Hristiyan olma yolunda ve günah

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar ben başka bir Hristiyanlık sitesine de kayıtlıydım ve uzun zamandır araştırmalarım sonucu Hristiyan olmayı düşünüyorum ancak sormak istediğim bir şey var.

1)İncil ayeti olduğunu bilmeden bir ayeti yalanladım. SİZE BİR TOKAT ATANA ÖTEKİ YANAĞINIZI DÖNÜN. bu söz için yahu ne saçma dedim:( Ama incil olduğunu bilmiyordum o zamanlar cahilliğimden böyle oldu. İsa Mesih Kutsal Ruh’a edilen küfür bağışlanmaz demişti. Ben tevbe ettim ne olacak Bağışlanır mıyım?

2) Henüz vaftiz olamam ancak seneye olabilirim bu durumda iman etsem Hristiyan olmuş olur muyum? Vaftiz gerekiyor mu? Bir de nasıl iman etmem lazım mesela İslamiyette şahadetle dine giriliyor. Hristiyanlıkta da şahadet mi var İsa’nın Oğulluğuna dair?

Lütfen yardım edin teşekkürler…

Anonim
    Pasif
    vesper;12238 wrote:
    Arkadaşlar ben başka bir Hristiyanlık sitesine de kayıtlıydım ve uzun zamandır araştırmalarım sonucu Hristiyan olmayı düşünüyorum ancak sormak istediğim bir şey var.

1)İncil ayeti olduğunu bilmeden bir ayeti yalanladım. SİZE BİR TOKAT ATANA ÖTEKİ YANAĞINIZI DÖNÜN. bu söz için yahu ne saçma dedim:( Ama incil olduğunu bilmiyordum o zamanlar cahilliğimden böyle oldu. İsa Mesih Kutsal Ruh’a edilen küfür bağışlanmaz demişti. Ben tevbe ettim ne olacak Bağışlanır mıyım?

2) Henüz vaftiz olamam ancak seneye olabilirim bu durumda iman etsem Hristiyan olmuş olur muyum? Vaftiz gerekiyor mu? Bir de nasıl iman etmem lazım mesela İslamiyette şahadetle dine giriliyor. Hristiyanlıkta da şahadet mi var İsa’nın Oğulluğuna dair?

Lütfen yardım edin teşekkürler…

Sevgili Vesper

Öncelikle sizi Rab Isa’nin ismiyle selamliyor ve Hristiyantürkforuma hosgeldiniz diyorum.Umarim forumumuzdan yararlanir ve bereket alirsiniz.Gelelim sorularinizin yanitlarina.
    Sevgili vesper 1.soruda sizin Kutsal Ruh’a küfür etmediginiz aciktir.O bakimdan rahat olunuz.Sizin eski yasantiniz Mesih’e gelip tövbe olmanizdan sonra anilmiyor artik.Rab günahlarinizin karsiligini hacta ödemistir.Bakin bunu Incil de tasdik ediyor.Bir kimse Mesih’teyse,yeni yaratiktir;eski seyler gecmis,hersey yeni olmustur. 2.korintliler 5,17

Ikinci soruna yanit olarak

Sevgili Vesper bir insan Isa Mesih’e iman ederse O’nun ismiyle de vaftiz olmasi gereklidir.Iman ettigini söyleyen kisi vaftiz olmayi da geciktirmeden gerceklestirirse iyi olur.Kilise bu konuda iman edene yardimci olacaktir.Iman etmek ve Rab Isa’nin isminde vaftiz olmak her hristiyanin gerceklestirdigi eylemlerdir.

Hristiyanlikta iman etmenin bir kalibi ve sekli yoktur.Islamiyetteki gibi kelime-i sahadet getirmekle bir dine ait olmuyorsunuz.Incil’de su ayet bize yardimci olur.

Isa’nin Rab oldugunu agzinla acikca söyler ve Tanri’nin O’nu ölümden dirilttigine yürekten iman edersen kurtulacaksin.Cünkü insan yürekten iman ederek aklanir,imanini agziyla aciklayarak kurtulur.Romalilar 10,9-10

Baska hic kimsede kurtulus yoktur.Bu gögün altinda insanlara bagislanmis,bizi kurtarabilecek BASKA HICBIR AD YOKTUR. Elcilerin isleri 4,12

Sevgili vesper senin de birgün yasayan Diri Rab’be gelmeni diliyorum.Rab yüreginde olsun.

SEvgiler.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Kores kardeşim sağol en kısa zamanda (bir aksılık çıkmazsa yarın) bir kiliseye gitmeyi düşünüyorum sorularım olacak.

Yardımınız için teşekkürler.

Tanrı sizi korusun…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.