Hepiniz Misyonersiniz! Hepimiz Misyoneriz!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24274
  Anonim
  Pasif

  HEPİNİZ MİSYONERSİNİZ!
  HEPİMİZ MİSYONERİZ!

  Duvarcı ustası oturur, kalkar; duvarlardan bahseder. Bu iş, onun hayatının ön planındadır. Çocuğu da isterse, ona da duvar ustalığını öğretmeyi düşünür. Duvarlar onun sohbet konusu; iyi, sağlam duvar örme, kullanılan malzeme, onun iddia dünyasındadır. Kendince doğru bulduğu yönde, başka duvarcılara, mal sahiplerine, ilgili çevreye bildiklerini anlatır.

  Duvarcılıkla misyonerlik arasında, sanırsınız ki bir uçurum …………var. Bu iki kelime birbirinden ne kadar da uzak. Ama aralarında uçurumlar kadar fark yok. Malzeme farklı, zihnin davranışı, yaşayışı aynı.

  Siz bunu daha da uygun örneklere kaydırın. Şu milletin milliyetçiliği, bu milletin milliyetçiliği; şu millletin misyonerliği, bu milletin misyonerliği, değil de nedir!? Yahut şu ideolojinin, bu ideolojinin mücadele, yaşam dünyası, elbette şu ideolojinin misyonerliğidir.

  Başka dinlerin, örneğin islam dininin sosyal yaşantısı elbette islam dininin misyonerliğidir. Misyoner olmak için, İsa inancının sözcüsü olmanız gerekmez. Hepiniz gerçekte kendi yolunuzun, kendi zihinsel dünyanızın misyonerleri olarak yaşıyorsunuz. O yaşantınızın tek farkı var. İsa inancında, zor kullanma yok, yalan söyleme yok, hele işkence söz konusu olamaz!

  Siz hepiniz de misyonersiniz, hepimiz misyoneriz . Bari İsa inancının misyonerliği gibi temiz bir misyonerliğimiz olsa, böylece temiz bir yol izlesek.

  Saygılarımla

  İnanç kardeşiniz MUSTİ

  06.05.2007

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.