ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular Her Hristiyan Cennete gidecek mi?

 • Bu konu 7 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25166
  Anonim
  Pasif

  431225001208288728.gif

  İsa Mesih’in Rab ve Kurtarıcı olduğuna iman eden herkes Tanrı’nın sonsuz yaşam yani cennet vaadinin mirascısı olup cennete kavuşacaktır.

  ‹‹Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun.( Yuhanna 3:16 )

  Ancak elbette Hristiyan olduğu iddiasında bulunup Tanrı’nın tiksindiği işleri yapanlar yani fuhuş, pislik, sefahat, putperestlik, büyücülük, düşmanlık, çekişme, kıskançlık, öfke, bencil tutkular, ayrılıklar, bölünmeler, çekememezlik, sarhoşluk, çılgın eğlenceler ve benzeri şeyleri yapanlar gerçek yani etkin imanlı olarak tanımlanmamalıdırlar. Bu tür benliğin işlerini yapanlar boş yani sahte imana sahip kişilerdir.

  Bir kimse yürekten Rab İsa Mesih’e bağlı ise Tanrı Sözü Kutsal Kitap’a yani Tanrı buyruğuna uygun bir yaşam sürdürmelidir. Tanrı’nın önceden belirleyip seçtiği kişi olan gerçek Rab İsa Mesih öğrencisi Tanrı’nın Işığını insanların önünde parlatıp iyi işlerini görmelerini sağlayarak Tanrı’yı yüceltmelerini sağlayan kişidir.

  ”Hristiyanım” yada ”Hristiyan oldum” diyen ancak sahte yani boş imana sahip olan kişiler yargı gününde yürekleri bilen Tanrı’dan gerekli yanıtı alacaklardır.

  ‹‹Bana, ‹Ya Rab, ya Rab!› diye seslenen herkes Göklerin Egemenliği’ne girmeyecek.

  Ancak göklerdeki Babam’ın isteğini yerine getiren girecektir.

  O gün birçokları bana diyecek ki, ‹Ya Rab, ya Rab! Biz senin adınla peygamberlik etmedik mi? Senin adınla cinler kovmadık mı? Senin adınla birçok mucize yapmadık mı?›

  O zaman ben de onlara açıkça, ‹Sizi hiç tanımadım, uzak durun benden, ey kötülük yapanlar!› diyeceğim.›› ( Matta 7:21-23 )

  #29448
  Anonim
  Pasif

  Tabii ki her Hristiyan cennete girecek değildir.

  1-) Gerçek bir Hristiyan, İsa Mesih’in çarmıh üzerinde tüm dünyanın günahlarını ödediğine, öldüğüne, dirildiğine iman eder.

  2-) Günahlarından tövbe ederek, İsa’yı Rabbi ve kurtarıcısı olarak yaşamına alır ve ruhsal olarak yeniden doğar ve yepyeni bir yaratık olur.

  3-) (Kutsal Kitap’ı) okuyarak O’nu izler ve Kutsal bir yaşam sürmeye başlar.

  Gerçek bir Hristiyan’ın yaşamı, her ne kadar zayıflıkları olsa da, İsa Mesih’i yansıtır. Yaşamında Kutsal Ruh’un meyvaları görülür. Her fırsatta tanıklık eder.

  İsa Mesih, ‘Onları meyvalarından tanıyacaksınız‘demektedir. ^

  ‘Ben asmayım, siz çubuklarsınız. Bende kalan ve benim kendisinde kaldığım kişi çok meyve verir’ (Yuhanna 15:5).

  İsmen hristiyanlar ve gerçek Mesih izleyicileri kendilerini hemen belli ederler. İsmen Hristiyanların yaşamlarında Mesih yoktur. Bu dünyanın gidişine göre, günah içinde yaşarlar. Ruh’un değil, ama benliğin işlerini yaparlar. İncil, gerçek hristiyanları meyvalarından tanıyacağımızı söyler.

