herkese tekrardan merhaba

• Bu konu 11 izleyen ve 26 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 16 ile 27 arası (toplam 27)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili Kardeslerim
    Bugun itibariyle Rabbim Mesih e onun tanikligiyla iman etmis bulunuyorum.

Gercekten cok farkli cok guzel bir deneyimdi. Rabbim bana yuzunu gosterdi klisesinde benim icin dua edilirken.Cok agladim,titredim….ama cok huzur doldum.Beynimdeki sorularin kalbimdeki agirligi,uzuntusu kalkti.
    Tanrim beni bekledigim ve diledigim sekildeki mucizesiyle lutuflandirdi.Kollarini acip nurlu yüzüyle “Gel Bana!” dedi.Haleluya!

Buradaki henuz iman etmemis kardeslere de ayni lutfa ulasmalarini dilerim. Baba Ogul Kutsal Ruh adina,Amin

Anonim
    Pasif

@emalie 17621 wrote:

Sevgili Kardeslerim

Gercekten cok farkli cok guzel bir deneyimdi. Rabbim bana yuzunu gosterdi klisesinde benim icin dua edilirken.Cok agladim,titredim….ama cok huzur doldum.Beynimdeki sorularin kalbimdeki agirligi,uzuntusu kalkti.
    Tanrim beni bekledigim ve diledigim sekildeki mucizesiyle lutuflandirdi.Kollarini acip nurlu yüzüyle “Gel Bana!” dedi.Haleluya!

Buradaki henuz iman etmemis kardeslere de ayni lutfa ulasmalarini dilerim. Baba Ogul Kutsal Ruh adina,Amin

halleluya
    Hoşgeldin Emealie, Hoşgeldin Rab’bin kuzusu. Huzur diyarı seni bekliyor. Yorgunluğun gidecek. Rab’bin kollarında kal. Huzuru, esenliği bilecek ruhun. Saf ve pak gerçeği bileceksin, kalbin mutlulukla çarpacak. Sen dışarıda değilsin artık. Rab’bin ağılındasın ve Çobanın Güvenilir Rabdir.

Yuhanna 10:1-4
    1 Size doğrusunu söyleyeyim, koyun ağılına kapıdan girmeyip başka yoldan giren kişi hırsız ve hayduttur.

2 Kapıdan giren ise koyunların çobanıdır.

3 Kapıyı bekleyen ona kapıyı açar. Koyunlar çobanın sesini işitirler, o da kendi koyunlarını adlarıyla çağırır ve onları dışarı götürür.

4 Kendi koyunlarının hepsini dışarı çıkarınca önlerinden gider, koyunlar da onu izler. Çünkü onun sesini tanırlar.

Yuhanna 10:27-30
    27 Koyunlarım sesimi işitir. Ben onları tanırım, onlar da beni izler.

28 Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz.

29 Onları bana veren Babam her şeyden üstündür. Onları Baba`nın elinden kapmaya kimsenin gücü yetmez.

30 Ben ve Baba biriz.”

Yorgunlara Müjde
    Matta 11:28-30
    28 Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm.

29 Boyunduruğumu yüklenin, benden öğrenin. Çünkü ben yumuşak huylu, alçakgönüllüyüm. Böylece canlarınız rahata kavuşur.

30 Boyunduruğumu taşımak kolay, yüküm hafiftir.”

Anonim
    Pasif
    emalie;17621 wrote:
    Sevgili Kardeslerim

Sevgili Emalie

Bu güzel haberi bizlerle paylastigin icin cok tesekkür ederim.Bunu bekliyordum ama bu kadar cabuk olmasi Rab’bin isidir diyorum.

Rab’bin sesini isitirseniz yüreklerinizi nasirlastirmayin.

