Her Animizda Duada Kalmak-2

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rabbim, paraya çok değer verdiğim için tövbe ediyorum.

Tanrım, eleştiri ve uyarılarla dolu vaazları sevmediğim için beni bağışla.

Rab, imansızlığımdan ve kötülüğümden dolayı beni bağışla.

Rabbim, …………günahımdan geri dönüyorum. Bana merhamet et ve bağışla.

Tanrım, senin sözüne önyargıyla yaklaşıp eleştirdiğim için beni bağışla.

Tanrım, anne babama saygı göstermeyi ihmal ettim. Bu saygının yerine bağışlarımı, kilisedeki hizmetlerimi ve ondalığımı koydum. Bunun için tövbe ediyorum. Beni bağışla lütfen.

Rab, günahımdan tövbe ediyorum. Beni güçlendir.

Tanrım, sana dönmem için bana merhamet et.

Tanrım, tüm insanlar gibi ben de günah işledim, tövbe ediyorum. Lütfen beni bağışla!

Tanrım, seni sevdiğimi söylerken kardeşlerimle ilgilenmedim. Lütfen beni bağışla!

Tanrım, toprak kaba benzeyen bana, yüce bir hazine olan Müjde’yi verdiğin için sana şükrederim.

Tanrım, çocuğun olmamı sağladığın için sana şükrediyorum.

Tanrım, benim günahlarımdan dolayı İsa’yı ölüme teslim ettin ve beni aklamak için İsa’yı ölümden dirilttin. Sana şükürler olsun!

Rab, daha önceleri Yasa altında umutsuzca yaşamıştım. Ama şimdi senin kurtarışınla Mesih’te yeni bir yaşam sürdüğüm için sana şükrediyorum.

Tanrım, kusursuz sunu olan İsa için sana şükrediyorum.

Rab, bana yaşam ekmeği verdiğin için şükrediyorum.

Yüce Tanrım, ruhumu ölüler diyarından kurtardığın için sana şükrediyorum.

Tanrım, büyük kurtarış tasarın ve Mesih’in bunu sadık bir şekilde yerine getirmesinden dolayı sana şükrediyorum.

Rabbim, halkın olabilmek ne büyük ayrıcalık! Bunun için sana şükrediyorum.

Tanrım, sende yaşayabildiğim için şükrediyorum.

Tanrım, her şeyi bırakmamı sağlayarak, seni izlememi sağladığın için şükrediyorum.

Tanrım, egemenliğinin sırrını bana açıkladığın için sana şükrediyorum.

Rabbim, bugün de ekmeğimi vererek denenmeden başarıyla geçip gerçek yaşamda kalmamı sağladığın için sana şükrediyorum.

Rab, senin kimliğini doğru bir şekilde öğrenip iman etmeme yardımcı olduğun için hamt ediyorum..

Rabbim, hasta ruhumu iyileştirdiğin, açlığımı giderdiğin için seni övüyorum.

Tanrım, yabancı ve günahkâr olduğum halde, bana kurtuluş sağladığın için seni övmek istiyorum.

Rabbim, benim gibi bir günahkâr için acı duyan yüreğindeki sevgiden dolayı sana şükürler olsun.

Tanrım, sonsuz merhametine hamt ederim.

Tanrım, İsa Mesih aracılığıyla aramızdaki ilişkiyi yenilediğin için sana şükürler olsun.

Tanrım, verdiğin özgürlük ve yeni yaşam için sana şükrediyorum.

Tanrım, beni günahın köleliğinden kurtardığın için sana şükrediyorum.

Tanrım, kurtarışınla paklanmış halk oluşturduğun için sana şükrediyorum.

Rab, günahımı bağışlayıp sana hizmet etme fırsatını verdiğin için şükrediyorum.

Rab, kendimi sana hoş koku olarak sunmak istiyorum ve benim için verdiğin yakmalık sunu olan İsa Mesih’ten dolayı sana şükrediyorum.

Rab’bim, beni sonuna kadar kendinde tutacağına güveniyor ve şükrediyorum

Günahı bilmeyen İsa’m, benim yerime öldüğün için sana şükrediyorum

Tanrım, beni yöneten egemen eline teslim olup sana hamt ediyorum.

Tanrım, gözlerin doğru insanların üzerinde olduğu için şükrediyorum.

Tanrım, yalnızca sana güveneceğim ve sözünü yerine getiren alçakgönüllü bir insan olacağım.

