• Bu konu 7 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25595
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Kutsal Kitap Toprakları
  BibleLands_sm.jpg

  Uydudan Çekilmiş bir Fotoğraf: Israill Toprakları (Aşağıda)

  IsraelSatMap_Base.jpg

  [IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/530/sa_ve_el_ilerin_zaman_nda_Roma_mparatorlu_u.JPG[/IMG]

  noahs20ark20220800.jpg

  08turkey103.jpg

  Pavlus’un Birinci Misyon Gezisini yaptığı Anadolu Toprakları

  turkey_pj1a.jpg

  İncil’de Vahiy kitabında adı geçen Yedi Kiliseler:

  clip_image008.gif

  Ağrı Dağı – (Ararat) Nuh’un Gemisi Tufandan Sonra bu dağın tepesinde karaya oturmuştu..
  mt-ararat-750.jpg

  #30806
  Anonim
  Pasif

  izninizle ben bunu doğru bulmuyorum. kutsal kitabın toprağı olmaz işi bu kadar abartmayalım.kutsal kitap heryerde her inananın gönlündedir.burda bu başlığa bakan ve bu resimleri gören aşırı rdaikallerin kendilerine göre yorum yapacağını hesap etmemiz gerek.burda bakın bizim ülkemizde israil toprağı olarak gösterilmiş diyebilirler.zaten kandırıllmaya müsait gençler malesef mevcut.ellerine silahlar verilip birer katil haline getirilmiş gençlerimiz. malesef.
  bence bu doğru bi konu olmamış

  saygılarımla

  #30822
  Anonim
  Pasif

  İman ve Kutsal Kitap Tüm dünyanındır. EN GÜZEL YERİ İSE YÜREKLERDİR. :)

  #29727
  klaus
  Anahtar yönetici

  İzmirligizem bende izmirliyim bu arada. Ama sabah elime kahvemi aldım ve ilk olarak bu sitede senin yazın gözüme çarptı ve şaşırdım.
  Böyle bir düşünce yapısı bana ilginç geldi. Bu harita için teşekkür ediyorum sevgili evangelist’e. Bunu bizimle paylaştığı için sağolsun.

  Esenlikle kalın.

  #30837
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Sevgili Gizem,

  Kutsal Kitap’ın toprakları elbette olur.. Eğer Kutsal Kitap’ta Mezepotamya, Ararat, Mısır, Malta, Roma, İspanya, Yunanistan, İzmir, Konya, Antakya, Tarsus, Şam, Yafa, Yeruşalim, Kıbrıs, Selanik, Atina, vs. gibi yüzlerce coğrafi yerler ve birimlerden söz ediliyorsa, bu yerler uzayda olmadığına göre, birer hartitada gösterilecektir. Bundan ne senin ner de başka birinin rahatsız olması gerekmiyor. Artık bu tür ‘dar’ düşünme alışkanlıklarımızı aşalım ve başımızı kaldırıp dünyayı ve gerçekleri farkedelim.

  Bu haritalara itiraz eden dar düşünceli vatandaşlarımız herhangi bir İslam ansiklopedisinde de, İslam’nın doğduğu ve yayıldığı Arabistan topraklarının haritasını ve ilgili bölge ve şehir isimlerini gördüklerinde aynı tepkide bulunmuyorlarsa, o zaman sorun bizde değil, kendilerindedir diye düşünüyorum.

  #30840
  Anonim
  Pasif

  pavlus’un Rabbi müjdelemek için gittigi yerlerin haritaları

  paulthird.gif

  paulsecd.gif

  pjbig_0.gif

  evangelist haritalar için teşekkürler kardeşim,haritalara pavlusun müjde yollarınıda eklemenın iyi olacagını düşündüm

  YHVH’nin esenliginde kalınız
  amin

  #30842
  Anonim
  Pasif

  sevgili kayram
  sende biliyorsunki küçük çocukların ellerine silah veripta rahip öldürenler var bu ülkede.
  ben sadece bunlar bunuda yalnış algılar diye söyledim yoksa herhangi bir nedeni yok. ayrıca izmirin neresindesin sizinle tanışabilirmiyiz?

  #30880
  klaus
  Anahtar yönetici

  @soli deo gloria 9692 wrote:

  pavlus’un Rabbi müjdelemek için gittigi yerlerin haritaları[IMG]http://http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.biblestudy.org/maps/paulthird.gif&imgrefurl=http://www.biblestudy.org/maps/pauls-third-journey-map.html&h=504&w=561&sz=15&hl=tr&start=8&um=1&usg=__RvxysRI5V3dN3U0mkv3gVyL4orA=&tbnid=24c7oIs6qJDCjM:&tbnh=119&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Dst%2Bpaul%2Btravel%2Bmap%2Bbible%26um%3D1%26hl%3Dtr[/IMG]

