Hiç Birinin Arabası Yoktu..!

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Almanyada bir Kilisede görevli bir Pastor’un( Kilisede görev yapan din görevlisi Rahip gibi) oğlu, ehliyetini aldığı gün,babasından kendisine bir otomobil almasını istemiş.

Oğul:
    ” Eğer bana bir araba almıyacaksan, hiç olmassa,izin ver de senin arabanı kullanayım” demiş.

Pastor:
    “Olabilir ama bir kaç şartım var,önce bana iyi bir karne getir,sonra İncil’i iyice öğren,senden üçüncü isteğimde ,o acayip uzun saçlarını kestir o zaman düşünürüz” demiş.

Oğul sıkı bir çalışma içine girmiş çok çalışarak iyi derecelerle dolu bir karne getirmiş ve bu arada da İncil’de iyice tüm ayetleri bilecek şekilde adeta ezberlemiş.daha sonra babasının karşısına geçerek:

” İste babacığım bundan daha iyi bir karne olamaz,ve ben İncil’i tamamen öğrendim,ne istersen sorabilirsin, ben,senin tüm isteklerini yerine getirdim”demiş.

Pastor :
    “Oğlunun saçlarını işaret ederek:
    “Peki bunlar ne olacak,saçlarını kestirmenide istemiştim senden”
    demiş

Oğul:
    “Babacığım haksızlık ediyorsun”diye itiraz etmiş.
    Ve devam ederek:
    “İncil hep uzun saçlı erkeklerle dolu.Samson,Nuh Peyganber,Musa hatta.. hatta Efendimiz İsa Mesih de, hep uzun saçlı değilmi.”
    demiş.

Baba:
    “Doğru söylüyorsun.”
    “Ama hatırla bunların hiç birinin,hatta.. hatta Efendimiz İsa Mesih’te dahil ,hiç birinin arabası yoktu,ve hepside bu yüzden yürüyorlardı.”diye cevap vermiş.

Anonim
    Pasif

Güzel bir diyalog,
    Bahsi geçen peygamberler ve Rab İsa’da kendi zamanlarının en hızlı araçlarını kullanmışlardır, kimi zaman bu bir at, kimi zaman bir katır, kimi zaman bir eşek ve kimi zaman hiç kimsenin üzerine binmediği 0 km bir sıpa… Bunu da göz ardı etmemek gerekir.
    Bu cevabı şu yüzden veriyorum, müjdelemeye ilk başladığım sırada internet teknolojisini bu konuda nasıl etkin olarak kullanabilirim(?) sorusunun cevabını ararken, pastör olan bir dostum, bir ağabeyim bana buna gerek olmadığını Rab isterse O’nun sözünün herkese ulaşabileceğini söylemişti, gerekçe ise Pavlus zamanında internet mi vardı?

Evet, onlar zamanında teknoloji yoktu ama emin olun olsaydı sonuna kadar kullanırlardı :)
    Esenlikler dilerim

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.