Hristiyanlar Hz.muhammed'e Neden Inanmıyorlar?

 • Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24043
  Anonim
  Pasif

  Hristiyanlar Hz. Muhammed’e Neden İnanmıyorlar?

  Hem Hıristiyanlar hem Müslümanlar İsa’nın Mesih olduğu konusunda hem fikirdirler.

  İsa’nın Mesih olması ne anlama gelir?

  Hz. Muhammet’e ilişkin Hıristiyanlığın yorumuna Kutsal Kitap’ta İsa Mesih ile ilgili yazılanlar göz önünde bulundurularak karar verilmelidir.

  Kutsal Kitap’a göre Mesih, tüm Kutsal Yazıların ve Peygamberliklerin gerçekleşmesidir. Hıristiyanlar onun insanlığın kurtarıcısı olduğuna inanırlar.

  İsa Mesih şöyle demiştir: ” Yol, gerçek ve yaşam benim “

  Bu nedenle Hıristiyanlar gerçeğin ölçütünün İsa Mesih olduğuna inanırlar. Kutsal Kitap’ın tanıklığı budur. Hıristiyanlar Hz. Muhammet’e baktıklarında, İsa Mesih’le doruğa ulaşan tüm Kutsal Kitap tanıklığı ile değerlendirmelidirler.

  Hz. Muhammet ancak Kutsal Kitap’ın İsa Mesih ile ilgili tanıklığını kabul ettiği ölçüde Hıristiyanlar tarafından kabul görecektir. Aynı şekilde yine ancak Hz.Muhammet’in yaşamı ve öğretileri İsa Mesih’in çarmıhtaki kurtarışına tanıklık ettiği ölçüde Hıristiyanlar kendisini benimseyecektir.

  #28195
  klaus
  Anahtar yönetici

  İslam peygamberi Kur'an'da İsa Mesih'i Rab ve Kurtarıcı olarak kabul edip tanıtsaydı ve İncil'in müjdesini kabul etseydi, elbette o zaman Hz. Muhammed'in elçiliğini bizler de severek kabul ederdik.

  #28296
  Anonim
  Pasif

  İslam peygamberi Kur’an’da İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcı olarak kabul edip tanıtsaydı ve İncil’in müjdesini kabul etseydi, elbette o zaman Hz. Muhammed’in elçiliğini bizler de severek kabul ederdik.

  Muhammedin elçiligini kabul etmek onun dinini kabul etmek olmazmıydı? …o zaman hristiyanlık nerde kalirdı?.

  #28298
  Anonim
  Pasif

  İslam Peygamberi Muhammed’in, İsa Mesih’in geleceğini müjdeleyerek elçilik edebilmesi için İsa Mesih’ten önce gelmesi gerekirdi. İsa Mesih iİk ve Son Olan’dır. Bu nedenle İsa Mesih’ten sonra başka birinin gelmesine gerek kalmamıştır. Başka bir peygamberin gelmesine gerek kalmadığına göre, Hristiyanlar”ın ne Muhammed’in elçiliğini ne de İslamiyeti kabul etmelerine gerek kalmıştır.

  Logos

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.