Hristiyanlardan korkuyorlar.

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27015
  Anonim
  Pasif

  Korkuyorlar..
  Hrıstiyan’lardan korkuyorlar.
  Korkuyorlar,Müslümanlıktan, Hrıstıyanlığa daha fazla geçilmesinden korkuyorlar.
  Bu yüzden de, İran’da Din değiştirip, Hristıyan olanları idam ediyorlar.

  İran’da Hrıstıyanlığı seçtiği için,18 Yıl önce idam edilen Hüseyin Soodman isimli, İmanlı kardeşimizden sonra da şimdi,Hüseyin’in Oğlu’da aynı cezaevinde.Nedeni Hristıyan olması.

  Ülkede geçen yaz çoğunlukla kabul edilen Yasa başka dine geçenlerin idamını öngörüyor.

  İran’da geçen yaz parlamentoda kabul edilen bir yasa tasarısının, din değiştiren erkeklerin idam, kadınların da ömür boyu hapisle cezalandırılmasını öngördüğü ve bu yasa yüzünden Hıristiyanlığa geçen on binlerce İranlının can güvenliğinin büyük tehdit altında olduğu belirtildi.
  İngiliz “Daily Telegraph” gazetesinin haberine göre, 196 evet oyuna karşılık yalnızca 7 milletvekilinin hayır oyu kullandığı yasa tasarısının ilk kurbanı, Hıristiyan olduğu için 18 yıl önce asılan Hüseyin Soodmand’ın oğlu Ramtin olacak. Geçen 21 Ağustos’ta tutuklanan ve halen Meşhed Cezaevi’nde tutulan Ramtin aslında Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçenlerden değil, babası tarafından Hıristiyan olarak yetiştirildi. Ramtin’in Londra’da yaşayan kız kardeşi Rashin’le konuşan İngiliz gazetesi şu bilgileri verdi.
  “İslami ceza kanunu” adı verilen ve parlamentoda bir kez daha oylanıp dini lider Hamaney’in imzasını bekleyen yasa tasarısı Batı medyasının dikkatlerinden kaçarken, insan hakları konusundaki bütün uluslararası sözleşmelere aykırı olmasına karşın Avrupa’dan tepki de görmedi. Yeni yasal düzenleme İran Anayasası’nın “kimse inançlarından dolayı taciz edilemez ve cezalandırılamaz” diyen 23. maddesine de aykırı. İran’a BM’den de herhangi bir kınama gelmedi.

  İdamlar artar
  Kız kardeşi Rashin’in anlatımına göre, cezaevindeki Ramtin’e herhangi bir suçlama yöneltilmedi. Rashin, “Çok derin endişe içindeyim. Erkek kardeşim din değiştirmiş değil, Müslüman olarak dünyaya gelmedi. Babam hepimizi Hıristiyan olarak büyüttü. Yine de onun için korkuyorum, çünkü İran’da doğan herkesin Müslüman olduğunu varsayıyorlar” diye konuştu.

  İki seçenek sunuyorlar
  Kendisi 14 yaşındayken babası Hüseyin’in tutuklanarak 1 ay cezaevinde kaldığını söyleyen Rashin, 6 ay sonra din polisinin babasını yeniden tutukladığını ve kendisine iki seçenek verildiğini anlattı. İranlı yetkililer, Hüseyin Soodmand’a, “Ya Hıristiyanlıktan çık ve Hıristiyanlığı kötüle ya da idam edileceksin” dediler. Ancak rahip olan Hüseyin Soodmand inancını değiştirmedi ve sonunda asıldı.
  Dünya Hıristiyanları Dayanışması adlı sivil toplum kuruluşu yetkilisi Alexa Papadouris da İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’ın yeni yasa lehine lobi yaptığını, uluslararası toplumdan güçlü bir reaksiyon olmazsa İran’da rasgele idamların artacağına dikkat çekti.

  Evet kardeşler iran’ın bu günlere nasıl geldiğini, yaşı kırkın üzerinde olan, dünya ve din üzerinde okuyan,biraz duyarlı olan insanlar çok iyi bilmektedirler.
  İran, dünya modasının cazibe merkezi,üniversiteler kenti Tahran’ı, sosyal hayatın su gibi aktığı Şah’lıkta olsa özgür bir ülke iken yirmi otuz yıl içinde islam tarafından, aykırı düşünen her insanın zulme uğradığı,Hristiyan olanların allah adına öldürüldüğü bir yobaz molla diktatörlüğüne dönüştü.

  Kimse islamın ne kadar sevgi ve hoşgörü dini olduğuna dair fetvalar vermesin işte gözümüzün önünde bir ülke yönetiminin nasıl canavara dönüştüğünün gerçek kanıtı.
  İranda’ki beyni uyuşmuşlar kendilerince yanlış birşey yapmıyorlar,çünkü
  inandıkları kitap Kuran, dinden döneni vurun diyor.
  Hatta kardeşlerimizi öldüren sapkınlar kendilerinide cennet ehli olarak görüp inandıkları Allah’a hizmet ettiklerini sanıyorlar.

  Biz Mesih İsa’yı Rab ve kurtarıcı olarak kabul etmiş İse’viler için sorun yok,gerçekten yok, neden mi..?

  Çünkü biz Mesih imanlıları için,

  “Yaşamak Mesih’tir,ölmek kazançtır.”
  Filipililer 1:21

  Hiç bir müslüman unutmasın ki Hristiyan’lık şehitlerimizin kanı ile büyümektedir,

  Oğul Ramtin göksel baba’sı İsa Mesih ve dünyasal babası Hüseyin Soodman’dan nasıl kopmadıysa,Mesih’e iman etmiş,gerçek Hristiyanlarda her türlü baskı ,zulüm ve ölümler karşısında hiç bir zaman boyun eğmeyecektir.

  Esenlik,lütuf,merhamet ve kutsal ruhun paydaşlığı zulüm altındaki Mesih imanlısı kardeşlerimle olsun……………………………………Amin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.