Hristıyan’lıktan Müslüman’lığa geçenler.

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27009
  Anonim
  Pasif

  geldiğinde, peygamberliklerin son bulacağı, (yani Muhammed bir peygamber olamaz. Çünkü hem Yahudi değil ve hem de Yahudi olmuş olsa bile, artık peygamberlikler son bulmuştur), Yahya’nın son peygamber olduğu yazılıdır. Ondan önceki tüm peygamberler de YAHUDİ’dir. YAHUDİ soyunun dışında, hiçbir millete, hiçbir zaman bir peygamber gelmemiştir ve gelmiyecektir. Çünkü Tevrat, bunu çok açık bir şekilde söylemiştir. İncil’de de ‘Kurtuluş YAHUDİ’lerdendir” diye yazılıdır.

  Hal böyle iken, ta İbrahim zamanından beri (3000 sene) puta ve cinlere tapmış olan, Yahova Tanrı’yı (İbrahim, İshak ve Yakubun Tanrısını) hiç tanımamış, O’na hiç tapmamış ve O’nu hiç bilmeyen bir ırktan (Araplar) birileri çıkıp, tüm Kutsal Kitapların öğretisinin tam tersine, “Ben de bir peygamberim” demiş ve hem davranışlarıyla ve hem de öğretileriyle, Kutsal Kitaba tamamen zıt yönde gitmiş, ondan önceki hiçbir peygamber ve Kitap’la uyum içerisinde olmayan bir kitap getirmiştir. İşte Müslümanlar buna inanıyor. Biz de inanmıştık. Ama şimdi: “Nasıl inanabilirler?” “Hiçbirşey mi okumuyorlar?” diye aklımız gidiyor. Ama bizler, Tevrat, Zebur ve İncil’i bildiğimiz gibi, Kuran’ı da biliyoruz. Kitapları okuyoruz, yorumları değil. Çünkü yorumlar, korkunç taraflı olup 2+2=39’u bile haklı çıkarabilecek kadar hakikat düşmanıdırlar.  Yukardaki, Kemal Abi’nın paylaşım bir kısmı.Ben yazının tamamını okumanızı diliyorum.Paylaşımındaki bu kısmı neden aldım.?
  Çünkü..
  Kemal Abi, yazacaklarımın özetini yazmış.yani cevabını vermiş.

  Aşağıda, İnternet’ten okuduğum..Hrıstıyanlıktan, İslama geçenlerle ilğili konu hakkındaki,paylaşımları,okuyun ve analizini kendiniz yapın.
  (Özet olarak çıkardım.Birazda kendi düşüncelerimi ifade ettim.)

  AYŞE SCNWAB.
  Almanya.
  Ayşe bir taksi firmasında çalışıyor,çalışanlar içinde müslümanlarda var,en samimi olduğu arkadaşta müslüman,bu arkadaşı ona İslam’ı anlatıyor.ona okuması için Almanca bir İlmihal veriyor.ve bir gün onu Bischofsheim’deki cami’ye götürüyor.bu arada ordaki islami topluluklara katılıyor,hatta zikir bile yapıyor.
  Sonra bir gün Rüya’sında bir ses ona “Sen artık müslümanlardansın” diyor.
  Ayşe(bu sonradan değiştirdiği İsmi)Kendi kendine soruyor.diyorki,
  “Her şeyi yaratan Allah’ın Oğul edinmeye ihtiyacı yoktu.Üstelik Politikacılarımız Hristiyanlığı ticari sembol yapıyorlar.”bu yüzden de Hristiyanlıktan İslam’a geçiyor.

  Benim Yorum’um:
  1…Ayşe’nın Hristıyanlığı hiç bilmediği,Kutsal Kıtab’ımızı özümsemediği hatta okumadığın apaçık ortada.yakınlık Türk sıcaklığı,gizemli atmosfer,ve Ruhsal etkileşim ve bunun getirdiği rüya’sı, sonuç olarak, İslami müjdeleme sonucunda din değiştirmesi.
  İslam Ülkelerinde çoğu parti Din ağırlıklıdır,siyası mitink’lerde bu çok sık kullanılır.

  LAURA AKTUĞ.
  A.B.D
  Laura Meksika acapulco doğumlu.ve Koyu Katolik ve Mimar Öğrencisi.
  Okulundaki Tez konusu Ortadoğu Mimarisi.Bunun için San Diego’daki bir Cami’ye gidiyor.Cami’de Hannan isminde Müslüman bir hanım müjdeci,ona islamı anlatıyor.ve onunla samimi oluyor.Hannan ona Kuran veriyor.ve hatta,ona arapca Alfabeyi öğretiyor.Daha sonra Göktuğ adında bir bir bey ile tanışıyor.bu şahıs’ta ona müjdeleme yapıyor.bu beyle samimiyeti evlilikle sonuçlanıyor.dinini de bu şekilde değiştiriyor.Bu anlattıklarım belirli aşama aşama gelişmiş olaylardır.

