hristiyanlar

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Merhaba birşey sormak istiyorum müslümanlar arasında hristiyanların cehenneme gideceği inanışı hakim,daha doğrusu müslüman olmayan herkesin…Peki hristiyanlıktada böyle bir inanç varmı ? Yani hristiyan olmayanların cehenneme gideceği gibi ? Lütfen cevap verin…

Saygılar

Anonim
    Pasif

Sevgili Misafir,

Aşağıda İncil’den birkaç ayet yazdım. Yardımcı olabileceklerine inanıyorum.

İsa: “Yol, gerçek ve yaşam Ben’im” dedi. Benim aracılığım olmadan Baba’ya (Tanrı’ya) KİMSE gelemez” (Yuhanna 14:6).

İsa ona: “diriliş ve Yaşam Ben’im” dedi. “Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır. Yaşayan ve bana iman eden ise asla ölmeyecektir” (Yuhanna 11:25).

“Başka HİÇ KİMSEDE kurtuluş yoktur. Bu göğün altında, insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek, başka HİÇBİR ad yoktur” (Elç. İşl.4:12)

“İsa’nın Mesih olduğunu yatsıyan YALANCI değilse, kim yalancıdır? Baba’yı ve OĞUL’u yadsıyan MESİH KARŞITIDIR. OĞUL’U yadsıyanda Baba (Tanrı) YOKTUR; OĞUL’U açıkça kabul edende Baba da vardır” 1.Yuhanna 2:22,23).

“Sevgili kardeşlerim, her Ruha (öğreti veya dine) inanmayın. Tanrı’dan olup olmadıklarını anlamak için, ruhları sınayın. Çünkü birçok SAHTE PEYGAMBER, dünyanın her yanına yayılmış bulunuyor. İsa Mesih’in beden alıp dünyaya geldiğini kabul eden her ruh (öğreti) Tanrı’dandır. Tanrı’nın Ruhu’nu bununla tanıyacaksınız. İsa’yı kabul etmeyen (yani beden alıp gelmiş Tanrı Oğlu olduğunu) hiçbir ruh (öğreti), Tanrı’dan değildir. Böylesi, Mesih Karşıtı’nın (Şeytan’ın) ruhudur….. Sahte peygamberler dünyadandır. Bu nedenle söyledikleri sözler de dünyadandır (şarap, süt, bal ırmakları, bol meyve ve yemiş veren ağaçlar, devamlı hizmet eden oğlancıklar ve daimi bakire, göğüsleri tomurcuklanmış Huri kızları gibi mi acaba?) ve dünya onları dinler. Biz ise Tanrı’danız; Tanrı’yı tanıyanlar ise bizi dinlerler, Tanrı’dan olmayanlar dinlemez. Gerçeğin Ruhu ile Yalanın Ruhunu böyle ayırt ederiz” (1.Yuh.4:1-6)

“Baba’nın Oğlu’nu dünyanın KURTARICISI olarak gönderdiğini gördük; şimdi buna tanıklık ediyoruz. Kim, İsa’nın ‘TANRI OĞLU’ olduğunu açıkça kabul ederse, Tanrı onda yaşar, o da Tanrı’da yaşar” (1. Yuh.4:14,15).

“İsa’nın MESİH olduğuna inanan herkes Tanrı’dan doğmuştur. Baba’yı seven, Oğul’u da sever…… İsa’nın Tanrı Oğlu olduğuna iman edenden başka dünyayı yenen kim?” (1.Yuh.5:1,5)

“Tanrı bize SONSUZ YAŞAM verdi, bu yaşam O’nun OĞLU’ndadır. Kendisinde ‘TANRI OĞLU’ bulunanda Yaşam vardır, kendisinde ‘TANRI OĞLU’ bulunmayanda, YAŞAM YOKTUR” (1.Yuh.5:11,12).

İnsanlarda din olabilir, ama Yaşam, yani Ebedî Hayat yoktur. Çatlasa da, patlasa da; 40 defa eğilse, 90 defa doğrulsa da, duaları bin defa ezbere söylesede, ‘Mafiş Hayat’. Herşey boş. Mesih yoksa, sen de yoksun. Hayat sadece TANRI OĞLU MESİH’tedir ve sen ve ben, ancak bir dal gibi, bu ağaca aşılanmakla ve O’nun Ebedî Hayatı’nı paylaşmakla kurtulabiliriz. Rab, seni sever ve araştırmaların esnasında Rab’be (Allah’a değil) yakarırsan, O mutlaka kendini bulduracaktır. Sevgiler.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.