Haberler ve düşünceler :

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Haberler ve Düşünceler:

Haberleri dinliyordum. Birbiri arkasına gelen bu haberler, yüreğimde bazı düşünceler oluşturdu. Sizinle paylaşmak istedim.

Haber: “Son beş yılda Hac’ce gidenlerin sayısı; tüm ‘Cumhuriyet Tarihi’ boyunca gidenlerden daha fazladır. Üstelik, gitmek isteyenlerin sadece 10%’u gidebiliyor.”
    Düşünce: Daha önce bu insanlar neredeydi? Türkiye nereye gidiyor? Yakında İran, Suudi Arabistan, hatta Afganistan veya Pakistan olabilir mi? Şeriat Yasalarıyla yöneltilmek istemeyen Müslüman var mı?

Haber: “Güney Kıbrıs’ta (Kıbrıs Rum kesiminde) ceza-evinde bulunan bir imamın, kimlik denetimi için, çok uzamış sakalı kesildi. Ülkedeki ve hapishanedeki tüm Müslümanlar infial içerisinde. Fetvalar verildi, ‘Açlık Grevleri’ başlatıldı.”
    Düşünce: Ülkemizdeki Hıristiyan Pastörlerin kafaları kesilirken “Gık” yoktu. Papazlar vurulurken, ‘onaylayan sessizlikler’ hakimdi. Sakal kesilince fetva, kafa kesilince safa.

Haber: “Kuran Kursları artan bir hızla devam edecek. Bunun önüne, Öğretmenler Sendikası da dahil olmak üzere kimse geçemiyecek.”
    Düşünce: Kuzey Kıbrıs’ı da yobazlaştırma harekâtı hızla devam ediyor. Okullar, hastaneler yokken, habire camiler ve Külliyeler inşa ediliyor. Her gün televizyonlarda, tek taraflı İslâmî yayınlar yapılıyor. Çocuklara, ‘dininizi öğrenin’ baskıları altında, yaz tatilinde, Kuran Kursları düzenleniyor, laik olması gereken devlet eliyle. Biz Kıbrıslı Protestan Türkler ise, ‘Din öğretme yasaktır’ behanesi ile, 7 yıldır bir ‘dernek kurma hakkımız’ bile ellerimizden alınmıştır. Bir kez daha sormak geliyor içimden: “Esas Gâvur kim?”

Anonim
    Pasif

Kemal kardeşim, gerçekten bahaneleri çok ilgin. ‘Din öğretmek yasaktır’ nasıl bir mantık, acaba Kuran Kurslarında yemek tarifi mi öğretiliyor. Orada sanki din öğretilmiyor. Kanunen Din Hürriyet var ama halimize gülelim mi, ağlayalım mı bende şaşırdım açıkçası.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.