• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24754
  Armagan
  Anahtar yönetici

  SESLI CHAT ODAMIZA GİREBİLMENİZ için bu linki kopyalayip adres cubuguna yerlestirebilir, oradan giris deneyebilirsiniz. tıklayabilir ve register (kayıt olarak) dogrudan odamıza girebilirsiniz:
  paltalk://groups/1054951398
  Sevgili üyemiz,
  Bu adresten PALTALK SCENE’yi indirip Kurabilirsiniz… Kurulum ve Kayıt için aşağıdaki resimlere ve açıklamalara dikkat edin:
  1- http://www.paltalk.com
  2- Açılan Sayfadaki DOWNLOAD yazısına tıklayın

  3- Yeni Sayfadaki Download Paltalk Free yazısına tıklayın

  4- Yazılımın kurulması için ÇALISTIR’a (Run) tıklayın

  5- Yazlimi calistirmak icin CALISTIR tusuna tiklayin

  6- Lisans sozlesmesi icin I agree to the terms… isaretleyip ILERI tusuna tiklayin

  7- Installation Folder sayfasinda ILERI (Next) tusuna tiklayin

  8- Shortcut Folder sayfasinda ILERI (Next) tusuna tiklayin

  9- Options sayfasinda ILERI (next) tusuna tiklayin

  10- Installation Succesfull sayfasi- (Kurulum basariyla tamamlandi) sayfasinda FINISH (Bitir) tusuna tiklayin

  11- Kurulum tamamlandiktan sonra PALTALK SCENE sayfasi acilacaktir. Ilk defa kayit olacaksaniz, kullanici isiminizi almak icin ortada mavi rekte yazili olan New User? Get a nickname linkine tiklayin.

  12 – Kayit sayfasindaki bos yerleri doldurun. Create a nickname yerine alacaginiz nick’i yazin.. onun altina, password yerine sifrenizi alt alta iki defa yazin, email hesabinizi ekleyin ve secret questions – gizli sorulardan birini secerek – ornegin birinci soruyu secerek, cevap olarak buyudugunuz sokagin adini yazin ve CREATE A NICKNAME tusuna basarak kayit olun. NOt: Aldiginiz nick daha once baska biri tarafindan alinmissa, alternatif nicklerden birini secin.

  13- Kayit basariyla gerceklestikten sonra PALTALK SCENE sayfasi acilacaktir. Ortada Welcome kendi adinizi goreceksiniz. Sayfanin altinda ROOMS yazan yere sohbet yazip arayin.

  14- Acilan sayfada icinde sohbet yazan oda isimlerinin listesi gorunecektir. Mavi renkteki xx HristiyanTurk Sohbet xx Incilin Mujdesi xx odasina taklayarak giris yapabilirsiniz. Sizi aramizda gormekten cok mutlu olacagiz. Yalniz odamizda uyulmasi gereken konular konusunda Forum uyelik Kurallarini bir kez daha okumanizi tavsiye edecegiz. Kufur, hakaret, kucumseme, alay etme gibi dusuk karakter ozellikler sergileyenler veya Islam propagandasi yapanlar odamiza bir daha giremeyeceklerdir.

  15 – Sohbet Odamiza Hosgeldiniz

  Buraya (Paltalk’taki Sohbet odamıza) Türkiye’de veya Türkiye dışında yaşayan üyelerimiz eger daha once Paltalk sistemini kurup isim almislarsa hemen dogrudan giriş yapabilirler!
  Paltalk Scene’yi indirip kurduktan sonra Kullanıcı isim, sifre, email adresiniz ve gizli soru ve cevabınızla kayit oluyorsunuz ve Paltalk Scene’ye giriş yapıyorsunuz. Sonra BURAYI TIKLAYARAK DOGRUDAN Hristiyan Turk Sohbet Jesus for Turks odamıza giriyorsunuz..
  İyi Sohbetler…

  ÇOK ÖNEMLİ NOT: Forum üyelik kurallarını tekrar okumanızı öneririz. Sohbet odasında hakaret, tehdit veya küfür eden, inancımızla alay eden veya bağlı olduğu dinin propagandasını yapmaya gelen üyeler önceden uyarılmadan görevli adminlerimiz tarafından odamızdan uzaklaştırılırlar!!

  Quote:

  Nasıl Hristiyan Olabilirim?

  Evreni yöneten fizik yasaları olduğu gibi Tanrı’yla olan ilişkimizi yöneten ruhsal yasalar da vardır. Tanrı’yla irtibata geçip, O’nunla uyum içinde mutlu ve sonsuz bir yaşama sahip olabilmek için özellikle bilip, uygulaman gereken dört kural vardır:

  1’nci Kural
  Bilmelisin ki, başlangıçta Tanrı insanı kendisiyle uyum içinde yaşayıp, kendisini yüceltsin diye yaratmıştı. Fakat insan isyan edip, Tanrı’nın yaşamını yönlendirmesini reddedip, Şeytan’ı yeğlemiştir. Bunun sonucunda insanlık Tanrı’nın kendisi için hazırladığı görkemli yaşamı yitirmiş ruhsal bir bataklığa gömülmüştür.