Rabbim, uyarı ve eleştiri sözlerini içtenlikle kabulleneceğim.

Bugünü yaşamımın son günü gibi düşünerek, Rab’de sadık bir yaşam süreceğim.

Rabbim, hayatta olduğum sürece seni hoşnut eden bir yaşam sürdüreceğim.

Rab, senin sözünü tüm yüreğimle dinleyecek ve uygulayacağım.

Rabbim, ölçülü bir yaşam sürdürerek yalnızca senin korkunla yaşayacağım.

Rabbim, benimle yaşadığın için sevinç dolu bir yaşam sürdüreceğim.

Göz yaşlarımı silen Rab’be teşekkür ediyorum, o günü umut ederek çektiğim sıkıntılara dayanacağım.

Tanrım, İsa’ya tanıklık etmeyi aralıksız sürdüreceğim.

Rabbim, mutluluk ve huzuru artık dünyasal şeylerde aramayacağım.

Rabbim, yalnızca seni tanımakla övüneceğim.

Rabbim, senden gelen herhangi bir sıkıntıyı sabırla kabul edeceğim.

Tanrım, vereceğin ödülü düşünerek sıkıntılar karşısında sabredeceğim.

Tanrım, her gün zaferli kral olan İsa’nın yanında duracağım.

Yüce Tanrım, alçakgönüllülükle Müjde’yi kabul ediyorum. Aynı şekilde ………………………..’a bu harika müjdeyi duyuracağım.

Rab, sıkıntı çekenlerle Müjde’yi paylaşmaya gayret edeceğim.

Tanrım, önemli saymadığım hataları bile göz ardı etmeyeceğim.

Tanrım, diğer insanlara senin sözünü öğreterek onları teşvik etmeden önce, kendimi inceleyeceğim.

Rabbim, tüm yüreğimle ve içtenlikle seni severek, yaşamımdaki önceliği yalnızca sana vereceğim.

Rab, sağladığın lütfu bugün ……………………..’le paylaşacağım.

Rab, sözünü derin düşünerek içimdeki putları bırakıp her gün seni izleyeceğim.

Göksel Baba, beni bu kadar çok sevdiğin için teşekkür ediyorum. Sıkıntılara senin sevginle dayanacağım.

Rabbim, ne durumda olursam olayım, sana inanmayanlar gibi davranmayacağım.

Rab,kurtuluşun lütfunu unutmayarak yalnızca senin sözünü dinleyeceğim.

Tanrı’nın çağrısına itaat ederek günaha karşı cesaretle savaşacağım.

Rab, sözünde uyanık olmam için, beni azarladığında seni dinleyerek tövbe edeceğim.

Her Şeye Egemen Rab, sana güvenerek üzüntülerimden kurtulacağım.

Ya Rab, ben de imkanları kısıtlı olan ……………… kilisesine veya …………… kardeşime yardım edeceğim.

Rabbim, ne kadar sıkıntıda olsam da, bütün gücümle her şeyi sana sunacağım.

Rabbim, dünyasal çadıra fazla düşkün olduğum için tövbe ediyorum. Diriliş bedenimi özleyerek, Rab’bi hoşnut etmek için bütün yüreğimi sunacağım.

Rabbim, Yeni Antlaşma’nın yüceliğini bana göster ki, Mesih’e benzer olmak üzere değiştirilmeyi isteyeyim.

Işık, kurtuluş ve yaşamın gücü olan Rabbim, sana güvenerek her zaman zaferli yaşayacağım!

Kızıldeniz ‘de benim için savaşan Tanrı ‘ya güveneceğim.

Rab, beni de yücelttiğin için Sana hamtlar sunarım. Bunun nedeni üzerinde derin düşüneceğim.

Dirilmiş olan İsa ‘m, seni yüceltiriz. Her zaman senin sözüne dayanarak iman yaşamımı sürdüreceğim.

Tanrım, dünyanın ayartılarını reddederek yalnızca sana itaat edeceğim.

Rab’bim, her zaman ve her yerde imanımı açıkça ikrar eden bir yaşam sürdüreceğim.

İsa’m, her zaman ölümünün derin anlamını düşünerek yaşayacağım.

Rab’bim, her zaman senin isteğini arayarak ve dua ederek Şeytan’ın tuzaklarından uzak duracağım.

Tanrım. İsa’yla birleşmiş bir imanlı olarak yalnız O’nu yüceltme amacıyla yaşayacağım.

