Hristiyanlık Eğitimi

• Bu konu 6 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeşlerim,

Bana Hristiyanlık eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?

Bu eğitimi nereden alabilirim?Süresi ne kadardır?Bu eğitimi alacağım yerde ikamet etme şansım nasıldır?Bu eğitimi alabilmek için gerekli koşullar nelerdir?

Geçenler de, Antalya İncil Kilisesi Pastörünün bir röportajını okurken, ilk başta açık öğretimden mezun olduğunu daha sonra ise Selçuk’taki İncil okuluna gittiğini belirtmişti.

Hristiyanlık eğitiminin açık öğretim versiyonu da var mıdır?

Şimdiden teşekkürler…

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim Selçuk’daki TİRANUS İncil Okulu’nun kapandığını biliyorum. Forum’daki TİRANUS İncil Okulu’nda eğitim görüp mezun olan kardeşler size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Miami Uluslararası İlahiyat Fakültesi Türkçe Bölümü ( MİNTS ) akademik eğitim almak isteyen Hristiyanlara yöneliktir.

http://www.mintstr.net/?lg=9679b5ee4e7ff2efcc387fc752c6f63527f0e98f4a3e2473104525c1739beaa7&lang=tr&id=m0101

MİNTS’de internet üzerinden eğitim gören forumdaki kardeşlerimiz sanırım size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

Anonim
    Pasif

Sevgili sonsuzdiren,

Size ne desem az; ama yine de çok sağolun.

Verdiğiniz web sayfası oldukça işime yarıyacak…

klaus
    Anahtar yönetici

@sonsuzdiren 6791 wrote:

Sevgili kardeşim Selçuk’daki TİRANUS İncil Okulu’nun kapandığını biliyorum. Forum’daki TİRANUS İncil Okulu’nda eğitim görüp mezun olan kardeşler size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Miami Uluslararası İlahiyat Fakültesi Türkçe Bölümü ( MİNTS ) akademik eğitim almak isteyen Hristiyanlara yöneliktir.

http://www.mintstr.net/?lg=9679b5ee4e7ff2efcc387fc752c6f63527f0e98f4a3e2473104525c1739beaa7&lang=tr&id=m0101

MİNTS’de internet üzerinden eğitim gören forumdaki kardeşlerimiz sanırım size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

selam. esenlik olsun. bende selçukdaki tevrat kursunun kapandığını biliyorum. ama tekrar açılma ihtimali var mı ? bu soruma da cevap gelirse minnettar kalırım. hoşçakalın.

Anonim
    Pasif

Sayın kayram; sorunuza olumlu yanıt veremesem de, Rab’deki kardeşim sayın sonsuzdiren’in dediği gibi MINTS’in internet üzerinden eğitim programları devam etmektedir.Üniversite öncesi, üniversite seviyesinde, üniversite sonrası iki yıllık ve de akademik olarak sürdürecekseniz üç yıl üzerinden.

Ama; böyle bir eğitim süreci yaşanmasa bile ki, Kutsal Kitap’ı okumalı,olanağımız varsa inanlı kişilerle iletişim içinde olmalı ve her daim, Rab ile beraberliğimizi sürdürmeliyiz.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !sudarabbe hamdolsun

Anonim
    Pasif

buda ülkemizin çok önemli bir eksiği malesef. hiristiyan türkler ne yazıkki internet üzerinden eğitim almak zorunda kalıyor.buda beni son derece üzüyor neden üniversitelerde bu inancın uzmanlarıdan oluşan ilahiyat fakülteleri yer almaz acaba?bugün ermeniler rumlar süryaniler vs kendi okuları ile kendi cemaatlarine eğitim vermeye çalışıyorlar. ama ya türkler hiristiyan türklerde en az müslüman türkler kadar bu şansa sahip olmalıdır.sonuçta müslüman olsun hiristiyan olsun türk kardeşlerimde inancının eğitimini almalıdır.

Anonim
    Pasif
    izmirligizem;8339 wrote:
    buda ülkemizin çok önemli bir eksiği malesef. hiristiyan türkler ne yazıkki internet üzerinden eğitim almak zorunda kalıyor.buda beni son derece üzüyor neden üniversitelerde bu inancın uzmanlarıdan oluşan ilahiyat fakülteleri yer almaz acaba?bugün ermeniler rumlar süryaniler vs kendi okuları ile kendi cemaatlarine eğitim vermeye çalışıyorlar. ama ya türkler hiristiyan türklerde en az müslüman türkler kadar bu şansa sahip olmalıdır.sonuçta müslüman olsun hiristiyan olsun türk kardeşlerimde inancının eğitimini almalıdır.

Sevgili İzmirligizem

Biliniz ki bizler internet üzerinden ögreti almamaktayız.
    Elimizde yaşayan, diri Tanrı’nın sözlerinin bulundugu KUTSAL KİTAP bulunmaktadır.
    Tüm ögretimizin kaynagı TANRI SÖZÜ’dür
    Üzülmeniz gereksiz.
    O bizim Ögretmen’imizdir.
    Bizler diplomalar peşinde degiliz, bir ünvan aramıyoruz.
    O’nun ruhu aracılıgıyla yaşam buluyoruz.
    Rab’be izzet olsun.
    rabbe hamdolsun
    amin

Anonim
    Pasif

Sayın halleluya; sizin anlamlı yazınıza katılıyorum. Ama sayın izmirligizem’in bahsettiği sanırım ki, MINTS gibi internet üzerinden verilen eğitim olsa gerek !

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Çünkü görünen her şey ışıktır. Bunun için şöyle deniyor: ” Uyan, ey uyuyan ! Ölümden diril ! Mesih sana ışık saçacak. ” ( Ef. 5:14 ) isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.