Hristiyanlıgı secmek

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Baslık benım son gunlerde dusundugum bır olay fakat oyle kolay olmuyor Islamda bır yerden benı bırakma dıyor kafam karısık. Sıze sorum su sızın Hrıstıyanlıgı secmenızdekı en buyuk etkenınız neydı?

Sagolun

Anonim
    Pasif

Mahmut merhaba;
    evet, zor bir secimdir. lutfen bu sitedeki “tanikliklar” kismi altinda yazilanlari oku. taniklik, bir insanin Mesih’le nasil tanistigini anlatan gercek olaylari anlatiyor. Kolay gelsin.

Anonim
    Pasif

Mahmut merhaba;
    evet, zor bir secimdir. lutfen bu sitedeki “tanikliklar” kismi altinda yazilanlari oku. taniklik, bir insanin Mesih’le nasil tanistigini anlatan gercek olaylari anlatiyor. Kolay gelsin.

Kardeş Mahmut;

O Gelecek kardeşin,
    Yukarda yazdığına ilave olarak, bende paylaşımda bulunmak istedim.

“Bir adamla karısı,bir çocuk evlat edinme umuduyla öksüzler yurdunu ziyaret ederler.İstedikleri ,küçük bir erkek çocuğu’dur.Küçük çocukla konuşurlarken ona verebilecekleri pek çok şeyin olduğunu hararetle anlatırlar..Ama küçük çocuk onları şaşırtır.ve

“Eğer bütün verebileceğiniz iyi bir ev,giysiler,oyuncaklar,ve diğer çocukların çoğunun sahip olduğu şeylerden ibaretse,o zaman neden öksüzler yurdundan ayrılayım.?”Der.
    Kadın:”Bunlardan başka ne istiyebilirsin ki diye sorar.
    Küçük çocuk:”Ben yanlızca ,biri tarafından sevilmek istiyorum”
    Der.

Sevgisiz bir Tanrı, birde bu şekliyle düşünün.

Neden diye soruyorsunuz ?
    Var olduğunu bildiğiniz,Ama onun sevgisine ulaşamadığımız,gözyaşları içinde günlerce, hiç bıkmadan ettiğimiz dua’ların ,sanki görünmez duvarlara çarpıpta size dönüşüne tanık oldunuzmu.?

İnandığınız, Allah’ınıza yalvarırken.yardım dilerken ,sizi teselli etmesini beklerken,O inandığınız Allah’ınızdan kendinizi çok uzak hissettiniz mi.?

Tüm çabalarınıza ramen,içinizde duyduğunuz iç huzursuzluğun geçmesi için,anlamını dahi bilmediğiniz arapca dua’ları okurken,olması gereken esenlik,rahatlamanın yerini,ruhsal boşluk doldurdumu.?

Tüm mücadelenize karşılık,İçte duyduğunuz ruhsal açlık,sizi her geçen gün yiyip bitirdimi.?

İnandığınız Allah’ınıza karşı,kendinizi lanetli gibi, hiç hissettiniz mi?
    (O’na ulaşmamanın getirdiği bir ceza olarak)
    Tüm inancınıza,karşı,size uzak bir Allah düşüncesi sizi daha kırılgan,daha güçsüz,daha kindar,daha açımasız yapma yolunu size açmadımı.?

Derinlerdeki özlem ve incilmişliklerimizi,kırılganlıklarımızı,ancak sevgi dolu,bizle birebir beraber,bize hemen cevap veren,ve benzerliğinde yaratıldığımız, TANRI paydaşlığı doyurabilir.

İşte bu Tanrı, Hristiyanların inandığı İSA Mesih’tır.

Bedeninde, bir insanın duyabileceği her türlü, acıyı,sıkıntıyı tattı.benim düşüncemi,benim sıkıntılarımı,benim sevgimi,ancak benim gibi insan bedeninde yaşayan bir Tanrı bilebilir.

İnandığımız Kutsal KItap’ımızda İsa Mesih için:

“İnsanlarca hor görüldü,yapayanlız bırakıldı,acıların adamıydı,hastalığı yakından tanıdı,İnsanların yüz çevirdiği biri gibi hor görüldü,Aslında hastalıklarımızı o üstlendi,Acılarımızı o yüklendi.Bizim suçlarımız yüzünden o eziyet çekti,Esenliğimiz için gerekli ceza Ona verildi.Baskı görüp eziyet çektiysede ağzını açmadı, Kesime götülülen kuzu gibi Kırkıcıların önünde sessizce duran koyun gibi ağzını açmadı.
    “Yeşaya 53:

Beni anlayan Tanrı,beni tanıyan bana yüzü dönük ,bana cevap veren ve elimi tutan Tanrı’dır.