Rab’bim, her zaman uyanık kalıp Kutsal Ruh ‘un yönlendirişiyle yaşayacağım.

Rab’bim, zulüm karşısında da Kutsal Ruhun gücüyle hizmet etmeye devam edeceğim.

Rabbim, bana verdiğin fırsatları iyi değerlendirecek ve sana daima kalacağım!

Paraya olan tutkumdan tamamen sıyrılıp, tüm vaktimi ve enerjimi Tanrı’nın Ege menliği ‘ne adayacağım.

Rabbim, kendimi, ülkemi ve kilisemi yönetmen için dua ediyorum.

Rab’bim, tekrar gelişini umut ederek, her zaman uyanık bir şekilde dua ediyorum.

Rabbim, tüm günahlarımdan kurtulup, Senin esenliğinde yaşayabilmek için dua ediyorum!

Rabbim, hastalığı yüzünden sıkıntı çeken_____________ için dua ediyorum, ona merhamet et!

Tanrım, lütfen adaklarımı senin isteğine uygun bir biçimde adamayı bana öğret.

Tanrım, yüreğimin nasırlaşmasına izin verme.

Rab, çevremde, akrabalarım arasında ya da topluluğumda yardımıma ihtiyacı olanlar varsa lütfen bana göster.

Tanrım, günahımı bağışla ve yüreğimi her zaman Kutsal Ruh’la doldur.

Tanrım, ailemi puta tapınmaktan ve cinsel ahlâksızlıktan koru!

Rab, beni ve ailemi cinsel ayartılardan koru!

Rabbim, ülkemdeki ve bütün dünyadaki önderlerin sana saygı duymaları için onların yüreğine dokun.

Rab’bim, beni bağışla ve içimde yaşa.

Rabbim, beni kendi isteğine göre yenile.

Tanrım, göksel olanı görebilmem için imanımı arttır.

Bundan sonra bu konuları da sevinçle dinlemem için beni güçlendir.

Rab, yüreğimi cesaretle doldur.

Rab, lütfen beni uyanık olmam için güçlendir ve ayartılmama izin verme.

Rab, dünyaya karşı beni güçlendir.

Rab, bana sevmeyi öğret.

Rab. yolumu sen aydınlat.

Rab, biliyorum ki sen gerçekten Tanrı’nın Oğlu’sun. Lütfen bu gerçeği her an bana hatırlat.

Tanrım, sıkıntı ve zulüm zamanında bile, senin verdiğin güçle sonuna kadar dayanarak imandan dönmeyeceğim. Her zaman benimle ol Rabbim.

Tanrım, Mesih karşıtlarına aldanmamı engelle ve beni kendine çek.

Tanrım, senin sözüne itaat ederek, seni ve komşumu sevebilmem için beni güçlendir!

Rabbim, bana emanet ettiğin parayı nasıl kullanmam gerektiğini öğret.

Rabbim, bugün arkadaşlığıma ihtiyacı olanlarla ilgileneceğim. Lütfen beni bu konuda güçlendir.

Tanrım, biçim vaktinde (yargı) seni sevinçle karşılayabilmem için beni hazırla.

Tanrım, senin adının hiç duyulmadığı yerlerde hizmet eden………………’a yardımcı ol ve koru lütfen!

Rabbim, engellilere Müjde’yi duyurarak yardım etmek istiyorum, bu konuda beni hazırla.

Rabbim, kötü güçlerin etkisinde olanları kurtarabilmem için bana bilgelik ve güç ver.

Rabbim, dünyaya ait şeylere bağlanmamızı önle.

Rab, seninle olan ilişkimi yenile.

Tanrım, Rab’be adadığım yüreğimi mistik inançlarla doldurmak isteyen sahte öğretilere aldanmamı engelle.

Rabbim, bana gerçeği koruma ve insanları sevme arzusu ver.

Rabbim, bana ayırt etme gücü ve bilgelik ver.

Rab, zayıflığıma destek ol ve ışığın halkı olarak beni de kabul et.

Rab, bugün beni Kendi konutun olarak kullan. İsteklerine itaat edebilmem için bana cesaret ver!

İsa’m, yeni yılda benim de kralım olup beni yönet.

Rabbim, tez gelip halkının gözyaşlarını sil.

Rabbim, seni tanıyabilmem için ışığını ver.

Tanrım, İsa’yı kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Yaşam kitabına benim de adım yazılsın.