Işte kapıda durmuş kapıyı çalıyorum.Biri sesimi işitir ve kapıyı aşarsa,onun yanına gireceğim; ben onunla,o da benimle,birlikte yemek yiyeceğiz. Vahiy 3,20

Benim adım uğruna evlerini, kardeşlerini,anne ya da babasını,çocuklarını ya da topraklarını bırakan herkes,bunların yüz katını elde edecek ve sonsuz yaşamı miras alacak. Matta 19,29

Oğul’a iman edenin sonsuz yaşamı vardır.Ama Oğul’un sözünü dinlemeyen yaşamı görmeyecektir.Tanrı’nın gazabı böylesinin üzerinde kalır.Yuhanna 3,36

Sevgili Emalie sen artik Rab’bin bir kuzususun.Yasam Taci senin icin göklerde sakli tutuluyor.Ayni egemenlikte bulusmak ümidiyle esenlik icerisinde kal kardesim.

Sevgiler.

TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Sevgili Emalie,
    Verdiğin haber,yüregimi sevinçle doldurdu.
    Hamdolsun, RAB’bimin adına.
    İNANLILAR,AİLE’SİNE HOŞ GELDİN..

Ey..TANRIM,
    Yüreğim,sende.. huzur bulana dek,
    Huzursuzlukla çarkalanıp,duracaktı.
    Ey TANRIM,
    Sana,yakararak,seni aramak,
    Seni bulmak istiyordum.
    Eyer.. bende olmasaydın,
    Bende var olmazdım.
    Beni destekleyen,beni RUH’unla dolduransın.
    Bırakta merhametine.. sığınarak,seninle konuşayım.
    Farkında değildim..!
    Dünya’ya, ayak basar basmaz,
    Senin teselli veren,iyiliğin karşılamış..beni.
    Her iyilik ..TANRIM,Esenliğim senden gelir.
    Ben..
    Seni..
    Kendi içimde ve dışımda rastladığım,
    Lütüflar aracılığı ile,
    Tanıdım.
    Bana..Kendini bildirdiğinde tanıdım.
    Tüm varlık nedenim sensin.
    Değişen her varlığın,değişmeyen..Temelleri,
    Sendedir.
    Yalvarırım.. TANRIM,
    Söyle.. bana,
    Ey mutluluğum olan TANRIM,
    Daha önceler..Daha önceleri.. nerdeydin.
    Beni yaratan.. Sensin,
    Ama günahımı içime koyan..Sen değilmişsin..!
    Ey..Yüceler Yücesi,
    Bütün iyiliklerin.. için Seni yüceltmemi,
    Seni.. Övmemi sağla.
    Ey TANRIM..
    Yüreğimin ışığı,
    Ruhumun Huzuru..
    Aklım,düşüncelerimi,gün ışığına aktarmakta,zorluk çekerken,
    Onların doğruluğunu..Kulağıma sen söylüyordun.
    SENİN..disiplinin altında,
    Cesaretimi yitirmeyeyim.
    İzlediğim kötü yollardan..Beni kurtaran..
    İyiliklerini.. itiraf etmekten bıkmıyayım.
    Yüreğimin.. beni sürükleyen bütün çekiciliklerinden.. arınayım.
    Seni..
    Sadece seni..
    Bütün gücümle.. seveyim.
    Bütün ruh’umla.. uzanan elinden tutayım.
    Ya RAB..
    Sen..benim TANRIM ve Kralımsın.
    Sana sunulan Övgüler,
    Yüreğimi, sarmalayıcı.. dallarıyla güçlensin.
    Yokluk içinde ..Perişan bir durumda,
    Geri döndüğümde..
    Bana..Daha da sevecen davrandın.
    Şükürler olsun sana.
    Ey Mutluluğum,
    Ey TANRIM,
    Sana yalvarıyorum,
    Beni.. Gözbebeğin gibi.. koru.
    Koru.. Ki,
    Ben.. daha çok.. seninle olayım, sende güçleneyim.
    Çünkü..Benim TANRIM ve gerçek BABAM,sın.
    SEN ..benim gerçek, mutluluğum ve huzurumsun.

