mantıklı bir tanımları vardır AMA SİZİN YOK.

  Sizden son isteğim benim bu sitedeki kaydımı kaldırmanız,lütfen cevaplayın isimli konumu silmeniz ve hakkınızı helal etmeniz(inanmasanız bile).hakkınızı helal edin çünkü öteki alemde iki elinizin yakamda olmasını ve benden hakkınızı istediğinizi hayal bile edemiyorum…

  LÜTFEN BU KONUYA CEVAP YAZMAYIN ÇÜNKÜ SİZ CEVAP YAZINCA KONU UZAYIP GİDİYOR:) SADECE YUKARIDA BELİRTTİKLERİMİ YAPIN YETER!!!!!

  #36854
  Anonim
  Pasif

  Merhaba Ben müslümanım yazdıklarım sizi rahatsız edip beni sileceksiniz ama ben yazacağım.Çünkü İslam dinini bayağı bir dibe vurmuşsunuz.Cevap hakkımı kullanıyorum.

  Ben müslümanın günde beş vakit namaz kılıyorsam zararım ne?
  günde beş vakit abtest alıyorsam zararım ne?
  oruç tutuyorsan zararım ne?
  Biz 4 büyük kitaba inanıyoruz ve asla inkar etmiyoruz biz bütün peygamberlerin varlığına inanıyoruz.Peki hırıstiyanlar neden kuranı kerimden korkuyor.
  Bakın dostlarım adı Allah olsun rab olsun ki bizde beni yaratanın rabbim olduğuna inanıyoruz sizin tabirinizle tanrı rab nederseniz deyin sonuçta bu alemi bir yaratan var.Ve bu yaratan 4 büyük kitap ve peybamber göndermiş en son peygamber Hz Muhammet ve en son kitap Kuranı kerimdir.Hiç bir papaz İncili ezbere okuyamazken bu gün Kuranı kerimi ezbere bilen bir sürü insan vardır.Ve kuranı kerim okunurken için bir tuaf olur.Gerçek incil bulundu bakalım bu sefer ne diyeceksiniz saygılarımla

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.