HristiyanTürk’e Tesekkürler!

• Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

hisusa
    Sevgili imanlı dostlarım,

Adı misyoner olanların, bir çıkar sonucu bu candan ugraşıları verdiklerini sanırdım bir zamanlar. Ama bazı seyler yasanır, anlatılmazmış ya, hangi satırlara, hangi şiirlere sığdırayım canlı melekler gibi, sadece iyilik için çıkarsız uğraştıklarını? Kim diyebilir ki, günümüzde, iki elin on parmağını geçecek kadar cok çıkarsız dostlukların var oldugunu?

Ben, yetiştirilme tarzımdan dolayı, eskiden Tanrı’yı, sürekli isteklerini yapmadığımızda ceza yağmuruna tutan bir varlık sanırdım. Çünkü, öğretilenler, çok az kesimin dışında şartlar yerine getirilmiyor. Doğrusu ben de yapamıyor ve suçluluk duygusuyla kahroluyor, sürekli olumsuz duygularla da tüm hayatımı, endişe, korku, kaygı, sinir, intikam, nefret, isyan duygularıyla mahvediyordum.

Aslında çekim yasası dediğimiz yasayı düşünürsek, şu andaki hayatımızın mimarı da biz değil miyiz? Ben, canlı meleklerim Suna ve Evangelist’le, arayışıma ışık bularak, yeniden doğdum adeta. İste bir örnek: Yıllar önce yaşadığım olaydan dolayı, araba kullanma fobisinden bir anda iman ettikten sonra mucizevi bir sekilde kurtulusum, artık eskisi gibi normal bir şekilde araba kullanmaya başlayışım, her sinirlendiğimde leblebi gibi ilaca sarılırken, allerji sebebiyle tüm ilaçlardan kurtuluşum, sinir ilacı diye aldığım alkolü artık aksesuar olarak, ki o da hatırlarsam kullanışım, panik hırçın, nefret ve intikam dolu karakterimden, yerini sevgi ve düşmanıma bile dua eden bir ruh haliyle sabırlı, sakin bir insan oluşum. Hatta belki komik gelebilir, ama yillardır binbir çabamla veremediğim fazla kilolarımın gitmesi, düzenli yemek alışkanlığı ve Rab’bin bir mucizesidir.

Kiliseye gittiğimde içimden gelerek verdiğim ondalığımın, ansızın sürpriz bereketlerle yeniden bana geri dönmesi.. Kim bilir daha neler var Rabbe iman ettikten sonra yaşamımda değişen…

En önemlisi ise, koca bir kilise grubunun karşılıksız ettiği duaların etkisi, yüreğimdeki kendime güvenle birleşince bambaşka oldu hayatım. Şükürler olsun Rabbim’e. Sorunlar bitti mi? Yoo, ömür biter, sorunlar bitmez, ama, mühim olan da bu işte. Sorunlarla nasıl baş edeceğimi bilmek, sürekli olumlu düşünebilmek, Rab’bin en zor anlarımızda, hatta istedigimiz şeyler olmayıp, herşeyin ters gittiğinde bile daha iyisini hazırladığını bilerek O’na sonsuz güvenmek ne kadar harika degil mi?

Rab sevgiymis! Benim artık bir Babam var! Tabii ki İncil’de de O’nun koyduğu kurallar var. Ama bu kurallar zaten, insanlara ve kendimize zarar getirmesin diye olması gereken kurallardır.

HALLELUYA !BENIM BİRİCİK MESİHİM!.. TEŞEKKÜLER SUNA.. TEŞEKKÜRLER EVANGELIST! RAB SİZLERI SONSUZA DEK BEREKETLESİN

MARCELLINA, RABBIN YENI BEBEGI

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeslerim,

İman ettikden, yani Rabbi tanidikdan sonraki gelismeleri, tipki benim gibi sizler de hayretler icinde izleyeceksiniz. Her an mucizevi gelismeler görmek ve her an yenisini sevgiyle beklemek, hayatınızda sizi sürekli koruyup iyilik ve güzelliklerle dolu yeni bir dünya sunan bir Babaniz olmasi… Tanrım, bu inanılması cok zor, ama gerçek bir yeni yaşamı, hepsini satırlarıma sığdıramasam da sizlerle paylasacak olmanın şimdiden heyecanını yaşıyorum. Sonsuza dek, sevgili canlı meleklerim, Suna ve Evangelist’e, aradığım yola ışık oldukları için yürekten tesekkürlerimi sunuyorum.

Ben hayatımda yaşarken melekleri görüp dost olacağımı ve hayatımın bu denli iyi sekilde değişmesine ışık tutacaklarını asla düsünmezdim. Ama sevgili Evangelist, Suna ve HristiyanTürk ailesi ışığım, canlı meleklerim oldular benim. Rab onları bereketlesin! Rabbim’i bulduktan sonraki müthis gelişmeleri yazacagım ilerde.