  [IMG]http://http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.biblestudy.org/maps/paulsecd.gif&imgrefurl=http://www.biblestudy.org/maps/pauls-secd-journey-map.html&h=503&w=559&sz=16&hl=tr&start=16&um=1&usg=__dcju5rwb6eW-pSW5Zh8agsd2aDU=&tbnid=HmofN7aYb-nZLM:&tbnh=120&tbnw=133&prev=/images%3Fq%3Dst%2Bpaul%2Btravel%2Bmap%2Bbible%26um%3D1%26hl%3Dtr[/IMG]

  [IMG][IMG]http://http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://stgregorysatschool.net/images/pjbig_0.gif&imgrefurl=http://stgregorysatschool.net/subpage9.html&h=374&w=600&sz=187&hl=tr&start=2&um=1&usg=__vuZUnhiATW9XZQWBU4w4CYf5KBE=&tbnid=PdvmH1QUt445XM:&tbnh=84&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dst%2Bpaul%2Btravel%2Bmap%2Bbible%26um%3D1%26hl%3Dtr[/IMG]

  evangelist haritalar için teşekkürler kardeşim,haritalara pavlusun müjde yollarınıda eklemenın iyi olacagını düşündüm

  YHVH’nin esenliginde kalınız
  amin

  Ben açamadım sizin verdiğiniz bu haritayı. Başka şekilde açabileceğim bir link varmı? yardımcı olursanız sevinirim. Zira bir arkeolog olarak Pavlusun adını duymak ve yaptığı yolculuğu biliyor olmak beni çok heyecanlandırır her zaman.

  Şimdiden teşekkür ederim. Esenlikle kalın.

  #30877
  Anonim
  Pasif

  Sevgili KAYRAM,

  Bu konu hakkında ki elimde var olan dökümanları sizinle paylabilirim…

  PAVLUS’UN İLK MİSYONER YOLCULUĞU

  CNM18-Paul1stJourney.gif

  Yukarıdaki harita Pavlus’un ilk misyoner yolculuğunu gösterir ve numara sırasına göre gittiği yerleri belirtir. Bu harita Habercilerin İşleri 13:4 ile Habercilerin İşleri 14:28 arasında ki olayları kapsar.

  PAVLUS’UN İKİNCİ MİSYONER YOLCULUĞU

  CNM19-Pauls2ndJourney.gif

  Yukarıdaki harita Pavlus’un ikinci misyoner yolculuğunu gösterir ve numara sırasına göre gittiği yerleri belirtir. Bu harita Habercilerin İşleri 15:40 ile Habercilerin İşleri 18:23 arasında ki olayları kapsar.

  PAVLUS’UN ÜÇÜNCÜ MİSYONER YOLCULUĞU

  CNM21-Pauls3rdJourney.gif

  Yukarıdaki harita Pavlus’un üçüncü misyoner yolculuğunu gösterir ve numara sırasına göre gittiği yerleri belirtir. Bu harita Habercilerin İşleri 18:23 ile Habercilerin İşleri 20:3 arasında ki olayları kapsar.

  TUTUKLU OLAN PAVLUS’UN FİLİSTİN’DEN ROMA’YA OLAN YOLCULUĞU

  CNM26-PaultoRome.gif

  Bu harita da Pavlus’un tutuklanması ardından Filistinden Romaya olan seyehatini ele alır.

  #30881
  Anonim
  Pasif
  KAYRAM;9743 wrote:
  Zira bir arkeolog olarak Pavlusun adını duymak ve yaptığı yolculuğu biliyor olmak beni çok heyecanlandırır her zaman.

  İncilde adı geçen Psidya Antakyası’nın bugünkü Yalvaç olduğunu öğrendiğimde ve Konya ismini incilde gördüğümde çok heyecanlandım. Memleketim olan bu yörelere gittiğimde henüz yeni ortaya çıkarılan antik Antakya kentini baştan sona gezdim (baştan sona diyorum çünkü, öyle bir kaç yıkıntıdan ibaret değil bu şehir, tam bir açık hava müzesi şeklinde ve geniş bir alan ortaya çıkartılmış), elçilerin ve o günkü mü’minlerin hatırasını yaşadım.

  Aynı şekilde, Tarsus’ta Aziz Pavlus kuyusunu, Mersin’de Azize Tekila mağara kilisesini, Kapadokya’daki mağara kiliseleri v.d. gördükçe Tek Tanrı inancının bu topraklara kolaylıkla yerleşmediğini anladım.

  #31053
  klaus
  Anahtar yönetici

  Segili burç sanada teşekkür ederim. Çok heyecan verici bu haritalar benim için. Rabbim isterse bende aynı yollardan aynı ayakizlerini takip ederek sırt çantamla gezmek istiyorum. Tek hayalim bu bir arkeolog olarak. Ama bugüne dek imkan olmadı, gerçekden zor bir dönem atlatmışdım. Bundan sonra hayalimi gerçekleştirmek için dua edip imkan yaratacağım :))

  İlginiz için teşekkür ederim. Daha başka harita veren link ve siteler varsa gene bekliyorum :))

  Esenlikle kalın. Rabdeki kızkardeşiniz.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.