Haksızmıyım?

• Bu konu 9 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Burası yerimi bilmiyorum ama içimden geldi yazdım çeşitli forumlara sitelere üyeliğim var ama orada hristiyan olduğumu duyan insanlar saçma sapan sorular soruyor. Toplumda da bazı kesimler bizi horluyor. Bu durumdan çok gıcık kapıyorum.
    Sizede bunlar oluyormu bilmiyorum ama ben yaşıyorum. Yüce Rabbimiz İsa hepimizi korusun bağışlasın.

Anonim
    Pasif
    ÖZERDİCK;5841 wrote:
    Burası yerimi bilmiyorum ama içimden geldi yazdım çeşitli forumlara sitelere üyeliğim var ama orada hristiyan olduğumu duyan insanlara saçma sapan sorular soruyor Toplumdada bazı kesimler bizi horluyor. Bu drumdan çok gıcık kapıyorum.
    Sizede bunlar oluyormu bilmiyorum ama ben yaşıyorum Yüce rabbimiz İsa hepimizi korusun bağışlasınjesus…

Toplumda bazı kesimlerin bizi horlamasından gıcık neden kapıyorsunuz ki?
    Toplumda bazı kesimler İsa’yı da horlamadı mı?
    Sürekli artan bir ivme ile dışlanmak, kötü gösterilmek kimsenin hoşuna gitmez çoğu zaman.
    Oysa, İsa adından dolayı deil mi ki bunlar oluyo, bu sebepten deil mi ki çoğu zaman psikolojik ( ve hatta kimi zaman fiziksel) zulümler görüyoruz.
    Yapmamız gereken, bu durumlarda, hamdetmek ve Tanrı’nın sözüne daha sıkı sarılmak… ve uyanık olmak…

Anonim
    Pasif

İsa Mesih imanlısı olarak alay edilmek, dışlanmak, horlanmak, hatta öldürülmek şaşılacak bir şey değil! O’nun isminden ötürü bunları yaşıyorsak, ‘ne mutlu bizlere, çünkü göklerde karşılığımız büyük olacaktır’ diyor Rabbin Sözü. Rab için her şeye değer.

Onlara karşı acılık beslememeliyiz, gıcık kapmamalıyız, ama tam tersine onlar için dua etmeliyiz. İsa Mesih bizlere bunu öğretiyor. Onları İsa adında bereketleyip onlar için dua ettiğimiz zaman Rab onların yaşamlarında işlemeye başlayacaktır.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

İsa Mesih’ten dolayı dışlanmaktan hiç üzüntü duymadım. Hatta daha çok sevindim ve de sevinirim. Bununla ilgili Yeni Antlaşma’da birçok örnek var.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.tanri sevgidir

Anonim
    Pasif

jesus…

Haklısınız her acıda Yüce Rabbimiz İsa’ya biraz daha yaklaşırız. Onlara acıyorum çünkü onlar ilahi gerçeği bilmiyorlar çünkü Mesih’in esenliğinden uzaklar.

Yüce Rabbimiz İsa sen bizi koru bağışla!

Anonim
    Pasif

Bunları yaşamaya alışman gerekiyor kardeşim. Aynı ve benzer tepkileri ben de alıyorum. Hatta Hristiyan olduğumu duyduğunda bazı insanların yüz ifadelerini hiç unutamıyorum. Alışmamız ve her türlü tepkiye karşı güçlü olmamız için Rabbe dua etmeliyiz. Unutmayalım ki geçen yıl 3 kardeşimizi katlettiler . Rab hepimize onlar gibi uğruna ölecek cesareti versin.

Anonim
    Pasif

Bizler rabbin seçilmişleri ve diri kanıyla kurtulanlarız…insanlar Rab İsa Mesih’e hakaret ettiler, yüzüne tükürdüler, yumrukladılar O’nu terkettiler…ama Rabbimiz İsa Mesih hiç bir zaman yüzünü eğmedi, çünkü O’nun yüzü göksel babasına bakıyordu…hakettiğimiz hakareti ve laneti o üzerine aldı…bizler diri ve yaşayan bir umuda sahibiz…Rab tüm insanları göksel bilgisiyle aydınlatsın.çünkü insanların zihinleri kör ve karanlık…İsa Mesih’in o zihinlere nuruyla doğması için dua edelim…ve vaizde dediği gibi Tanrı insanların yüreğine sonsuzluk kavramını koydu. İnsanların yüreklerindeki o sonsuzluk kavramını ancak ve ancak Rabbimiz İsa Mesih doldurur. Boş olan yüreklerin İsa’nın yaşamı ve sözüyle dolması için dua edelim…

Anonim
    Pasif

Son beş aydır görüp şâhit olduklarım beni gerçekten şaşırtıyor. Aslında zihnimde olan bazı hususları yazıya dökmeye niyetleniyorum. Ancak İslâm ve Hristiyanlığı mukâyese ettiğim zannedilir diye yazmaya çekiniyorum.

Saygı sınırları zorlanmadıkça ve hakaret/saldırı olmadıkça her insan eleştirme/sorma hakkını kullanabilir. Zâten forumlar sorup/öğrenmek ve paylaşmak için var.