  Sevgilerimle

  #29450
  Anonim
  Pasif

  Sizde iyi bir işe başlamış olan Tanrı’nın bunu, Mesih İsa’nın gününe dek bitireceğine güvenim vardır (Filipeliler 1:6).
  Koyunlarım sesimi işitir. Ben onları tanırım, onlar da beni izler. Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz. Onları bana veren Babam her şeyden üstündür. Onları Baba’nın elinden kapmaya kimsenin gücü yetmez (Yuhanna 10:27-29).

  Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babasına övgüler olsun. Çünkü O, kendi büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih’i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir ümide, çürümez, lekesiz ve solmaz bir mirasa kavuşturdu. Bu miras sizin için göklerde saklıdır. Zaman sona ererken açığa çıkarılmaya hazır olan kurtuluşa kavuşasınız diye iman sayesinde Tanrı’nın gücüyle korunuyorsunuz (1 Petrus 1:3-5).

  Çünkü kutsal kılınanları tek bir sunuyla sonsuza dek yetkinliğe erdirmiştir (İbraniler 10:14).

  anrı’nın seçtiklerini kim suçlayacak? Onları aklayan Tanrı’dır. Kim suçlu çıkaracak? Ölmüş, üstelik dirilmiş olan Mesih İsa, Tanrı’nın sağındadır ve bizim için aracılık etmektedir. Mesih’in sevgisinden bizi kim ayırabilir? Sıkıntı mı, elem mi, zulüm mü, açlık mı, çıplaklık mı, tehlike mi, kılıç mı? Yazılmış olduğu gibi:Senin uğruna bütün gün öldürülüyoruz,kasaplık koyunlar sayılmışız. Ama bizi sevenin aracılığıyla bu durumların hepsinde galiplerden üstünüz. Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka herhangi bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir (Romalılar 8:33-39).

  Oncelikle cok degerli ve hikmetli 2 kardesimin verdigi sozlere Amin diyorum ve kesinlikle dogru sozler oldugunu bende kabul ediyorum, Ancak Soru biraz sig kalmis dusuncesindeyim,

  Sanki disaridan bakildigin Hristiyan olmus bir insan, Mesih`i kabul etmis bir insan daha sonra cehenneme gidebilme ihtimali var gibi, Oysa yukaridaki ayetlere baktigimizda, Mesih`i Rab`bi olarak kabul etmis bir insanin Ceheneme gitmesi mumkun degildir, Bizleri Koruyan, kayiran Tanrinin kendisidir, Ve Tanri herkes ve herseyden ustundur.

  Ancak Bazen (Sonsuzdiren kardesimin dedigi gibi) Bazi insanlar Yuretken iman etmeden, Hristiyan gibi gorunenler vardir, onlar sizinde buyurdugunuz gibi RAB ONLARI KABUL ETMEYECEK VE CEKILIN ONUMDEN diyecektir, yani Cennete gidemeyecektir, ancak orada cennete gidemeyecek olan kisiler HRISTIYANLAR DEGIL, “Bana gore“ Hristiyan gorunenlerdir, Cunku gercekten Mesih`i kabul etmis bir insan icin artik cehennem olmayacaktir diye dusunuyorum,

  Toparlarsam, Hristiyanlan Kesinlikle cennete gidecektir, Ancak Hristiyan gibi gorunenler Cennete gidemeyecektir.

  Ornegini forumda ve basinda gorebiliyoruz, 15 yil PASTORLUK YAPAN BIRI..!! O zaten hic Hristiyan olmamistiki, Hristiyan gorunmustu.

  Saygilarimla

  #29451
  Anonim
  Pasif

  Hristiyan olmayan (cennete gidemeyecekler), ama Hristiyan gibi gorunenlerin olacagini Tanri Kelam-i bizlere zaten onceden belirtmistir.