  2’nci Kural
  Bilmelisin ki, Tanrı, insana olan sınırsız sevgi ve merhametinden dolayı onları yeniden kurtarmak ve cennete girmelerini sağlamak için bir kurtarma planı hazırlayıp uygulamaya koymuştur. Bu kurtarma planının doruk noktası olan Isa Mesih, senin ve benim kurtuluşum için göksel yüceliğinden soyunup uşak durumunu almış, aramıza gelmiştir. Tanrı’nın planı uyarınca temiz, kutsal yaşamını biz günahlı insanların yaşamına bir bedel olarak kurban etmiştir. Bizim çekmemiz gereken ölüm cezasını kendisi çekmiş ve bu şekilde bizlerin günah ve ölümden kurtulmasına yol açmıştır.

  3’üncü Kural

  Bilmelisin ki, Isa Mesih’in sağladığı bu kurtuluştan yararlanabilmek için, günahlı olup kendi kendini kurtaramayacağını, Tanrı’dan uzakta müşkül bir durumda, kayıp olduğunu alçakgönüllülükle kabul etmelisin. Kutsal Kitap’ın bildirdiği gibi:

  “Hiç ayrım yoktur. Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı.” (Rom. 3:23).

  “Çünkü hepimiz bir murdar gibi olduk ve bütün doğruluk işlerimiz kirli esvap gibidir.” (Iş. 64:6).

  Bu resim ve ayetlerin gösterdiği gibi sen günahlısın ve günahın nedeniyle de Tanrı’dan ve Onun bereketlerinden yoksunsun. Yargı ve Tanrısal ceza altındasın. Tanrı’yla senin aranda günah nedeniyle aşılamaz büyük bir uçurum bulunmaktadır. Tarih boyunca insanlar, kişisel çabalarıyla, iyi işler, iyi ahlak, dua, ayin, felsefe vs… yoluyla bu uçurumu aşmayı ve Tanrı’ya erişmeyi aradılar. Ama bütün bunlara rağmen başarılı olamadılar. Sonunda Tanrı’nın bizzat kendisi, yandaki resimde görüldüğü gibi bu soruna Isa Mesih yoluyla kesin bir çözüm sunmuştur:

  “Isa ona dedi: Yol, gerçek ve yaşam Ben’im; benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez.” (Yu.14:6).

  “Başka hiçbirinde kurtuluş yoktur. Gök altında adamlar arasında verilmiş başka bir isim yoktur ki O’nunla kurtulabi lelim.” (Elçi. 4:12).

  4’üncü Kural
  Sonsuz yaşama sahip olmak için vurgulamış olduğumuz bu gerçekleri yalnızca teorik olarak bilmen yeterli değildir. Bunları ciddiyetle uygulamaya geçmelisin. Vakit geçirmeden Isa Mesih’i Rabbin, temsilcin ve Kurtarıcın olarak kabul etmeli, günahlarından tövbe ederek vaftiz olmalı ve yaşamını Tanrı’ya adamalısın.

  “İsa’nın Rab olduğunu açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen kurtulacaksın.” (Rom.10:9-10).
  “Tanrı geçmiş dönemlerin bilgisizliğini görmezlikten geldi; ama şimdi her yerde herkesin tövbe etmesini buyuruyor” (Elçi. 17:30).
  “Işte kapıda duruyor ve çalıyorum; eğer biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim ve ben onunla ve o benimle akşam yemeği yiyeceğiz.” (Esin.3:20).

  Eğer istersen, şu şekilde dua ederek böyle bir kararı alabilirsin:

  “Sevgili Tanrım. Ben, günahlı kaybolmuş biriyim. Bağışlanmaya muhtacım. Mesih’in benim günahlarım için ölüp dirildiğine gönülden inanıyorum. Mesih’in Kurtarıcı ve Önderim olarak yaşa-mıma gelmesini istiyorum. Bütün günahlarımı affet ve beni senin bir çocuğun yap. Bundan sonra yalnızca senin için yaşamak istiyorum. Yaşamımı senin iradene göre yönlendirebilmem için bana yardım et ve bu duamı Isa Mesih’in adıyla kabul et. Amin.”

  Bu duayı bütün yürekle onaylamış ve İsa Mesih’in yaşamına girip Rabbin ve Kurtarıcın olmasını dilemişsen, bunu yukarıdaki ankete oyunu kullanarak belirtebilirsin.

  Eğer bu duayı tüm yüreğinle Tanrı’ya yönelttiysen, emin olabilirsin ki, yalan söylemeyen Tanrı vaadi uyarınca senin bu duanı işitmiş ve senin bütün günahlarını Mesih’in adıyla silmiştir (1.Yu. 1:7-9). Tanrı önünde artık doğru ilan edilip, Tanrı’nın bir çocuğu durumuna geldin (Yu.1:12, Rom.3:23,26). Şeytan ve günaha karşı yengi durumundasın (Rom. 8:37). Daha şimdiden sonsuz yaşam güvenliğine sahip olup, Tanrı’yla yepyeni güvenlikli ve serüven dolu bir yaşama başladın (1Yu. 5:13). Bu yeni yaşamda ilerlemen için şu dört noktayı asla unutma:

  • Tanrı’nın Sözü Kutsal Kitap’ı her gün oku (2Tim.3:15-17),
  • Her gün dua et (1Sel. 5:17),
  • Kutsal Kitap’a bağlı bir Mesih Inanlıları topluluğu (Kilise) bul (Ibr.10:25).
  • Ailende ve çevrende Isa Mesih hakkında tanıklıkta bulun (Elçi. 26:17-18).

  Tanrı’nın şu vaadini asla unutma:

  Seni asla bırakmam, seni asla boşa çıkarmam’ (Ibr.13:5)

  Tanrı Sevgidir

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.