Hristiyanlar Tanrı’nın Öldüğüne mi İnanıyorlar?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27527
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Hristiyanlar Tanrı’nın Öldüğüne mi İnanıyorlar?

  Soru *:
  Bazı Hristiyanlar İsa’nın Tanrı olduğunu söylüyor. Tanrı ölümsüzdür, peki o zaman İsa nasıl ölebilir? Ayrıca Onlar farkına varmalılar ki ‘’Ölüm’’ demek yaşamın olmaması ve tüm güçten yoksun olma demektir. Eğer öyleyse Tüm güçten yoksun olduğu için o zaman başka birinin onu yeniden hayata geri döndürmesi gereklidir. Bu yüzden İsa Tanrı olamaz.
  Benim cevabım:
  Benim hatırladığım kadarıyla, Kutsal Kitabın hiçbir yerinde ‘’Tanrı öldü’’ demiyor. Bunun paradoksal olacağı konusunda sana katılıyorum. Tanrı yaşamın kaynağı ve yaşamın ta kendisidir.
  Muhammed öldüğü zaman onun canının ve ruhunun öldüğüne inanıyor musun? Ya da onun vücudunun öldüğüne ama ruhunun cennette yaşadığına mı inanıyorsun?
  Tanrı ölmedi ama insan olduğunda almış olduğu beden, o beden öldü. O gerçek bir ölümdü ve aslında çok zalimceydi.
  İsa sadece bir süreliğine bedensel şekil alıp sonra tekrar görünmeyen melekler gibi değildi. O gerçek bir insandı. Annesi ona (kutsal Ruhun gücüyle, mucizevi bir şekilde) hamile kaldı, o doğdu, İnsan beden aldı,ve o gerçek bir insandı. Bir insan olarak, acı çekti, kederlendi ve Çarmıh üzerinde ızdırap içindeydi. Onun üzerindeki tüm Dünyanın günah yükü ve cehennemin tüm sonsuzluğu kesin bir şekilde onu Tanrı [Baba] tarafından terkedilmeyi yaşamasına neden oldu. Ama aynı İsa Mesih ölümden dirilişi ile Tanrı tarafından kesin bir şekilde terk edilmediğini de gösterdi. Ama Günahlarımızı aldığı için Tanrı tarafından terk edilme cezasına çarptırıldı ve İsa bunu haykırdı. Tüm dünyanın günahları için Tanrı tarafından yargılanmanın ne demek olduğunu herhangi bir insanın hayal edebileceğini düşünmüyorum. Bu yüzden yerine geçmelik kurbanı ve Tanrının sunusunu kabul edecek olan biri yukarda söylediğim Tanrı’nın yargısından özgür olacaktır.
  Lütfen şunu aklında tut ki bende yanılabilir bir insanım ve mükemmel olmayan bilgimle en iyi cevabı vermeye çalıştım. Tüm söylediklerimde haklı olduğumu iddia etmiyorum. Her zaman cevaplarım düzeltildiğinde yada net olmadığım konularda daha net cevaplar için sorularınız yenilendiğinde mutlu olurum.
  *http://answering-islam.org/Q-A-panel/gd.html sayfasından türkçeye çevrilmiştir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.