RAB,bim İSA MESİH,ın adını duyupta, anlamayan yüreklere,dokunması dileğim ve dua ile..Amin

Anonim
    Pasif

Emalie, bundan sonrasının gerçekten ‘yeni’ bir hayat olmasını dilerim sana… Sevgiler…

Anonim
    Pasif

@emalie 17621 wrote:

Sevgili Kardeslerim

Süper :-) Ruhta yeniden doğman,ve kurtuluşa ermen bizi çok mutlu etti sevgili emalie,Rab YAHsuah adıyla,,,Hallelujah !!!

Anonim
    Pasif

Hoş geldin sevgili kızkardeş. Hoş geldin Rab’bin kuzusu. Kardeşlerin coşuyor. Gökteki melekler coşuyor. Rab seni tüm kötülüklerden, düşmanın saldırılarından korusun. Sen daha doğmadan, O seni biliyordu.

“Gözümüzü, imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O, kendisini bekliyen SEVİNÇ uğruna, utancı hiçe sayıp, çarmıhta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu” (İbraniler 12:2).

İşte, o ‘Sevinç’ dediğinin bir parçası da, senin kurtuluşundur emalie. Senin kurtuluşunu önceden görerek ve “buna değerdir” diyerek, bilerek, isteyerek, herşeye katlandı.

Rab seni güçlendirsin.

Sevgiler ve Esenlikler.

Anonim
    Pasif

Harika bir olay!!!
    Gökte rab ve melekler ve kutsallar
    yeryüzünde kilise senin icin seviniyorlar…..
    hamdlar olsun halelluya…sana tüm ömrün boyunca esenlik dilerim.. rabbimiz ve Tanrimiz Isa mesihin ellerinde büyümeni ve onda cosku dolu sadik bir birlektektelik.. ruhsal zaferli bir yasam dilegi ile
    rabde agabeyin…
    hosgeldiniz halleluya

Anonim
    Pasif

Sevgili Emalie,diliyorum;verdiğin karar seni sonsuz mutlu kılsın.Hayatın şimdiye kadar olandan daha huzurlu ve umutlu olsun.
    Kararın,ben ve benim gibilere ışık olsun….

Anonim
    Pasif

Canim Kardeslerim,
    Güzel dualarınız ve temennileriniz için hepinize çok tesekkür ederim benim canim abilerim ablalarim,kardeslerimsin hepiniz.

Gercekten hepinizi ayri ayri cok seviyorum,hepiniz benim icin kıymetlisiniz.Sizinde bildiginiz gibi daha hala ögrenme asamasindayim ve bilmem gereken daha cok sey var.

Kendimi hic olmadigim kadar huzurlu,rahat ve ne yaptigimdan emin hissediyorum.

Benim gene eskisinde oldugu gibi ayni saflikla sorularim devam edecek,eger hatalarim olursada sizden de her zaman oldugu gibi ayni sabrinizi ve hosgorunuzu bekliyorum.

Rabbim hepinizi bereketlesin.Amin

Anonim
    Pasif
    Aria;17643 wrote:
    Sevgili Emalie,diliyorum;verdiğin karar seni sonsuz mutlu kılsın.Hayatın şimdiye kadar olandan daha huzurlu ve umutlu olsun.
    Kararın,ben ve benim gibilere ışık olsun….

Sevgili Aria,
    Sitedeki chat odasina gelmeni şiddetle tavsiye ediyorum, emin ol çok bereketleneceksin. Gel oradaki abilerimizin ablalarimizin konusmalarini dinle. Sorunlarini mikrofon alıp anlat. O kadar cok kardesi dinliyoruz ve yardimci olmaya calisiyoruz ki… Insan onlari dinleyince ne dertler var, benim ki ne ki diyor. O kadar güzel paylasimlar oluyor ki. Bana cok faydasi oldu, hala da faydali oluyor. Ellerimizi acip birbirimize dua etmemiz, amin amin deyislerimizden bile bir seyler aliyoruz. Orada imansiz kardeslerimizde var, kimse onlara sen niye geldin, niye burdasin demiyor. Emin ol, o zaman yalniz olmadigini ve kafandaki sorulara daha iyi yanitlar buldugunu göreceksin.