Rabbim, hasta olan …………………’ı koru. Beni de benden nefret edenlerden koru.

Rab, sana söz verdiğim ……………………. i sadakatle yerine getireceğim,bana güç ver.

Rab, boş şeylerle ilgilendiğim için beni bağışla ve umudumun yalnız sende olmasını sağlayıp, bana şifa ver!

Tanrım, günahımdan dolayı çektiğim sıkıntıyı biliyorsun. Lütfen beni kurtar!

Rab, yalnızca sana güvenmem için imanımı artır!

Tanrım, zamanımın Senin elinde olduğunu daima hatırlat!

Rabbim, zor durumda kaldığımda, benim yanımda olduğunu hatırlat!

Tanrım, yaşantımda hiçbir konuda sana karşı gelen bir durumda olmak istemiyorum. Lütfen imanımı güçlendir.

Rabbim, ailemde maya varsa onu yok edip gerçek huzurda yaşamamı sağla.

Rab, Şeytan’ın tuzaklarına düşmeme izin verme.

Rabbim, sana karşı suç işlediğimde yüreğimin katılaşmasına izin verme. Eğer hâlâ yüreğimde gurur ve inat varsa onları sen temizle.

Rab, yüreğimin senin isteğine karşı direnmesine izin verme.

Rab, bugün kime gidip Müjde’yi paylaşmam gerektiğini bana göster.

Rab, hâlâ sürdürmekte olduğum, kölelere özgü tavırları değiştir.

Tanrım, yüreğimin derinliklerinde gizlenmiş olan tüm kötülükleri temizle ve yüreğime egemen ol!

Tanrım, bugün Senin halkınla aynı sıkıntılara sahip olduğumu öğrendim. Bana kardeşlerimin sıkıntılı anlarında kendimi feda ederek yardım edebilecek cesareti ver!

Rabbim, kiliseyi ve imanlıları Şeytan’ın her türlü etkisinden koru.

Rabbim, ailem ve kilisemdeki düzeni yasa ile değil, sevgiyle kurmak için beni eğit ve kullan!

Tanrım, dünyanın aldatıcılığına kapılmadan yaşamam için beni uyanık kıl!

Rabbim, alçakgönüllülükle Tanrı’ya ettiğin hizmeti ve itaatkarlığını çocuklarına öğret.

Rabbim, yüreğimdeki gururu yok et.

Rabbim, antlaşmaya sadık kalmam için beni güçlendir!

Rabbim, imanımın odağında hep sen ol.

Rab, bana verdiğin evi günah ve kirlilikten koru.

Rabbim, yüreğimin derinliğinde birçok sorun taşıyorum, beni bunlardan kurtar!

Tanrım, beni ruhsal ölüme götürmeye çalışan Şeytan’ın ayartmasından koru.

Tanrım, emanet ettiğin işi sadakatle yerine getirmem için bana doğruyu ayırt etme bilgeliği ver.

Ya Rab, ağzımdaki övgüleri ve yüreğimdeki derin düşünceleri kabul et.

Tanrım, Rab’bin gelişine dek beni eksiksiz ve kusursuz kıl.

Tanrım, isteğine karşı çıkmamam ve başkalarını hayal kırıklığına uğratmamam için beni her zaman uyanık tut.

Tanrım, başarılı olduğum zaman seni anımsamamı sağla ve lütfuna göre yaşamayı bana öğret.

Rab, kendisine ışık meleği süsü veren Şeytan’ın ayartmalarına karşı beni koru.

Ya Rab, durum ve şartlara göre kolayca değişecek olan yüreğimi Kendi sözünle yönlendir.

Tanrım, bana yargına güvenerek yaşamayı öğret.

Ya Rab, isyan içindeki yüreğime senin için savaşmayı öğret.

Rabbim, ayrılmaların içinde gizli olan isteğini anlayarak yaşamayı bana öğret.

Rabbim, ait olduğum topluluğu iyiliğinle doldur.

Tanrım, beni günahın ayartmalarından koru.

Rab, adınla yapılan işlerde gizli hırslarım varsa bana göster.

Rabbim, Müjde’ni yayarken sıkıntı çeken hizmetkârlarına teselli ve teşvik ver.

Tanrım, Senin lütfün ve merhametine sığınarak, kendimi alçaltıp dua edeceğim.

Rabbin, gelişini bekleyerek imanla sürekli dua edeceğim.

Rab, öğrettiğin bu dua yaşamım boyunca benim duam olsun.

