Hasta kızını tedavi ettirmeyen baba "katil"

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

Hasta kızını tedavi ettirmeyen baba “katil”

ABD‘de dini inançlarından dolayı tıbbi tedavi uygulamadığı kızını kaybeden baba, “ikinci dereceden cinayet” işlemekten suçlu bulundu.

Wisconsin eyaletinde şeker hastası 11 yaşındaki kızını dua ile iyileştirmeye çalışan 47 yaşındaki Dale Neumann’a bu suçlama, çıkarıldığı mahkemenin jürisi tarafından yöneltildi.

Baba “Tanrı İncil’de şifa vereceğini vadediyor” diyerek Tanrı’nın kızını iyileştireceğine inandığını ve ölmesini beklemediğini söylemişti.

“Doktora gidersem, doktoru Tanrı’nın önüne koymuş olurum” diyerek tedaviyi reddeden baba, kızının nezle olduğu ya da ateşinin çıktığı yönünde ifade verirken, akraba ve aile çevresi de çocuğun ciddi bir hastalığı olduğunu fark etmediklerini söylemişti.

Şeker hastası olduğu halde teşhis konulmayan 11 yaşındaki Madeline, evinde, etrafında dua eden aile bireyleri arasında hayatını kaybetmişti.

Baba Dale Neumann, kızının ölümünün ardından karısı Leilani Neumann (41) ile birlikte 23 Mart 2008’de tutuklanmıştı. 6 Ekimde nihai karar için hakim karşısına çıkacak çiftin 25 yıla varan hapis cezası alması bekleniyor.

Anonim
    Pasif

Doktorlar ve ilaçlar da Tanrı’dandır… Tanrı nasıl insanın yaşaması için besini gerekli kılmışsa ilacı da şifa bulması için öyle gerekli kılmıştır. Aslında bu ‘ben sadece Tanrı’dan beklerim’ düşüncelerinin ardında Doğu Hristiyanlığının mistik geleneğinde sözü çok sık geçen ve büyük bir manevi tehlike olarak addedilen ‘sağdan gelen ayartı’ denen bir nev’i derin mi derin kibir vardır. İnsani aczin bir inkarı vardır (Tanrı yolunda ise en gerekli şey bu insani aczin farkındalığıdır). Bu tür bir kibre kapılmış olanlar kendilerini kendilerini çevreleyen dünyadan soyutlarlar, bir tür arındırılmışlığa bürünürler… bu ise kendilerinin varlığın vahdeti ile olan bağlarını kopartır ve aslında Ruh’ül Kudüs’ün serbestçe esmesine engel getirir. Çok tehlikeli olan bir ayartıdır bu, Tanrı uğrundalığı maskesi ile iş görür nitekim.

İnsan kendisini çevreyelen doğadan kopuk yaratılmamıştır. Kopukluk hissini günahın gafleti hasıl eder. İnsan normal, manevi sağlıklılık durumunda kendisini çevreleyen doğa ile ahenk ve iş birliği durumundadır. Bir vücudun organlarının arasındaki ahenk ve işbirliğinde olduğu gibi. Bu ahenk bozuldu mu vücut hastalanır. Günah da zaten bir kopukluk teşkil ettiğinden genel, varlıksal anlamda bir hastalıktır.

Anonim
    Pasif

Evangelist abi,
    Yazdiklarını okudum.Dale Neumann adlı kişinin yaptığı,doğru degil. Tanrımız bizlere bir akıl vermiş,bunu kullanabilelim diye. Bu gün,Yehova Şahitleride,tibbi yardımı kabul etmedikleri gibi, kan alıp vermeyi bile kabul etmiyorlar,bildiğim kadarı ile sapkın bir öğretiye sahipler.Bu Dale Neumann da bu tarz veya buna benzer, bir tarikate mensup olabilir.
    Bugün var olan acılar,hastalıkların hepsi Tanrı’nın günaha karşı verdiği yargıdır.Bizler Tanrı’sız yaşama devam ediyorsak elbetteki Tanrımızda,koruma gücünü geri çekecektir.Bu gün,Tanrı yolundan saparak şifa dağıtıyorum diye ortaya çıkmış sahte şıfacılarla dolu bir çok sapkın var. Uydudan bunların şovlarını izleyebiliyoruz,bence bunlar kötü örneklerdir,anneme İsa Mesihi anlatıyorum beni dinliyor,çabalarımıda taktır ettiğini söylüyor, daha imanlı degil.bu şovları görse ne düşünür yani.
    Mesih’i Kurtarıcı olarak,iman edenlerin bir ümidi vardir.Artık ölümün olmayacagı bir yerde Rab’le sonsuza kadar bir arada olmak.