Lütfen kendini bu kadar zorlayip işini dahada agirlastirma. Sonuc olarak insanin inanci cok bireysel bir karardır. Ve saygi uzerine kurulmus bir evlilikte bir esin digerine sirf kendi kisisel celiskileri yuzunden zorla bir dinde kalmasi icin baski yapmasi soz konusu olamaz. Bu seni ilgilendiren bir durum ve kendi hayat alanin konusunda kararli olmazsan bir cok kisi kendinde sana karısma hakkıni bulur. Daha ki sen o dinin gerekliliklerini bile tam olarak yerine getirmiyorken…

Rabbim seni seytana tapmaktan korusun, sana ve esine dogru yolu gostersin ve tez zamanda sizleri kurtarsin. Amin

Ben, bana klisede dua edilirken (ki kafamda sorularim,celiskilerim var diye gitmistim). Rabbimiz Isa’yı gördüm,ve sesini isittim, bembeyaz entarisiyle kocaman bir nur icinde ve bu durum aynı anda da anneme de rüyasında mujdelenmis ki, benim annem müslümandır.

Emin ol bu mucizeden önce benim de kalbimdeki ağırlığım cok fazlaydı, yanlış mı yapıyorum dedim cok zaman. Kabul edemediğim seyler oldu.Bana yüzünü göster Rabbim diye cok dua ettim. Çünkü bu olmasaydı gene onu kabul etmekte zorlanabilirdim ya da düşüşler yasayabilirdim kendi içimde. Öyle bir zaman oldu ki o bana göründü ve “bana gel” diye beni sınırında durduğum kapıdan iceri aldı (Ben bu dua ve görüntü esnasında titriyor ve ağlıyordum.)

Sözün özü,diri bir Tanri var Aria’cim ve o bizi yuzunu
    gosterip bu kadar lutuflandiriyorken ona inanmaktan daha doğal bir işimiz olamaz bizim. Yeterki kalp gözümüzü ona acik tutalim.

Kimse sana Rabbi kabul edip inandiktan sonra isinin kolay olacagini söylemiyor.

“Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri, yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size!Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür. Sizden önce yaşayan peygamberlere de böyle zulmettiler.” (Matta 5-11)..

“Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim.Size doğrusunu söyleyeyim, yer ve gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa’dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.Bu nedenle, bu buyrukların en küçüğünden birini kim çiğner ve başkalarına öyle öğretirse, Göklerin Egemenliği’nde en küçük sayılacak. Ama bu buyrukları kim yerine getirir ve başkalarına öğretirse, Göklerin Egemenliği’nde büyük sayılacak.Size şunu söyleyeyim: Doğruluğunuz din bilginleriyle Ferisiler’inkini aşmadıkça, Göklerin Egemenliği’ne asla giremezsiniz!” (Mar 9:50 ; Luk 5:12-16).

Rabbimin esenliği üzerinde olsun

Anonim
    Pasif

Sevgili Emalie,
    önerilerin için teşekkürler.Tanrım,bana da doğru yolu gösterecek,kalbimdeki ağırlığı alacak,korkularımı yenmeme yardım edecek ve bir gün herşey çok güzel olacak…o zaman ben de burada paylaşacağım hepinizle sevincimi…Ben kalbimi açtım dua ediyorum.Eminim,eşim de kararlılığımı görecek o zaman ve anlayacak beni,çünkü biz ikimiz çok badireler atlattık.Bunu da aşarız.
    ilgin için tekrar teşekkürler….

12 yazı görüntüleniyor - 16 ile 27 arası (toplam 27)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.