Hepinizin Yeni Yılı Kutlu Olsun

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25867
  Anonim
  Pasif

  Hepinizin Yeni Yılı Kutlu Olsun!

  Acılarımızla, üzüntülerimizle, sevinçlerimizle 2008 yılını geride bıraktık ve yepyeni bir yıla MERHABA dedik. Bu yeni yılın tüm insanlıga hayırlı olmasını diliyorum.

  Zaman öyle hızla ilerliyor ki, su gibi akıp gidiyor. Çocuklar doğuyor, büyüyor, gençler olgunlaşıyor, yaşlanıyor, yaşlılar bu dünyadan ayrılıyorlar. Bir de daha yaşamının baharında çeşitli nedenlerle yaşamını yitirenlerin sayısı oldukça kabarık. Dünyamız gittikçe kötüleşiyor, insanlar acı çekiyor, açlık, ekonomik kriz hızla büyüyor. Her tarafta savaş gürültüleri, savaş haberleri. İnsanlar bir kaosta.

  ‘Neden dünyaya geldik, yaşamımızın amacı ne, öldükten sonra nereye gideceğiz?’diye düşünen, Tanrı’yı arayan pek çok insan vardır. Bu yeni yılda bu insanlara ulaşmak, İsa Mesih’i anlatmak, onları yaşayan diri Tanrı’yla barıştırmak tek amacımız olmalıdır. Çünkü bir zamanlar bizler de Rab’den uzakta, karanlıkta, umutsuzluk içinde, sonsuz cehennem yargısı altındaydık. Ama hamdolsun ki Rab’bi tanıdık, O, bizleri tüm günahlarımızla, zayıflıklarımızla ve yüklerimizle kabul etti, kucakladı. Üzerimizdeki günah yükünü kaldırdı, günahtan kirlenmiş giysileri çıkararak bembeyaz doğruluk kaftanını giydirdi. Artık cehennemin korkunç yargısı altında değiliz, çünkü ödememiz gereken cezanın bedelini İsa Mesih haç üzerinde canını vererek ve kanını akıtarak ödedi. Şimdi İsa Mesih’e aitiz, O’nun ellerindeyiz, mutluyuz, göksel bir esenliğe sahibiz. İsa Mesih bizleri Baba Tanrı’yla barıştırdı ve barıştırma görevini bizlere verdi.

  ‘Bizi her zaman Mesih’in zafer alayında yürüten, O’nu tanımanın güzel kokusunu aracılığımızla her yerde yayan Tanrı’ya şükürler olsun’ (2.Korintliler 2:14).

  İnsanların İsa Mesih’le tanışmaları ve O’nu Rab ve Kurtarıcı olarak yaşamlarına almaları için duymaları gerek. Duymazlarsa nasıl iman edecekler? Rab her birimizi, çok canların kurtuluşu için ışık ve bereket olarak kullansın diye dua ediyorum.

  Sevgilerimle

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.