Esenlikle

Anonim
    Pasif

quote=Mahmutt;21018]Baslık benım son gunlerde dusundugum bır olay fakat oyle kolay olmuyor Islamda bır yerden benı bırakma dıyor kafam karısık. Sıze sorum su, sızın Hrıstıyanlıgı secmenızdekı en buyuk etkenınız neydı?
    Sagolun[/quote]

Sevgili Mahmutt kardeşimiz,

Hristiyantürk forum sitemize hos geldin. Burada Hristiyanlığı kulaktan dolma sözlerle değil, ama birebir gerçek Hristiyanların ağzından duymak çok daha mantıklı, çok daha doğru ve sen de doğru olanı yaptın. Rab seni bu konuda bolca bereketlesin ruhsal gözlerini açsın.

Son günlerde ‘Hristiyanlığa geçme’ konusunun seni çok düşündürdüğünü fakat bunun pek de kolay olmadığını söylüyorsun. Aslında buna Hristiyanlığa geçmek değil de, ‘Tanrı ile kişisel bir ilişkiye girmek’ desek daha doğru olur. Yani gömlek değitirir gibi bir dinden diğerine geçmek insanın yaşamında hiçbir şeyi değiştirmez. Tanrı sevgidir sevgili Mahmutt, O seni de seviyor, seninle çok yakından ilgileniyor ve kurtarmak istiyor. Bunun için buradasın, seni buraya yönlendiren Rab’bin ta kendisidir. Bu nedenle Tanrı, Mesih İsa’da sana kurtuluş kurtuluş elini uzatıyor. Diğer taraftan Şeytan, kafanı olumsuz düşüncelerle doldurmak ve karıştırmak için boş durmuyor. Ama sana tavsiyem şudur: Samimi bir şekilde RAB ile çok yakın bir arkadaşınla, ya da babanla konuşur gibi konuş. O’na, ‘Tanrım seni, gerçek yaşayan diri Tanrı’yı tanımak istiyorum. Lütfen kendini bana açıkla ve göster!’ diye seslen. Rab’bin kulakları kendisini içtenlikle arayanlara açıktır ve onların bu şekilde ettikleri duayı yanıtlamakta asla gecikmez. Kutsal Kitap’ta Tanrı şöyle diyor Tanrı:

‘Dünyayı yaratan, yerini alsın diye ona biçim veren, adı RAB olan şöyle diyor: Bana yakar da seni yanıtlayayım; bilmediğin büyük, akıl almaz şeyleri sana bildireyim!’ (Yeremya 33:2-3).

Rab seni çok seviyor sevgili Mahmutt, O’nun senin için çok güzel tasarıları var, güzel planları var. O, bugün sana şöyle diyor:

‘Çünkü sizin için düşündüğüm tasarıları biliyorum’ diyor RAB. Kötü tasarılar değil, size umutlu bir gelecek sağlayan esenlik tasarıları bunlar. O zaman beni çağıracak, gelip bana yakaracaksınız .Ben de sizi işiteceğim. Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle arayınca beni bulacaksınız. Kendimi size buldurtacağım’ diyor RAB’ (Yeremya 29:11-14).

Tüm insanlık günahlıdır ve sonsuz cehennem yargısıyla yargılanmaktadır. Günah, ilk atamız olan Adem ile Havva’nın günaha düşmesi nedeniyle dünyamıza girdi ve insan ölümlü oldu. Kutsal İncil Kitabı’nda elçi Pavlus şöyle der:

‘Günah bir insan aracılığıyla, ölüm de günah aracılığıyla dünyaya girdi. Böylece ölüm bütün insanlara yayıldı. Çünkü hepsi günah işledi’ (Romalılar 5:12).

İnsan günah nedeniyle sonsuz cehennem ölümüne mahkumdur. Bu nedenle İsa Mesih günahlı insanı cehennem yargısından kurtarmak için insan bedenine bürünerek gönüllü olarak dünyamıza geldi. Ödememiz gereken günah borcunu kendisini kurban sunusu olarak vererek ödedi. İsa Mesih’in senin de günah borcunu ödemiştir. Bunu kabul edersen ve O’nu yaşamına RAB ve KURTARICI olarak alırsan kurtulacaksın.

Sorularını sormaya devam et. Seni Kutsal Kitap’ın ışığında aydınlatmaya ve sorularını severek yanıtlamaya devam edeceğiz.

Rab’bin esenliğinde kal
    Sevgilerimle

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.