Hodri Meydan bolumu acilsin!

• Bu konu 6 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Uyelerin bire bir tartisabilecegi bir forum alani yaratilsin.

İddia sahibi yada tartismak isteyen davette bulunabilsin. Karsilikli
    tartissinlar.

Hodri Meydan bolumu en azindan deneme amaciyla da acilabilir.

Ne dersiniz sayin adminler?

Anonim
    Pasif

Sitede Üyelerimizden Sorular isimli bir bölüm var. İlgilenen kişiler gelip orada sorularını sorabilirler. Tartışma konusuna gelince, açıkça söylemek gerekirse katılmıyorum. Bunun nedeni tartışmaların sadece kavga doğurduğudur. Merkezimiz Kutsal Kitap’tır ve ben düşünüyorum ki tartışma bölümü olursa bazen diğer dinlerin kaynaklarını da kullanma ihtimali olacak. Ve ben bunun pek iyi olmadığının kanısındayım. Diğer dinlerden bize ne..?
    Mesih’i kötü taklit eden ideolojiler, felsefeler ve dinler var. Ama bizim amacımız gerçek İsa’yı duyurmaktır. Bu yüzden tartışma bölümünün açılmasından yana değilim.

NOT: Benim düşünceme katılmak zorunda değilsiniz. Ben sadece Kutsal Kitap ayetlerini düşünerek fikrimi bildirdim.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

İlginiz için teşekkür ederim.

Ben yararlı olabileceğini düşünüyorum.

Tartışmaktan kastım elbetteki spekulatif atışmalar değildir.

Kutsal Kitabı merkez almanız çok sevindirici ve yapıcıdır.

Teşekkürler

Anonim
    Pasif

Sevgili dilbera kardesim iyi niyetli ve samimi bir öneri ortaya koyuyorsun ama buraya gelenler de öyle mi?

Yillarca ve cesitli hristiyan sitelerinde zaten bizler hodri meydan dedik ve celiski(!!) ve iddialara yanitlar verdik ve hala da veriyoruz..Ama cogu kimse bu yanitlari daha dogru dürüst ne okudu ne de aslinda bir arayistalar.(gercegi arayan ve iyi niyetli az kisiler bunun disinda)

Ben de tugrul kardesim gibi düsünüyorum.Tartisma bir ise yaramiyor..Kutsal Kitap da bize tartisma ve didismelerden uzak durmamizi buyuruyor.Ögrenmek isteyen kisi “üyelerden sorular “bölümüne ögrenmek istedikleri konulari yazsinlar cevaplamaya haziriz.Hristiyan olmayanlarin bizlere Kutsal Kitap’tan ögretmelerine izin vermiyoruz.Uysal olup bizlerden ögrenecekler.

Sevgiler..

Anonim
    Pasif

Ben de bu iyi niyetli fakat istismara açık olan bölümün açılmamasından tarafım. Kardeşler bildirmiş, ben de çok kez şahit oldum. Amaç saldırmak, aşağılamak. Merak içerisinde olup da gerçekten araştırma niyetinde olan dostlar zaten sorular bölümünü kullanabilir. Bence de sadece ortalığı germekten başka bir işe yaramayacaktır.
    Sevgili Dilbera Dersimi, çok iyi niyetle önerdiğin belli ancak malesef durum bu.
    Sevgi, sevinç ve esenlikler dilerim

Anonim
    Pasif

İlgilendiginiz icin tesekkur ederim.
    Belki de haklisiniz. Forum tecrubeniz benden fazladir.
    Cogunlugunuz ayni kaniya varmis. Vardir bir hikmet.

Tamam unutalim bu oneriyi.

Benim dusuncem suydu:

Biri akil almaz iddialarda bulunuyor diyelim.
    İsa gercekte yasamadi, İncil degistirildi vs.
    Buyuk iddialar ciddi kanit gerektirir.

Oyle mi diyorsunuz. Gelin bire bir tartisalim.
    İddiani belgele. Ben de cevabini vereyim.

– Makro evrim var.

– Tamam, tartisalim.

Neyse ortaya ciksin hakikat.
    Ben boyle dusundum. Surec icerisinde farkli bir boyut kazanabilir.
    Bu da mumkun, her ne kadar mod.lar iletileri modere etse de..

Neyse..Gerek gorulmuyorsa oyledir.
    Var olan forum alanlarini kullanabiliriz.
    Nitekim kullaniyoruz. Sorun yok o halde.

Herkese iyi aksamlar

Anonim
    Pasif

Tamam Dilbera Dersimi kanıt gerek diyorsunuz da Tevrat’ın Sümer’den aldığı mitleri biliyorsunuzdur Nuh Tufanı v.b Utnapiştim hikayesinin biraz değiştirilmiş hali Tevrat’a ekleniyor alın kanıt.Nuh Tufanı olayı gibi büyük bir olay var ama hiçbir jeolojik naıt yok bununla ilgili .Mantıksız.

Anonim
    Pasif

Sayin merakli;

Bu bilinen bir iddiadir. Bu konuda hristiyan bakisi nasildir. Hristiyanlarin bir cevabi var mi? Tufan gercek miydi? Bu sorulari isterseniz musait bir zamanda muzakere edebiliriz. Sanirim pazar gunune kadar birsey yazamayacagim. Haftaya yogunlugum gecicek. İsterseniz bir baslik acin, sitedeki hristiyanlarin gorusunu alin. Ben konuya haftaya katilacagim.

Tesekkurler

Anonim
    Pasif

Sümerlerin, Nuh Tufanina benzer kültürel anlatimlari olmasi birseye kanit teskil etmiyor. Tufan olayi elbette insan kültürlerinde anilacaktir sonradan. Sümerlerin Tufan gerceginden etkilenerek, bu kültürü tasidiklari daha dogrudur. Nesiller bu anlatimlari birbirine vermislerdir. Musanin sümerlerden birsey almasina ihtiyaci yoktu, o orjinalden kaynagini aldi, vahiydi yararlandigi kaynak.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.