Hiç iyi değilim. Sadece dua edin.

• Bu konu 6 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşler merhabalar. Uzun bir süreden sonra siteye yeniden geldim. Fakat son zamanlarda yaşadığım sorun ve sıkıntılar bir hayli büyük. Bu olaylar karşısında Tanrının beni sevmediğini bile düşündüm. Çok büyük bunalımlar geçiriyorum.. Depresyon mu, yoksa panik atağımın daha da artması mı… Bilemeyeceğim. Ama kendimi hiç iyi hissetmediğim bir gerçek. Kiliseme de gidemiyorum.. Açıkçası iyi değilim kardeşler. Dua edin lütfen. Dua..

Anonim
    Pasif

Değerli kardeşim,
    Bu tür sıkıntıları, gel-gitleri zaman zaman yaşadığını görüyorum. Bir büyüğün olarak tavsiyem Rabbe olan güvenini hiçbir zaman kaybetme. Kötü anlarımızda hep Rab beni bıraktı, artık beni sevmiyor deriz. Ama öyle değil, bir baba çocuğunu sevmekten nasıl vazgeçer? Yaşadığımız her dakika Rab bizim için çalışıyor, mükemmel planını hazırlıyor. Beklerken sabırsızlığa düşeriz bazen ama en doğru zamanı Rab bilir. O’nu sabırla beklemeyi öğren, sonunda zafer senin olacak. Ne demişti Rab İsa Mesih:
    Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba’yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır. BEN KOYUNLARIMIN UĞRUNA CANIMI VERİRİM.
    Sen de Rabbin ağılındansın kardeşim. Ve senin uğruna canını vermiş bir çobanın var. O’nun bu müthiş sevgisini ve fedakarlığını düşün. O’nun sevgisinden hiçbir zaman şüphe etme. Ben de senin için dua edicem kardeşim ama sen de et… İhtiyacın olan esenliği Rabden alacaksın. Sen O’na ne kadar sıkı sarılırsan O’da seni o kadar sıkı sarar. Kendini O’nun güvenli ellerine bırak. O sana en iyi olanı verecek.
    Rabbin esenliği üzerinde olsun.

Anonim
    Pasif
    only god can judge me;14044 wrote:
    Sevgili kardeşler merhabalar. Uzun bir süreden sonra siteye yeniden geldim. Fakat son zamanlarda yaşadığım sorun ve sıkıntılar bir hayli büyük. Bu olaylar karşısında Tanrının beni sevmediğini bile düşündüm. Çok büyük bunalımlar geçiriyorum.. Depresyon mu, yoksa panik atağımın daha da artması mı… Bilemeyeceğim. Ama kendimi hiç iyi hissetmediğim bir gerçek. Kiliseme de gidemiyorum.. Açıkçası iyi değilim kardeşler. Dua edin lütfen. Dua..

Çok sevgili only god can judge me,
    Uzun bir zamandır siteye gelmedin ama bizler seni untumadık ve her gün senin için dua ettik, etmeye de devam edeceğiz. Rab seni çoook seviyor biz de seni çok seviyoruz. Sen Rabbin sevgili çocuğusun, O’na aitsin ve Şeytan’ın senin üzerinde hiçbir hakkı ve yetkisi yoktur. Sana 91. Mezmur’u okumanı, ve Rab’bin sana vaadettiği bu sözleri Şeytan’a karşı yüksek sesle ilan etmeni öneriyorum. Aşağıdaki gibi kendine uyarlayarak oku. Çünkü aşağıdaki vaatler senin içindir. Rab sana şifa verecek, seni tüm sıkıntılardan özgür edecek. Denenemelerde, sıkıntılarda senin yanında olacak ve seni hiç bırakmayacak. O’NA GÜVEN! Rabbimiz, gücümüzden fazla denenmemize asla izin vermez, bunu sakın aklından çıkarma!