  Bunlar aramızdan çıktılar, ama bizden değildiler. Bizden olsalardı, bizimle kalırlardı. Ayrılmaları, hiçbirinin bizden olmadığını ortaya çıkardı” (1 Yuhanna 2:19).

  #29452
  Anonim
  Pasif

  Degerli Kardesim bende okurken bu konu ile ilgili bir tez hazirlamistim, hazirladigim o yazidan alinti yapmistim, buyurdugunuz gibi Tanri bizi koruyorsa o bizi birakmaz, Haleluya, O`nun Lutfu sonsuz ve Sinirsizdir, Hatta o sabirlidir bazen biz dustugumuzde bizi bekler hemen red etmezde.

  Kaybolan ogul benzetmesinde oldugu gibi, Yazdiklarimi onaylamaniz benide tesvik etti, sagolun Degerli Kardesim.

  Luk.15: 11-32
  Isa, “Bir adamin iki oglu vardi” dedi.
  “Bunlardan küçügü babasina, ‘Baba’ dedi, ‘Malindan payima düseni ver bana.’ Baba da servetini iki oglu arasinda paylastirdi.
  “Bundan birkaç gün sonra küçük ogul her seyini toplayip uzak bir ülkeye gitti. Orada sefahat içinde bir yasam sürerek varini yogunu çarçur etti.
  Delikanli her seyini harcadiktan sonra, o ülkede siddetli bir kitlik bas gösterdi, o da yokluk çekmeye basladi.
  Bunun üzerine gidip o ülkenin vatandaslarindan birinin hizmetine girdi. Adam onu, domuz gütmek üzere otlaklarina yolladi.
  Delikanli, domuzlarin yedigi keçiboynuzlariyla karnini doyurmaya can atiyordu. Ama hiç kimse ona bir sey vermedi.
  “Akli basina gelince söyle dedi: ‘Babamin nice isçisinin fazlasiyla yiyecegi var, bense burada açliktan ölüyorum.
  Kalkip babamin yanina dönecegim, ona, Baba diyecegim, Tanri’ya* sana karsi günah isledim.
  Ben artik senin oglun olarak anilmaya layik degilim. Beni isçilerinden biri gibi kabul et.’
  “Böylece kalkip babasinin yanina döndü. Kendisi daha uzaktayken babasi onu gördü, ona acidi, kosup boynuna sarildi ve onu öptü.
  Oglu ona, ‘Baba’ dedi, ‘Tanri’ya* ve sana karsi günah isledim. Ben artik senin oglun olarak anilmaya layik degilim.’
  “Babasi ise kölelerine, ‘Çabuk, en iyi kaftani getirip ona giydirin!’ dedi. ‘Parmagina yüzük takin, ayaklarina çarik giydirin!
  Besili danayi getirip kesin, yiyelim, eglenelim.
  Çünkü benim bu oglum ölmüstü, yasama döndü; kaybolmustu, bulundu.’ Böylece eglenmeye basladilar.
  “Babanin büyük oglu ise tarladaydi. Gelip eve yaklastiginda çalgi ve oyun seslerini duydu.
  Usaklardan birini yanina çagirip, ‘Ne oluyor?’ diye sordu.
  “O da, ‘Kardesin geldi, baban da ona sag salim kavustugu için besili danayi kesti’ dedi.
  “Büyük ogul öfkelendi, içeri girmek istemedi. Babasi disari çikip ona yalvardi. Ama o, babasina söyle yanit verdi: ‘Bak, bunca yil senin için köle gibi çalistim, hiçbir zaman buyrugundan çikmadim. Ne var ki sen bana, arkadaslarimla eglenmem için hiçbir zaman bir oglak bile vermedin.
  Oysa senin malini fahiselerle yiyen su oglun eve dönünce, onun için besili danayi kestin.’
  “Babasi ona, ‘Oglum, sen her zaman yanimdasin, neyim varsa senindir’ dedi.
  ‘Ama sevinip eglenmek gerekiyordu. Çünkü bu kardesin ölmüstü, yasama döndü; kaybolmustu, bulundu!'”