Ama görüyorum ki asgari iki üç kelimeyi bir araya getirip de düzgün bir cümle kurmayı bile beceremeyen kimi insanlar ‘Hamle bre kâfir’ modunda çala kalem ağzına geleni sayıp döküyor. Soru yönelttiği insanları rencide edebileceğini hiç düşünmeden; üzüm yemeğe değil, direkt bağcıyı dövmeye geliyor.

Forumda Hristiyanlık konusunda bilgili olan arkadaşların gösterdiği sabra hayran olmamak elde değil. Ben sabredemiyorum. İnsan kendisini kontrol etmeyi bilmiyorsa fazla bilgiye sahip olmak da kötü. Çünki, bu durumda bilgi, payşamak/öğretmek amaçlı değil, bir silah olarak kullanılabilir.

Bozuk üslubundan niyetinin hiç de iyi olmadığını zannettiğim bir kaç kişiye cevap yazmak istedim. Ancak yazarken içimi bir sıkıntı bastı, vazgeçtim. İyi ki de vazgeçmişim. Çünki bilgi anlamında yeterli olmadığım gibi, sinirlerime de hâkim olamıyacağım için, vereceğim cevaplar paylaşmaktan çok, bir ‘kör dövüşü’ ne sebep olacaktı.

Ben ‘Hristiyan’ denildiğinde; asgari ücretlinin bir ayda kazandığı parayı çocuğuna bir günlük harçlık veren, multi milyoner, Dünya zevklerini azâmi biçimde yaşamaya alışmış, Villalarda deb debe içinde keyif süren insanlar aklıma gelirdi. Hristiyanlığı da bir inanç değil, sosyal kimlik/aidiyet bağı olarak gördüklerini zannederdim. Hollywood kültürü beni de esir almış demek ki…

Müslüman olduğu iddia edilen bir ülke de, -Gerici/Yobaz/Mürteci vs. gibi suçlamalar nedeniyle- müslüman olarak yaşamanın bile zor olduğu bir ortam da, ‘Tahrif edilmiş'(!) kitaba ve İsa Mesih’e imân etmenin aslında daha da zor olduğunu yeni anladım.

Bir samimi itiraf da bulunmak isterim.

Bu gün foruma girip ağıza alınmayacak şeyler yazan, saldırıp hakaret eden insanların, Hristiyanlar hakkında düşündüğü tüm olumsuzlukları, İsa Mesih’e imân etmeden evvel ben de düşünüyordum. İncelemeden, peşin hükümle ve kulaktan dolma bilgilerle kavrayamadığım hususlardan dolayı alaycı ifâdeler zihnimi meşgûl ederdi. Ama bu olumsuzluklar hep zihnimde kaldı. Hristiyan inancı taşıyan insanlara bunları yöneltmedim. Bazı forumlarda bir kaç soru sormuşumdur. Fakat nezâket kurallarını hiç zorlamadım.

İnsan bir başkasının inancına hakaret ederek, kişiliklere saldırarak ne elde edeceğini sanır; anlamak mümkün değil.

Saygılar.

Anonim
    Pasif

İnsanoğlu’na bağlılığınız yüzünden İnsanlar sizden nefret ettikleri, Sizi toplum dışı edip aşağıladıkları Ve adınızı kötüleyip sizi reddettikleri zaman Ne mutlu size! O gün sevinin, coşkuyla zıplayın! Çünkü gökteki ödülünüz büyüktür. Nitekim onların ataları da Peygamberlere böyle davrandılar.

Luka 6:22-23

Anonim
    Pasif
    Â’raf;13460 wrote:
    Forumda Hristiyanlık konusunda bilgili olan arkadaşların gösterdiği sabra hayran olmamak elde değil. Ben sabredemiyorum. İnsan kendisini kontrol etmeyi bilmiyorsa fazla bilgiye sahip olmak da kötü. Çünki, bu durumda bilgi, payşamak/öğretmek amaçlı değil, bir silah olarak kullanılabilir.

Bozuk üslubundan niyetinin hiç de iyi olmadığını zannettiğim bir kaç kişiye cevap yazmak istedim. Ancak yazarken içimi bir sıkıntı bastı, vazgeçtim. İyi ki de vazgeçmişim. Çünki bilgi anlamında yeterli olmadığım gibi, sinirlerime de hâkim olamıyacağım için, vereceğim cevaplar paylaşmaktan çok, bir ‘kör dövüşü’ ne sebep olacaktı.

Â’raf;13460 wrote:
    Ben ‘Hristiyan’ denildiğinde; asgari ücretlinin bir ayda kazandığı parayı çocuğuna bir günlük harçlık veren, multi milyoner, Dünya zevklerini azâmi biçimde yaşamaya alışmış, Villalarda deb debe içinde keyif süren insanlar aklıma gelirdi. Hristiyanlığı da bir inanç değil, sosyal kimlik/aidiyet bağı olarak gördüklerini zannederdim. Hollywood kültürü beni de esir almış demek ki…
    Anonim
    Pasif
    Â’raf;13460 wrote:

Â’raf;13460 wrote:
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.