Olumsuz düşünceler geldiğinde buna İsa Mesih’in adında karşı dur! Bu düşünceleri kabul etme…Şeytan yalancıdır, sürekli yalan şeyler fısıldar düşüncelerimize. Hırsızdır, sağlığımızı, huzurumuzu, sevincimizi çalmak ister. Bu tür düşünceler gelince kabul etme ve şöyle de yüksek sesle:

Ben İsa Mesih’e aitim, O’nun çocuğuyum. Senden gelen bu düşünceleri kabul etmiyorum. Rabbim’in benim için güzel düşünceleri, güzel planları var. Defol git iblis, seni İsa Mesih adıyla kovuyorum, düşüncelerimden uzaklaş!

91.Mezmur

‘Yüceler Yücesi`nin barınağında oturan, Her Şeye Gücü Yeten`in gölgesinde barınırım.
    O benim sığınağım, kalemdir derim RAB için, Tanrım`dır, O`na güvenirim.”
    Çünkü O beni avcı tuzağından, Ölümcül hastalıktan kurtarır.
    Beni kanatlarının altına alır, Onların altına sığınırım.
    O`nun sadakati benim kalkanım, siperim olur.
    Ne gecenin dehşetinden korkarım,
    Ne gündüz uçan oktan,
    Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
    Ne de öğleyin yok eden kırgından.
    Yanımda bin kişi, sağımda on bin kişi kırılsa bile, bana dokunmaz.
    Ben yalnız kendi gözlerimle seyredecek, kötülerin cezasını göreceğim.
    Ben RAB`bi kendime sığınak, Yüceler Yücesi`ni konut edindiğim için,
    Başıma kötülük gelmeyecek, çadırıma felaket yaklaşmayacak.
    Çünkü Tanrı meleklerine buyruk verecek, Gideceğim her yerde beni korusunlar diye.
    Elleri üzerinde taşıyacaklar beni,
    Ayağım bir taşa çarpmasın diye.
    Aslanın, kobranın üzerine basıp geçeceğim,
    Genç aslanı, yılanı çiğneyeceğim.
    O’nu sevdiğim için beni kurtaracağını diyor RAB,
    O’nu iyi tanıdığım için bana kale olacak.
    O’na seslenince beni yanıtlayacak,
    Sıkıntıda benim yanımda olacak,
    Kurtarıp yüceltecek beni.
    Uzun ömürle doyuracak,
    Bana kurtarışını gösterecek.”

Esenlikte kal
    Sevgilerle

Anonim
    Pasif

Yerin ve göğün Rabbi yaşamın esenliğin ve sevginin diri kaynağı olan Rabbimiz İsa Mesih,
    Only god can judge me kardeşimi senin diri ve yaşam dolu ellerine bırakıyorum kardeşim içim senin lütuf tahtının altında diz çöküyorum, sen kardeşime göksel merhametin ve Baba’nın yüreğindeki sevgi ve sıcaklıkla dokun. Onu rahatsız eden, onun esenliğini çalmaya çalışan her yanlış karanlık ve kötü fikir ve düşünceden kardeşimi özgür kıl. Evet bu kardeş senin izzetin ve kudretinle özgür kılındı ve Şeytanın bu kardeşimin üzerinde hiç bir hükmü ve yetkisi yoktur. Çünkü bu kardeş Mesih İsa’ya aittir ve Mesih’e ait olanlara artık hiçbir mahkumiyet yoktur. Göksel Baba, kardeşimin yüreğinde ve imanında Mesih’in Kutsal Ruhu’yla yeni bir tazelenme ve yenilenme başlat, ona göksel ve diri arzunu tatdır onun yaşamına hoş kokunu yay. Ve kardeşimin yaşamında başlattığın göksel işi tamamla. Mesih İsanın lütuf dolu adıyla amin.