  #31238
  Anonim
  Pasif

  isasiyahbeyaz
  “İste bu sözlerimi duyup uygulayan herkes,evini kaya üzerine kuran akıllı adama benzer.Yağmur yağar,seller basar,yeller eser,eve saldırır;ama ev yıkılmaz.Çünkü kaya üzerine kurulmuştur.Bu sözlerimi duyupda uygulamayan herkes,evini kum üzerine kuran budala adama benzer.Yağmur yağar,seller akara, yeller eser,evi sarsar. Ev yıkılır; yıkılışı da korkunç olur”(matta 7:24-25-26-27)

  #32393
  Anonim
  Pasif

  @sonsuzdiren 6677 wrote:

  431225001208288728.gif

  İsa Mesih’in Rab ve Kurtarıcı olduğuna iman eden herkes Tanrı’nın sonsuz yaşam yani cennet vaadinin mirascısı olup cennete kavuşacaktır.

  ‹‹Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun.( Yuhanna 3:16 )

  Ancak elbette Hristiyan olduğu iddiasında bulunup Tanrı’nın tiksindiği işleri yapanlar yani fuhuş, pislik, sefahat, putperestlik, büyücülük, düşmanlık, çekişme, kıskançlık, öfke, bencil tutkular, ayrılıklar, bölünmeler, çekememezlik, sarhoşluk, çılgın eğlenceler ve benzeri şeyleri yapanlar gerçek yani etkin imanlı olarak tanımlanmamalıdırlar. Bu tür benliğin işlerini yapanlar boş yani sahte imana sahip kişilerdir.

  Bir kimse yürekten Rab İsa Mesih’e bağlı ise Tanrı Sözü Kutsal Kitap’a yani Tanrı buyruğuna uygun bir yaşam sürdürmelidir. Tanrı’nın önceden belirleyip seçtiği kişi olan gerçek Rab İsa Mesih öğrencisi Tanrı’nın Işığını insanların önünde parlatıp iyi işlerini görmelerini sağlayarak Tanrı’yı yüceltmelerini sağlayan kişidir.

  ”Hristiyanım” yada ”Hristiyan oldum” diyen ancak sahte yani boş imana sahip olan kişiler yargı gününde yürekleri bilen Tanrı’dan gerekli yanıtı alacaklardır.

  ‹‹Bana, ‹Ya Rab, ya Rab!› diye seslenen herkes Göklerin Egemenliği’ne girmeyecek.

  Ancak göklerdeki Babam’ın isteğini yerine getiren girecektir.

  O gün birçokları bana diyecek ki, ‹Ya Rab, ya Rab! Biz senin adınla peygamberlik etmedik mi? Senin adınla cinler kovmadık mı? Senin adınla birçok mucize yapmadık mı?›

  O zaman ben de onlara açıkça, ‹Sizi hiç tanımadım, uzak durun benden, ey kötülük yapanlar!› diyeceğim.›› ( Matta 7:21-23 )

  İsa ya inanan kötülükten uzak durur.Gerçek imanlı ile sahtesi böyle ayırt edilir.

  #33971
  Anonim
  Pasif

  Bir kimsenin cennete gidebilmesi için İsa Mesih’e iman etmiş ve günahlarından dönmüş olması gerekir. Bu böyledır ve bunun başka bir alternatifi yoktur. İsa Mesih der ki: ‘Bana her ya RAb ya Rab diyen cennete girmeyecektir’.

  #33969
  Anonim
  Pasif


  İsa «Yol, gerçek ve yaşam ben’im» dedi. «Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez. Beni tanısaydınız, Babamı da tanırdınız. Artık O’nu tanıyorsunuz, O’nu gördünüz.» Yuhanna .

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.