Hristiyanların, Evreim ve Ateizm hakkındaki görüşleri ve çalışmaları nelerdir?

 • Bu konu 2 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27806
  Anonim
  Pasif

  Öncelikle şunu belirteyim ki:
  Ben bir Müslümanım ve bu siteye İslamiyet-Hristiyanlık tartışmasını yapmaya gelmedim çünkü ben bu konu üstünde daha önceleri çok dönüp dolaştım her iki dini de şüpheciliğin sınırlarını zorlayarak inceledim ama her defasında edindiğim sonuç aynı oldu.

  Benim bu konuyu açma nedenim her iki dininde aşağı yukarı ortak görüşlere vardığı Ateizm,Darvinizm ve Evrim hakkında
  Müslümanların bu konudaki öne sürdükleri açıklamaları araştırdım ve okudum-açıkçası çok yararlı oldu- ve bu konuyu bir de Hristiyanların ağzından dinlemek istedim.Hristiyanların bu konu hakkındaki savunmalarını ve bilimsel çalışmalarını açıklarsanız çok memnun olurum
  Eminim ki bu tartışma her iki din mensupları için de yararlı olacaktır.

  saygılarla…

  #37162
  Anonim
  Pasif

  Evrimi hristiyanlar veya müslümanlar araştırmamalı.Evrimi bilim adamları o işin uzmanları araştırmalı.Evrim bir olgudur bu olgu değişse dahi bu olguyu çürütecek olan bir dine mensup biri değil bir bilim adamı olacaktır.Darwinizm diye birşey yoktur o sizin uydurmanız.Ben de Edisonizm Einsteizm gibi terimler uydurabilirim.Bilim insanları evrimi gravitasyon (kütle çekim kanunu değil yer çekimi teorisi) kadar gerçek görürler.

  #37170
  Anonim
  Pasif

  Cevap yok mu ?

  #37173
  Anonim
  Pasif

  Bu konuya cevap verebilecek kimse yok mu?

  #37178
  Anonim
  Pasif

  “Evrim hem bir teori hem de bir olgudur (bilimsel bir gerçektir)” şeklindeki ifadeye, biyoloji literatüründe sıkça rastlanır Bu ifade evrimin iki şekilde kullanılması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. “Evrim olgusu” ile kast edilen, bilimsel gözlemler ve deneyler ile meydana geldiği görülmüş olan, biyolojik organizma topluluklarındaki değişimlerdir. “Evrim teorisi” ile kast edilen ise bu değişimlerin nasıl meydana geldiğinin günümüzdeki bilimsel açıklaması olan modern evrimsel sentezdir. Bu terimlerin yanlış kullanılması ve yanlış anlaşılması, evrim teorisinin doğruluğuna karşı çıkan görüşleri temellendirmek için kullanılmıştır.

  Yani evrim sadece bir teori değildir bu açıklamayı vikipediden aldım ki her biyolog bunu söylüyor.Bu noktadan sonra evrim yok derseniz zaten dinin en büyük yasaklarından birini yapmış olursunuz ”Yalan söylemek”

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.