Anonim
    Pasif

Sevgili only god can judge me…neler hissettiğin anlıyorum. Ben de 8 yıldır değişik ruhsal hastalıklarının tedavisini görüyorum. Zaman zaman gel gitler bende de oluyor. Örneğin geçen 2 sene dışarı adım bile atmadım. Hiçbiryere gidemiyordum. Takıntılar,öfkeler,kızgınlıklar ve korku beni sarmıştı…

Örneğin ben alkoliğim ve iyileşme periyodundayım (bir ömür sürecek) şu an benim tıbba göre depresyonda olmam gerekiyor ama değilim bu tamamen Rabbin mucizesidir. Ve Rab bizi bir konuma sokmuşsa diğer konumlardan daha hayırlı bir sonuç doğuracağı içindir. Bu yaşadıklarınız birer doğum sancısı. Eğer bu süreçte Rabbe tutunursanız bilin ki muazzam güzelliklerle karşılaşacaksınız…

Size sözlerimi dua ile tamamlamak istiyorum…

Ya Rab İsa!! Önünde diz çöküyor ve kardeşimi huzuruna sunuyorum. Sen onu huzurunun bir kanalı haline getir. Etrafına saçtığı neşe senin neşen olsun ve bundan o da bolca nasiplensin. Sen onun içn daraltılarını yok et, çaresiz saatlerini şifalı ellerinle huzurlu vakitlere dönüştür ki seni yüceltebilsin. Ya Rab İsa! Sen diri olansın her duamıza cevap verensin biz anlayamasak da, İsam!! Kayam!! Sen Kardeşimizi bereketle, ona aydınlık sabahlar aydınlık günler, aydınlık geceler yaşat. Sıkıntılarını sen taşı Rab. Sen mutlak olansın. Sen olmadan Baba’ya ulaşamayız!! Rabbim İsa! Sen kardeşimizi bereketle ona sevincinden ver onu meleklerin ferahlığıyla uçur inanç dünyasında…
    Amin…

Anonim
    Pasif

İçinde bulunduğun ruhsal savaşın içinden İsa’mızın haç üzerindeki elemleri senin de, gözünün önüne gelsin. İsanın elemlerine baktığımız zaman, bizimkilerin bir hiç olduğunu farkederiz! Mesih İsa’mızın o haç üzerindeki elemlerine baktığımız zaman, İblis, yediği darbenin şiddeti ile bizden kaçar sevgili kardeşim! Bunu yaşamış bir kardeş olarak, sana da, öneriyorum. Elemlerinde kuru haça değil; haç üzerinde bizim elemlerimizi zaferle bitiren İsa’ya bakmağa çağrılıyoruz.

Günün birinde sabahtan akşama kadar gittikçe şiddetlenen başağrıları çektim. Hayatımda hiç böylesini yaşamamıştım. Hemen sanal âleme sürüklenip orada korkular ve endişeler yaşadım. Doğu Anadolu’nun ücra bir yerinde, kendi iç odamda yalnız idim; yanımda bana teselli ve kuvvet verecek kimse yoktu.İNCİL okuyamıyordum, dua da, edemiyordum. Somyemin üzerinde oturup kafamı iki avucum arasında Rab İsa Mesih’i sadece şu sözlerle çağırıyordum:” Ya Rab İsa! Ya Rab İsa! Benden ne istiyorsun? Ya Rab İsa! Ya Rab İsa! Bununla bana ne demek istiyorsun? ” Başka dua sözleri bilmiyordum. Bu çağrılarım tekrarlanarak ikindi vakitlerine kadar sürdü. Midem bomboştu.

