Harun Kolcak Hristiyan Mi Oldu?

• Bu konu 6 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Harun Kolçak Hristiyan mı oldu?

21301.jpg13 Şubat 2008 Çarşamba 14:55

Oryantal Tanyeli, müzisyen Harun Kolçak'ın Hristiyan olduğunu iddia etti.ReklamOryantal Tanyeli, geçtiğimiz günlerde müzisyen Harun Kolçak'ın Hristiyan olduğunu iddia etti.

Kolçak ise Tanyeli'nin bu iddialarını yalanlayarak ” Bunları nereden çıkarıyor anlamıyorum. Böyle bir şey yok. Allah'a olan kulluk görevimi kendi perceremden en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Ayrıca Hristiyan olmakta kötü bir şey değil. İnsanlar istediği dine inanabilir” dedi.

http://www.turkei.net/news_detail.php?id=34646

Anonim
    Pasif

Harun Kolçak’ın Hristiyan olup olmadığını bilmiyorum. Ama neden olmasın? Her insan sonsuzlukla ilgili kararları vermekte özgürdür. Bu onun en doğal hakkıdır ve buna kimsenin de karışmaya hakkı yoktur!

Müslüman bir anne babadan doğan bir çocuk otomatikman müslüman oluyor, hristiyan bir ailede dünyaya gelen çocuk otomatikman hristiyan oluyor, budist bir ailede doğan bir çocuk budist oluyor, ateist bir ailede dünyaya gelen bir çocuk da doğal olarak ateist olarak yetiştiriliyor. Dünyaya gelen bir çocuğa, ‘kime ve neye inanmak istiyorsun?’ diye sorulmadı. Bana göre, her birey önce kendi inancını, daha sonra da diğer din ve inançları araştırarak, sorgulayarak doğruyu bulmalıdır.

‘Atalarım buna inanmış, ben de böyle geldim, böyle gideceğim’derse, gelecek yargı gününde bunun sonuçlarına katlanmak zorunda kalır. Ama bilinçli olarak araştıran bir kimse sonsuzluktaki yerini kendisi belirler.

Esenlikte kalın

Anonim
    Pasif

Harun Kolçak Hristiyan olmuşsa olmuş. Bu onun özgür kararıdır. Eğer öyleyse onu kutluyorum, Rabbin onu bol bol bereketlemesi ve iman yolculuğunda sağlam ve emin adımlarla ilerlemesini diliyorum.

Anonim
    Pasif

merhaba “Kişiler dünyaya gelince hiristiyanlık felsefesini benimser konusunu daha önce yazmıştım. Halkın yakından tanıdığı Harun beyi de aramızda görmek çok mutlu eder bizi, eger bu haber gercekse tabii. Yalnız hürmetle Rabbe daha da çok bağlanması lazım. O’nun Tanrı olduğuna iman etmesi yetmez, O’nu yaşaması gerekir, diye düşünüyorum. Teşekürler Rabbe..

Göklerdeki Babamiz,
    Adın yüceltilsin,
    Hükümdarlığın gelsin,
    Göklerde olduğu gibi,
    Yeryüzünde de senin istediğin olsun,
    Günlük ekmeğimizi bugün bize ver,
    Bize kötülük edenleri bağışladığımız gibi,
    Sen de bağışla suçlarımızı,
    Bizi günah işlemekten koru
    ve kötülükten kurtar.
    Çünkü hükümdarlık, kudret ve yücelik
    ebediyen senindir. Amen..–amin Amin..:papatya:suda

Anonim
    Pasif

@Evangelist 3451 wrote:

Harun Kolçak Hristiyan mı oldu?

21301.jpg13 Şubat 2008 Çarşamba 14:55

Oryantal Tanyeli, müzisyen Harun Kolçak’ın Hristiyan olduğunu iddia etti.ReklamOryantal Tanyeli, geçtiğimiz günlerde müzisyen Harun Kolçak’ın Hristiyan olduğunu iddia etti.

Kolçak ise Tanyeli’nin bu iddialarını yalanlayarak ” Bunları nereden çıkarıyor anlamıyorum. Böyle bir şey yok. Allah’a olan kulluk görevimi kendi perceremden en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Ayrıca Hristiyan olmakta kötü bir şey değil. İnsanlar istediği dine inanabilir” dedi.

http://www.turkei.net/news_detail.php?id=34646

Bu işlerin yorumu Tanyeli’ye kalmışsa vay bizim halimize :D

Ayrıca benim bildiğim kadarıyla da Harun Kolçak ne Müslümandır nede Hristiyan.Işığın sonsuz gücüne inanan, herşeyin insanın kendi ellerinde biteceğini düşünen; bu felsefenin getirisi olarak da vejeteryan olup, rengarenk elbiseler giyinen biridir :)

İddialı konuşmayayım, bazı şeyleri eksik yada yanlış yazmış olabilirim; ama dinle alakası olmadığını biliyorum.Bu tarz felsefeleri güden bir insandır.

Anonim
    Pasif

Tanrı’nın yönlendirmesiyle ısıgı bulmus olmasını diliyorum.belirli dönemlerde kimi sanatcıların bu ve benzeri tarz haberlerini medya da görüyoruz ama Harun bey hic sansasyonel biri olmadı.Yüce Rab bizlere iman gücü ver.

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.