Rab, sadaka verirken ve dua ederken ikiyüzlü olmak istemiyorum.

Rabbim, Müjde’yi paylaştığım____________’ın yüreğini aç ki, gerçeği algılasın.

Tanrım, İsa nasıl senin istediğin gibi bir yaşam sürdüyse, ben de aynı yaşamı sürmek için kendimi sana teslim ediyorum.

Beni kurtarmak için gelen İsa’yı övüyorum.

İsa benim ezgim ve kurtuluşumdur. Rabbim, sana övgüler sunuyorum.

Tanrım, benim, kilisemin ve ülkemin her durumda doğru yolda gidebilmesi için sana yalvarıyorum.

Rabbim, bana bilgelik ruhu ver ki, seni daha iyi tanıyayım

Tanrım, kurtarıcımı gönderdiğin için sana minnettarım.

Rabbim, senin sözünü dikkatle dinlemek benim en iyi alışkanlığım olsun.

Rabbim, Kutsal Ruh’un meyvelerini tanıyabilecek kadar gerçek bir imana sahip olayım.

İsa’m, tek umudum sensin.

Rab, Sodom ve Gomoro gibi ahlâksal değerlerin zayıf olduğu bir çağda yaşıyoruz. Halkına merhamet göster ki, bu çirkinliğe uymayıp kutsal yaşamımızı
    sürdürelim.

Tanrım, beni kendinle yakın bir ilişki için çağıran sesini reddetmeyeceğim.

Ya Rab, adil olmayan durumlarda senin egemenliğin ortaya çıksın.

Tanrım, yalnızca sana bakarak ilerleyeyim.

Rabbim, dünyanın gücüne ve yetkisine bağlanmadan, yalnız senin gücüne bağımlı kalayım.

Tanrım, beni görevlendirdiğin gibi, bu görevi yerine getirmemi sağlayacak güç ve belirtileri de vereceğine iman ediyorum.

Rabbim, bütün yaşamımın senin lütfuna ve isteğine göre olacağına iman ediyorum.

Rabbim, gerektiğinde ben de Müjde için hakkımı kullanmaktan vazgeçeyim!

Rabbim, seni tanımayanlara Müjde’yi yayarken tek övgüm sen ol.

Topluluğumda da ceza ve bağışlamalar Rab’bin isteğine göre denge içinde olsun!

Rabbim, her zaman senden korkarak övgüler sunayım.

Rab, bana nereye gitmem gerektiğini öğret ve beraber çalışabileceğim hizmet karlarını gönder.

Vaadini yerine getiren Tanrım, yüreğimi de sünnet et ki, senin kurtarışının harika anlamını daha iyi tadabileyim.

Rabbim, sen benim gücüm, ezgim ve kurtarıcımsın.

Rab, benim de g özlerimi aç ki, Seni daha doğru görebileyim!

İsa’m, seninle hiçbir konuda tartışmadan, koşulsuz olarak Rabbim olduğunu kabul ediyorum.

Rabbim, çevremde ne kadar çok düşman olursa olsun, hiçbirinden korkmuyor ve Sana güveniyorum.

Rabbim, sorunlarımı ve sıkıntılarımı senin önüne getiriyor ve çözümlemen için yalvarıyorum.

Tanrım, beni kurtardığın için teşekkür ediyorum. Senin yaptıklarını anlamasam da, beni bir şekilde yönlendireceğine inanıyorum.

Rab, senin lütfunla ve seçiminle kurtuldum. Tüm yücelik senindir.

Rab, beni ve ailemi güçlendir ki, pak kalarak kâhinlik görevlerimizi sadakatle sürdürebilelim.

Tanrım, dünya yüceliğinin bilgisiyle dolsun.

Bizim için kusursuz bir kurban sunarak kurtarış işini tamamlayan Tanrım, sana övgüler sunuyorum.

Tanrım, başkâhinim olan İsa Mesih’in kendisini kurban olarak sunmasıyla beni yaşayan bir umuda kavuşturduğun için sana övgüler sunuyorum.

Tüm kâhinlerden üstün ve sonsuza dek başkâhinimiz olan İsa’m, sana şükranlarımı sunuyorum.

İsa’m, sen Tanrı’nın öz görünümü olan Oğlu’sun. Tüm yücelik senindir.

AMİN

Anonim
    Pasif

Eline sağlık sayın halleluya.

Rabbin sevgisi ve ışığında kalınız.hisusa

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.