Başağrılarımın şiddetinden kusmalarım oldu, korkularım ve endişelerim arttı. O kadar düşkün oldum ki, bitkin halde uykuya daldım. Fakat uykumda başka birinden Kelâm dinliyor ve her sözüne hürmetle içimden “amin” diyordum. Sözleri ondan dinlerken başağrılarım olmadı! İlgimi çeken bir şey oldu orada: Başka âlemde Kelâm dinlerken, dünyasal çevremde olup bitenlerden ânında haberdar idim. Sonra, o gürülltüye tepki göstermeden uyandım. O huzur âleminden çıkıp tekrar dünyama döndüm ama, başağrılarım daha şiddetle oldu! Yine aynı o çağrılarla, Rab İsa Mesih’i defalarca çağırdım. Harika bir şey cereyan etti! Önüme İsa’nın haça gerili görümü canlı bir şekilde geldi! O’nun elemlerine dikkatle ve ilgi ile bakarken, başağrılarımı onun elemleri ile kıyasladım ve İsa’nın o haçta gerili haline bakarak, şaşkınlık içinde, “Yoo! Ya Rab İsa! Benim şu başağrılarım, senin elemlerin karşısında ne ki!” der demez, şiddetli başağrılarım âni bir şekilde kafamı ve düşünce alanımı terketti! Bunun ardından, İNCİL’de yazılı şu söz hatırıma geldi:”O’nun berelerile siz şifa buldunuz.” (1.Petrus. 2:24).

Bu olayı yıllar önce yaşarken, yanımda kimse yoktu; O, yanımda idi. Daha sonra çok yakınlarda, ondan daha şiddetli bir deneyimin içinde buldum kendimi! Ölümün dehşetine kapıldığım zaman, geçmişte yaşadığım o olayı, yani haça gerilmiş İsa’yı gözlerim önünde tasvir edince, Mesih esenliğine kavuştum. Evet sevgili “only God can judge me” kardeşim, bu deneyimlerimi yaşamış biri olarak, haça gerilmiş İsa’ya bakmanı tavsiye ederim. Aynı tavsiyeyi sevgili Doğuhan kardeşime de, tavsiye ediyorum. Ama her durumda, Rab İsa Mesih’in ismini çağırmanızı öneririm. Belki size özel şeyler yapabilir. O, geçmişte olduğu gibi, günümüzde ve sonsuza kadar âlemlerin Rab’bidir. Sıkıntılarınızda size en yakın olan O’dur! Sabırlı olmanız için size güç verecektir.Bütün peygamberleri Mesih İsa ismi ile güçlendiler! Pavlus da, ölümün dehşetlerinden geçmiş biri olarak gücünü hep İsa Mesih’den aldığını görerek, her türlü zayıflıkta Mesih İsa’ya bakmış ve O’nu çağırmış.(2.Korint.12:9).

Kötü fikirler, İblis’in ateşten oklarıdırlar! Onların saplandığı yer, düşünme alanımızdır! Kral Davud, ruhsal savaşları da, çok yaşamış ve Rab’be bu yolla bakıp beklemeği öğrenmiş iyi bir savaşçı idi. Kötü fikirle savaşmağı Rab’den öğrenmiş ve bize şu yolu önermiş:

“Biraz bekle ve kötü yok olacaktır;
    Onun yerini araştıracaksın, ve yok olacaktır.”
    (Mezmur 37:10).

Öyle düşünüyorum ki, Rab İsa Mesih, sana hepimizden daha çok Yardımcıdır. Rab Mesih, Davud’a verdiği fikirlerle, düşünme alanındaki kötüleri yok etmiştir! Bunun içindir ki Davud, “Rab çobanımdır” diyerek Rab’den aldığı fikirlere “Rab’bin sofrası” demiş ve kötülüklere karşı Rab’bin kendi önüne koyacağı sofrayı beklemeyi öğrenmiş!(Mezmur 23:5; 37:10). Başkalarının önümüze serdikleri sofralar, maalesef etkili reçete olmuyor Rab’bin sofrası gibi! Rab İsa Mesih, seni içten destekler ve O’nun gücüne yaslanarak bu deneyimden kuvvetlenerek çıkarsın.

Sevgili Rüzgârın tavsiye ettiği Mezmur 91 meşhurdur! Onu Rab’be dua olarak okuyabileceğin gibi, 27., 37. mezmurları da, okumanda yarar var. Rab İsa Mesih, yüce Kurtarıcımızdır. Amin.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.