Gurur Yerine Alcakgönüllülük

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Gurur Yerine Alçakgönüllülük
    (Neil T. Anderson)

Gurur bir katildir. ‘Ben bunu tek başıma yapabilirim. Kendimi her pislikten Tanrı’nın yardımı olmadan kurtarabilirim’ der. Hayır kurtaramazsınız! Tanrı’ya ve birbirimize ihtiyacımız vardır. Pavlus, ‘Çünkü gerçek sünnetliler, Tanrı’nın Ruhu aracılığıyla tapınan, Mesih İsa’yla övünen, insani özelliklere güvenmeyen bizleriz’ diye yazmıştır (Filipililer 3:3).

Yine de bize daha çok lütfeder. Bu nedenle Yazı şöyle diyor: ‘Tanrı kibirlilere karşıdır, Ama alçakgönüllülere lütfeder.’

Bunun için Tanrı`ya bağımlı olun. İblis`e karşı direnin, sizden kaçacaktır.

Tanrı`ya yaklaşın, O da size yaklaşacaktır. Ey günahkârlar, ellerinizi günahtan temizleyin. Ey kararsızlar, yüreklerinizi paklayın.

Kederlenin, yas tutup ağlayın. Gülüşünüz yasa, sevinciniz üzüntüye dönüşsün. Rab`bin önünde kendinizi alçaltın, sizi yüceltecektir’ (Yakup 4:6-10).

‚Bu nedenle aranızdaki ihtiyarlara, onlar gibi bir ihtiyar, Mesih`in çektiği acıların tanığı, açığa çıkacak olan yüceliğin paydaşı olarak rica ediyorum: Tanrı`nın size verdiği sürüyü güdün. Zorunluymuş gibi değil, Tanrı`nın istediği gibi gönüllü gözetmenlik yapın. Para hırsıyla değil, gönül rızasıyla, size emanet edilenlere egemenlik taslamadan, sürüye örnek olarak göreviniziyapın. Baş Çoban göründüğü zaman yüceliğin solmaz tacına kavuşacaksınız.

Ey gençler, siz de ihtiyarlara bağımlı olun. Hepiniz birbirinize karşı alçakgönüllülüğü kuşanın. Çünkü, ‘Tanrı kibirlilere karşıdır, Ama alçakgönüllülere lütfeder.’

Uygun zamanda sizi yüceltmesi için, Tanrı`nın kudretli eli altında kendinizi alçaltın.Bütün kaygılarınızı O`na yükleyin, çünkü O sizi kayırır.

Ayık ve uyanık olun. Düşmanınız İblis kükreyen aslan gibi yutacak birini arayarak dolaşıyor.

Dünyanın her yerindeki kardeşlerinizin de aynı acıları çektiğini bilerek imanda sarsılmadan İblis`e karşı direnin.

Sizleri Mesih`te sonsuz yüceliğine çağıran ve bütün lütfun kaynağı olan Tanrı`nın kendisi kısa bir süre acı çekmenizden sonra sizi yetkinleştirip pekiştirecek, güçlendirip temellendirecektir’ (1.Petrus 5:1-10).

Gurur, Lusifer’in cennetten atılmasına neden olan şeydir.Tanrı’nın önünde alçakgönüllü bir şekilde yaşamaya kendinizi adamış olduğunuzu dile getirmek için aşağıdaki şekilde dua edin:

‘Sevgili Göksel Baba, sen yıkımdan önce gururun, düşüşten önce kibirli bir ruhun geldiğini söyledin (Özdeyişler 16:18).

Kendimi inkar edip her gün çarmıhımı yüklenerek seni izlemediğimi itiraf ediyorum (Matta 16:24).

Bu şekilde hareket ederek düşmana hayatımda yer vermiş oldum. Kendi gücüm ve imkanlarımla başarılı olacağıma ve zafer dolu bir yaşam sürebileceğime inandım. Kendi isteğimi seninkinin önüne koyarak, hayatımın merkezine senin yerine kendimi koyarak sana karşı günah işlediğimi itiraf ediyorum. Benliğe dayalı yaşamı reddediyorum. Böylece Rab İsa Mesih’in düşmanlarının hayatımda kazandıkları alanların hepsini geri alıyorum.Hiçbir şeyi bencillik ya da boş kibirle yapmamam, bunun yerine alçakgönüllülükle başkalarını kendimden daha önemli görmem için (Filipililer 2:3) bana yol göstermeni istiyorum. Sevgi aracılığıyla başkalarına hizmet edebilmeme ve diğer insanlara saygılı olmama yardım et (Romalılar 12:10). Bunu Rabbim İsa Mesih’in adıyla istiyorum. Amin.’

Bu bağlılık açıklamasından sonra, Tanrı’dan size yaşamınızda kibirli davrandığınız alanları göstermesini isteyin. Örneğin:

· Tanrı’nın isteğinden çok kendi isteğinizi yapmak istediğiniz zamanlar,
    · Kendi gücünüze ve imkanlarınıza Tanrı’nın gücü ve imkanlarından daha çok güvendiğiniz zamanlar,
    · Kendi görüş ve fikirlerinizin, başkalarının görüş ve fikirlerinden daha iyi olduğunu düşündüğünüz zamanlar,
    · Başkalarını denetlemeye, öz denetiminizi güçlendirmekten daha fazla önem verdiğiniz zamanlar,
    · Kendinizi başkalarından daha önemli gördüğünüz zamanlar
    · İhtiyaçlarınızın olmadığını düşündüğünüz zamanlar
    · Hatalı olduğunuzu kabul etmekte zorlandığınız zamanlar
    · İnsanları memnun etmeye, Tanrı’yı memnun etmekten daha çok önem verdiğiniz zamanlar,
    · Hak ettiklerinizi elde etmekle gereğinden fazla ilgilendiğiniz zamanlar
    · Dereceler, ünvanlar ve konumların sağladığı değerleri elde etmeye koşullandığınız zamanlar,
    · Başkalarından daha alçakgönüllü olduğunuzu düşündüğünüz zamanlar,
    · Kendinizi olduğunuzdan daha üstün gördüğünüz zamanlar ..

Bu alanlardan yaşamınızda geçerliliği olanlar için yüksek sesle dua edin:

‘Rab……………………alanında kibirli davrandığımı kabul ediyorum. Lütfen bu kibrim için beni bağışla. Kendimi alçaltmayı ve yalnızca sana güvenmeyi seçiyorum.

Amin.

Anonim
    Pasif

teşekkürler bu dua hepimiz için hayırlı olacaktır rab kurtarır holly holly holly god holly son holly holly sprit alleluya alleluya ben daha hiç kiliseye gitmedim evim kilise gibidir kitaplar vardır tevrat incil özel bir bölümde duvarda ademden bu yana herşey yazılıdır ölülerin dirildiği tanrı sevgisi ve çarmıh ama reenkarnasyon yoktur dirilen isa mesihtir o tanrı oğludur yaratılışı herkes gibi değildir tüm dünya onun için yaratıldı ona yetki verildi tüm melekler ve allah isa mesihledir immanuel rabbin adıyla gelene şükürler olsun maranata herkese esenlikler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.