Esenlikte kalın
    Marcellina

Anonim
    Pasif
    Marcellina;8200 wrote:
    rabbe hamdolsunSevgili kardeslerim,

İman ettikden, yani Rabbi tanidikdan sonraki gelismeleri, tipki benim gibi sizler de hayretler icinde izleyeceksiniz. Her an mucizevi gelismeler görmek ve her an yenisini sevgiyle beklemek, hayatınızda sizi sürekli koruyup iyilik ve güzelliklerle dolu yeni bir dünya sunan bir Babaniz olmasi… Tanrım, bu inanılması cok zor, ama gerçek bir yeni yaşamı, hepsini satırlarıma sığdıramasam da sizlerle paylasacak olmanın şimdiden heyecanını yaşıyorum. Sonsuza dek, sevgili canlı meleklerim, Suna ve Evangelist’e, aradığım yola ışık oldukları için yürekten tesekkürlerimi sunuyorum.

Ben hayatımda yaşarken melekleri görüp dost olacağımı ve hayatımın bu denli iyi sekilde değişmesine ışık tutacaklarını asla düsünmezdim. Ama sevgili Evangelist, Suna ve HristiyanTürk ailesi ışığım, canlı meleklerim oldular benim. Rab onları bereketlesin! Rabbim’i bulduktan sonraki müthis gelişmeleri yazacagım ilerde.

Esenlikte kalın
    Marcellina

Yazınızı okudukca cok tesvik aldım ve yeni iman etmis gibi ruhsal canlılık verdiniz, değerli paylasimlariniz için teşekkür ederim. Lütfen bu teşvik dolu sözlerinizi eksik etmeyin!

Bahsettiginiz o iki değerli insanı yakından tanıma fırsatım oldu. Evet onlara sarf ettiginiz sözlerde haklısınız, ancak ben inaniyorum ki o iki insanı ve bizleri teşvik etmek için foruma daha çok yazarsanız, hem Rab’den gelen mutluluğunuz bizlere teşvik verecek, hem de forumumuz renklenecektir

Saygılarımla

Anonim
    Pasif

Günaydin İsa Mesih’im,

Günaydin canli meleklerim Suna ve Evangelist! Bugün yine Rabbimden yeni mutluluk mucizeleri bekliyerek, şükrederek uyandım, yine her zamanki gibi teşekkürler ettim. Hamdolsun, tüm imanlilara bir müjdem var: Canlı meleklerimin tavsiyesi ve Rabbimin mucizevi yardımıyla başardım bunu.

Eğer vazgecemediginiz bir bağımlılığınız ya da rahatsızlıklarınız var da irade gösteremiyor, bir türlü başedemiyorsanız, bence en önemli çözüm oruçtur. Ama nasıl bir oruç? Bilinen Paskalya ya da Ramazan orucu gibi mi? Hayır. Sevgili Suna ve Evangelst’in önerisiyle basardığım ve Rabbin de zamanında uyguladığı, İncil’de var olan aynı zorluktaki orucu tutmamız zor olsa da o orucu, yani neye bağımlılığınız var ise o sorun icin, Rabbim senin yüceliğin için şu tarih ya da şu kadar saat bunu yapmamak icin oruc tutmaya niyetleniyorum… Mesela bir gün sigara icmemek ya da cok sevdiginiz bir şeyi yememek… Ben cok faydasini gördüm . Dilerim siz de faydasini görür ve bana yazarsiniz.

Eyy büyük Mesihim, yüregim bana tanidigin mucizevi mutluluklarla yasadikca, sana olan askim, minnetttarligim tasiyor, halleluya canim Babacigim…

Rab sizleri ödüllendirsin Suna, Evangelist ve bütün HristiyanTürk ailesi..

Sevgilerimle, Marcellina

Anonim
    Pasif

isamesihyasiyor :papatya::papatya:

Sevgili Marcellina,
    Senin böyle Rab’de büyüdüğünü, ilerlediğini görmek bizleri öylesine mutlu ediyor ki anlatamam..

Canım kardeşim, seni çok seviyoruz, ama Rab seni hepimizin sevdiğinden çok daha fazla seviyor. Sen O’nun gerçek bebeğisin, O’nun avuçlarının içerisinde güvenliktesin. Bir babanın minik yavrusunu bağrında taşıdığı gibi İsa da seni bağrında taşıyor. Sen O’nun için çok değerlisin, O’nun çocuğusun çünkü.

Rab her zaman seninle olsun. Attığın her adımda, yaptığın her işte seni kutsasın, bereketlesin ve korusun. Bu güzel paylaşımların için çok teşekkürler.

Sevgiler
    Suna

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.