• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25436
  Anonim
  Pasif
  05071524.jpg

  [URL=”http://javascript:void(0);”]Arka Görsel için tıklayın[/URL]

  Hristiyan İnancının Temelleri
  James Montgomery Boice

  Gerçeğe Doğru Kitapları

  Etiket: 30,00 YTL

  NetKitap Ederi: 25,50 YTL  JAMES BOICE, bu kitabında Hristiyan teolojisine ayrıntılı bir bakış sunmaktadır.Öğrenciler ve pastörler, Hristiyanlığın bütün önemli doktrinlerini kapsayan bu zengin kaynaktan yararlanacaklardır.Boice, bir pastör yüreği ve bilimsellikteki belirginlik kararlılığıyla, dikkatli bir biçimde Tanrısal doğa kavramını, O’nun özel ve genel vahyinin karakterini, insanın düşüşünü, bireyi ve Mesih’in hizmetini gözler önüne sermektedir. Sonra, Kutsal Ruh’un aklanma ve kutsallaştırma işini ele alarak devam eder.Kitap, kilise tarihi ve eskatologya’nın (son günlere ve sonrasına ait olayları konu edinen bilim) dikkatlice irdelenmesiyle son bulur.Bu kitabın, gelecek yıllar boyunca da önemli bir referans ve metin olarak, titiz ve fevkalade pratik mahiyette bir kaynak olarak kullanılacağını umuyoruz.

  ‘Kesin olarak birpastörün kitaplığında olması gereken, ve aynı zamanda iyi bir doktrinsel referans olan bir çalışmadır’. Memnonite Brethren Herald

  ‘Ziyadesiyle tavsiye edilir’.
  Dallas Theological Seminary

  ‘Hiç kimse, kavrayabildiğinin ötesinde olan ilahiyatla ilgili meseleleri, yeniden anlayabilmeye ihtiyaç göstermez.’

  Journal of Psychology and Theology

  Böyle bir eserin Türkçe’ye kazandırılması son derece önemlidir.Hristiyanlık konusunda bilgi edinmek ve bu konuda araştırma yapmak isteyenler için faydalı bir kaynak.

  (İsa Karataş Gerçeğe Doğru Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.