  Yorum’um.
  1.Tamamen Müjdeleme,ve Evlilik.

  ABDURRAHMAN.
  Almanya.
  Abi’si sayesinde İslama yöneliyor.Yazısında şöyle yazıyor.
  “Hz.İSA ‘nın Allah’ın oğlu olduğu beni rahatsız ediyordu.”Yazısında bir şey dikkatımı çekti şöyle diyor.”Annem ab’imin düğün’ü için Türki’yeye gidip geldi.”

  Yorum’um.
  1.Kutsal Kıtab’ı bilmiyor.Okumamış özümsememiş,İNCİL ve İSA MESİH’i hiç tanıyamamış.
  2.Abi’si bahsettiği gibi Türkiyeden biri ile evli ve müslüman.Müjdeleme yi abisi abdurrahmana yapmış.Tamamen etkilenme.ve okumama ve Kutsal Kıtabı hiç bilmeyişi.

  MARJANNA.
  A.B.D
  Minnesota doğunlu.Koyu Lutheran.Anlattıkları.
  1..”Teslis İnancı ve nasıl Üç Tanrı’nın bir olduğunu ve niye bir değilde üç Tanrı olduğu..?”
  2..”Niye Elimizde ayrı ayrı İncil’ler var.”
  3..”İsa Allah’ın oğlu ise,Allah erkekmi.bu allahı kusurlu hale sokar..”

  okulda..samimi olduğu.koyu müslüman bir kız arkadaşı var.bu kız arkadaşı nın ona müjdeleme yapması.

  Yorum’um.
  1.Kesinlikle. Kutsal Kıtabı Okumamış.Bilmiyor. :)
  Bilen insan yukardaki soruları sormaz.Kutsal kıtabı anlamış olan biri ve gerçek Hrıstıyan için bu sorular,komedidir.bunu söyleyen kişi de arızalıdır.Ve İslami müjdeleme.ve kabul etme.

  YUSUF İSLAM.
  İngiliz.
  Katolık Hrıstıyan.
  1.”Küçüklüğümden beri Teslis İnancı,aklıma ters düşüyordu.”
  2″İslam bana,kim olduğumu,neden yaşayıp neden öldüğümü anlattı.”

  Yorum’um.
  1.Okuma’ma,anlamama,özümseme’me,diyorum.
  2.Kutsal kıtab’ımız zaten neden yaşadığımızı,neden öleceğimizin cevabını vermiyor..? EVET veriyor.o halde..?
  Bu nasıl mantıktır anlamadım..?

  HAŞİM JEANSEN.
  Almanya.
  Daha önce Papas Asistanı ,olan bir Katolik.Şu an Almanya’da İmam’lık yapıyor.
  Nakşibendi dergahında Şeh Nazım Kıbrısı Tarikatine bağlı.
  19 yaşında Müslüman olmuş.Kız kardeşi bir Türk ile evli ve müslüman olmuş,doğal olarak müjdeleme yapılmış.Kuran okumuş ve bir gün Papazına sormuş.
  “Söylermisin hangisini seçmeliyim.Papaz ona demiş bilmiyorum.Ama birini biliyorum o sana neyi seçeceğini söyleyecek.
  Haşim ona kim diye sormuş.Papaz’da Tanrı demiş.ve ona Dua etmesini söylemiş.

  Evde Dua ediyor.Elinde kuran var.ve kuranı açıyor.gelen Maide Suresin’deki bir ayet.görüp Müslüman oluyor.Sonra Rüyasında Şeyh’hi görüyor.Bir arkadaşı ile onun bir toplantısına katılıyor.ve dergahın seçilmiş bir üyesi oluyor.

  Yorum.
  Artık bu yorumu.. sizlere birakıyorum.

  Esenlik ve İSA MESİH’in gerçeği,her kardeşe ve her yüreğe konuşsun.
  AMİN.

  #35304
  Anonim
  Pasif

  BİZLER SONSUZLARA KADAR HRİSTİYANIZ BABA TANRI İLE OĞLU İSA MESİH İLE GURUR DUYARIZ BABA OĞUL VE KUTSAL RUHA ÖVGÜLER OLSUNhalleluya

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.