“Onların gözlerinden bütün yaşları silecek.Artık ölüm olmayacak.Artık ne yas,ne ağlayış,nede ıstırap olacak.Çünkü önceki düzen ortadan kalktı” Vahiy 21.4

Dünya açı,ölüm,kötülüklerle dolu.Günahın bedeli, ölüm heryerde geziyor.Bizlerin ümiti Mesih İsa,ya tutunma,onda var olmaya çalışıyoruz.Günahlarımızdan kurtulmak ve Tanrı ile Göksel yaşamda birlikte olmak istıyoruz.Günah varsa Tanrı bizden ayrılır,neden bizimle olsunki.Sapkın inançlarda,insanı Tanrı’dan ayırır.

“İsa oradakilere şöyle dedi:Dar kapıdan girmeye gayret edin.Size şunu söyleyeyim.çok kişi içeri girmek isteyecek,ama giremeyecek.Ev sahibi kalkıp kapıyı kapattıktan sonra dışarda durup,’Ya Rab kapıyı aç bize’diyerek kapıyı vurmaya başlayacaksınız.’Oda size Kim olduğunuzu nereden geldiğinizi bilmiyorum’diye karşılık verecek.Oda size Şöyle diyecek:Kim olduğunuzu,nereden geldiğinizi bilmiyorum.Çekilin önümden,ey kötülük yapanlar.”Luka13:27.25.

Yani kisacası Bizler ölümün neden kaynaklandığını biliyorsak ve Mesih İsa,nın bizden istediği olan imanı biliyorsak.müjdenin içeriğini anlamını kavramışsak Dünyadaki Ölümü açıyı yaşanılan felaketleride, bunların neden olabildiğini zaten çözeriz.Bizim Tanrımız,sevgi Tanrısıdır kötülükten hoşlanmaz.Sapkınlarıda sevmez.

“Kötüler egemen olunca insan kaçacak yer arar,
    Ama Kötüler yok olunca doğrular çoğalır.”Mez28:28

Unutmayalımki insanlar geçmişten bugüne üzüntü veren olayların sorumlusudur.Tanrımız dünyayı doğru yarattı bir ayetinde bunu söyler karıştıran insanlardir,çünkü Ademin işlediği günah tohumlarını hala genlerimizde taşıyoruz.Tanrı tüm günahlarımızı bağışlasin.

Rab “Yollarım sizin yollarınızdan,düşücelerim düşüncelerinizden yüksektir”diyor Yeşaya.55:9

Sitedeki yazan, paylaşan her kardeşin, gönüllü çalışip emek veren site yönetimindeki abilerimin.yeni yılını kutluyor.Tanrının tüm güzellik ve bereketini diliyorum.

Anonim
    Pasif

“Tanrı dünyayı o kadar güzel yarattı
    Fakat……!
    Bütün kargaşayı çıkaran insanlar.”

Holypaladin Mesih’in güzel çocuğu doğru yoldasın .
    Paylaşımın çok güzel.
    Polenden ve baldan yapılan binlerce ilaç var ve insanlar bu ilaçları
    kullanıyor.
    insanlar evlerinde arı kovanları ile uğraşmıyor.Arı besleyecegim,arıdan çıkan balı şu tedavimde kullanacağım diye.
    Hastalığına iyi gelecekse balıda yiyor veya ondan yapılan tıbbi ilacıda kullanıyor.
    Genç kardeş Rab İsa Mesih seni bereketlesin.
    Kısa paylaşımım vesilesi ile de sitemizdeki tüm kardeşlerimin yeni yılını kutlar,
    Rab’bimiz isa Mesih’in lütfunun tüm insanlığın üstüne bol bol dökülmesi için dua ederim.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.